0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2022-06-30

Artykuły:

Jak rozliczać czas pracy w delegacji, gdy pracownik ma ruchomy czas pracy?

Ruchomy czas pracy polega na ustaleniu różnych godzin rozpoczynania czasu pracy lub też przedziału czasu, w którym pracownik decyduje o godzinie rozpoczęcia pracy. Jak rozliczać czas pracy w delegacji, gdy pracownik ma ruchomy czas pracy? Przeczytaj to!

30 czerwca 2022

Księgowanie noty obciążeniowej z systemu e-TOLL a ulga e-TOLL

Czy księgowanie noty obciążeniowej z systemu e-TOLL uniemożliwia mi skorzystanie z ulgi e-TOLL w zeznaniu rocznym?

30 czerwca 2022

Przejście z ryczałtu na zasady ogólne a składka zdrowotna

Czy przejście z ryczałtu na zasady ogólne powoduje zmiany w sposobie rozliczania składki zdrowotnej?

30 czerwca 2022

Podmioty wyłączone z CIT estońskiego na przykładach

CIT estoński zwany też ryczałtem jest ostatnio często wybieraną formą opodatkowania spółek ze względu na to że pozwala w znacznej mierze ograniczyć podatek. Należy jednak pamiętać, że istnieją podmioty wyłączone z CIT estońskiego. O których mowa?

30 czerwca 2022

Udzielenie licencji na znak towarowy a vat – skutki w podatku

Sprawdź, czym jest licencja na znak towarowy. Dowiedz się, jakie należy spełnić warunki aby udzielić licencji osobie trzeciej odpłatnie i nieodpłatnie. Sprawdź, jakie skutki niesie za sobą kwestia udzielenie licencji na znak towarowy a VAT!

30 czerwca 2022

Powrót do ryczałtu po korekcie przychodów

Opodatkowaniu ryczałtem podlegają tylko przedsiębiorcy, którzy spełniają określone warunki. Jednak po przekroczeniu przychodów podatnik traci możliwość opodatkowania tą formą. Sprawdziliśmy, czy możliwy jest powrót do ryczałtu po korekcie przychodów!

30 czerwca 2022

Przyjęcie oferty - jakie obowiązują zasady między przedsiębiorcami?

Stosunki gospodarcze między przedsiębiorcami rządzą się nieco odmiennymi prawami niż te z udziałem konsumentów. Kiedy przyjęcie oferty jest wiążące? Czy możliwe jest odwołanie przyjętej oferty? Odpowiadamy! Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

30 czerwca 2022

Kiedy możliwe jest zastosowanie umorzenia należności z ZUS?

Każdy przedsiębiorca ma obowiązek opłacać składki ZUS bez względu na rentowność działalności. Sprawdziliśmy jednak, w jakich okolicznościach płatnik może skorzystać z ulg lub umorzenia należności z ZUS! Przeczytaj artykuł i dowiedź się więcej!

30 czerwca 2022

Wygaśnięcie stosunku pracy w przepisach pozakodeksowych

Wygaśnięcie stosunku pracy przy standardowym zatrudnieniu reguluje Kodeks pracy. Istnieją jednak grupy zawodowe, które ze względu na specyfikę zawodu, objęte są odrębnymi przepisami. Kiedy umowa wygasa na podstawach pozakodeksowych? Przeczytaj artykuł!

30 czerwca 2022

Umowa o pracę z członkiem zarządu spółki z. o.o.

Zarząd w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością pełni funkcje reprezentacyjne, czyli wykonuje czynności w jej imieniu. Czy umowa o pracę z członkiem zarządu spółki z. o.o. to powszechna praktyka? Jak ją rozwiązać? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

30 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów