0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Co zabrać w podróż samochodem: niezbędne akcesoria

Wielkość tekstu:

Podróż samochodem to przyjemność. Możesz lepiej zarządzać swoim czasem, postojami i liczbą miejsc, które zamierzasz odwiedzić. Dodatkowo w aucie możesz dotrzeć do miejsc, których nie wyobrażasz sobie innym środkiem lokomocji, opuścić szybę i poczuć morską bryzę czy zapach gór, a także posłuchać ulubionej listy utworów na pełnych obrotach. Ale zanim zaczniesz jakąkolwiek przygodę z samochodem, oto lista niezbędnych akcesoriów, które ułatwią długą podróż samochodem.

winiety

                                                                                                 źródło: Pixabay.com

Niezbędna technologia na długą podróż samochodem

GPS: Chociaż wszystkie nasze smartfony mają już GPS, warto mieć go w samochodzie na wypadek, gdyby zabrakło nam zasięgu lub baterii.

Ładowarka do gniazda zapalniczki: wykorzystaj godziny spędzone na jeździe i miej telefon w gotowości. Obecnie istnieją niektóre z kilkoma wyjściami USB, dzięki czemu można ładować kilka różnych urządzeń

Przenośna ładowarka akumulatorów: jeśli nie masz ładowarki samochodowej, bardzo przydatny będzie power bank.

Wsparcie mobilne: jeśli zamierzasz używać go jako GPS podczas podróży, upewnij się, że zawsze masz dobrą widoczność ekranu i zapomnij o konieczności podnoszenia i upuszczania telefonu, a także o niewygodzie, jest to bardzo niebezpieczne.

E-winiety. Sprawdź, czy dany kraj wymaga wykupienia naklejek. Dostępne są również e-winiety online, które zakupić można z wyprzedzeniem. 

Co jeszcze może się przydać?

Długa jazda samochodem może doprowadzić do granic możliwości. Dlatego polecamy kilka niezbędnych elementów, które będą bardzo pomocne w razie potrzeby.

Latarka: jeśli masz jakiś problem lub po prostu potrzebujesz światła na obszarach wiejskich lub bardzo ciemnych, światło może ci pomóc w trudnych sytuacjach. Zalecamy zakup ładowalnego, a jeśli może być z oświetleniem LED, tym lepiej.

Apteczka: posiadanie dostępnej apteczki może być bardzo przydatne w pewnych sytuacjach. Przygotuj gazę, plastry, bandaże, środki antyseptyczne, nożyczki... Nigdy nie wiesz, kiedy możesz ich potrzebować, a jeśli to konieczne, mogą coś zmienić.

Mała gaśnica: W każdej chwili może odgrywać ważną rolę.

Zestaw zapasowy: przechowuje płyn chłodzący, olej silnikowy i płyn do spryskiwaczy w małym pudełku. Nigdy nie wiesz, czy Twój samochód może mieć wyciek w danym momencie.

Zaciski baterii: obok latarki to jeden z najczęściej używanych elementów. Jeśli masz tego typu kable, zaoszczędzisz sobie więcej niż jednego bólu głowy, jeśli wyczerpiesz się w miejscu docelowym lub jeśli przyjaciel lub członek rodziny będzie potrzebował pomocy.

Taśma klejąca: nie musisz się o nic martwić w samochodzie i może Cię uratować w wielu sytuacjach. Od naprawy tego lustra, które zostało uderzone, do łatania kawałka, który odpadł.

Trójkąty: nie zapomnij umieścić ich 50m od pojazdu, ponieważ muszą być widoczne z co najmniej 100m. Ponadto muszą być prostopadłe do drogi, aby prawidłowo odbijały światło i były widoczne. Jeśli zdarzenie ma miejsce na drogach dwukierunkowych z tylko jednym pasem, pamiętaj, że musisz również umieścić trójkąt 50m przed pojazdem.

Koło zapasowe: chociaż nie jest już obowiązkowe, bardzo przydatne może być posiadanie w samochodzie koła zapasowego na wypadek przebicia opony. W ten sposób zapomnisz o konieczności wezwania pomocy drogowej i wszystkich krokach z tym związanych. Z drugiej strony, jeśli wolisz zadzwonić do ubezpieczyciela i poprosić o odbiór lawety, pamiętaj, że zawsze masz przypisaną taksówkę, która może zabrać Cię do miejsca docelowego.

Artykuł sponsorowany

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów