0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Podstawa zasiłku po podwyżce - omówienie na przykładach

Prawidłowe ustalenie podstawy zasiłku chorobowego jest ściśle określone przepisami ustawy zasiłkowej. Jednak ile wynosi podstawa zasiłku po podwyżce? Czy każda podwyżka powinna być uwzględniona? Sprawdź w naszym artykule i dowiedz się więcej!

7 sierpnia 2023

Prawo pracy

Wniosek o niepobieranie zaliczki na podatek od 1 stycznia 2023 roku

Część przepisów tzw. Nowego Ładu 2.0, który wszedł w życie 1 lipca 2022 r. zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2023 r. Jedną z takich zmian jest wniosek o niepobieranie zaliczki na podatek. Przeczytaj i zapoznaj się ze zmianami!

2 sierpnia 2023

Prawo pracy

Nowy wzór PIT-2 (9) do pobrania z instrukcją wypełnienia

Od 1 stycznia2023 r. obowiązuje nowy wzór PIT-2 (9). Formularz ten został znacząco rozbudowany, a jego wypełnienie może sprawiać wiele problemów. Pobierz darmowy wzór PIT-2 i sprawdź dokładną instrukcję wypełnienia formularza!

20 czerwca 2023

Nowe technologie i innowacje

Eksperci wFirma na konferencji EMC (Electronic-Mobile-Cashless) – zmieniający się świat administracji

Eksperci wFirma wzięli udział w konferencji „EMC (Electronic-Mobile-Cashless) – zmieniający się świat administracji" zorganizowanej przez ZUS. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, co było celem konferencji oraz czego się dowiedzieliśmy!

19 czerwca 2023

Prawo pracy

PIT-2 2023 r.- czym jest i kto powinien go złożyć?

Oświadczenie PIT-2 od 1 stycznia 2023 r. diametralnie zmienił swoją funkcję. Od tego roku na tym dokumencie podatnik składa wszystkie oświadczenia i wnioski, które wpływają za sposób wyliczenia zaliczki na podatek. Przeczytaj co się zmieniło!

16 czerwca 2023

Prawo pracy

Minimalna stawka godzinowa 2023 r. - ile wynosi i jak ją ustalić?

Stawka godzinowa to ochrona przed nieuczciwymi pracodawcami. Pracodawca decydując się na zastosowanie godzinowego systemu wynagradzania, ustala jego kwotę z uwzględnieniem minimalnej stawki godzinowej. Ile wynosi minimalna stawka godzinowa na rok bieżący?

16 czerwca 2023

Prawo pracy

Ile ważne jest skierowanie na badania lekarskie?

Jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy jest wysłanie pracownika na wstępne badania lekarskie do lekarza medycyny pracy. W tym celu musi wystawić pracownikowi skierowanie na badania lekarskie. Sprawdź, ile ważne jest skierowanie na badania lekarskie?

15 czerwca 2023

Urlopy i inne

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracownika

Przez podnoszenie kwalifikacji zawodowych rozumie się zdobywanie lub uzupełnianie wiedzy i umiejętności przez pracownika z inicjatywy pracodawcy. Pracownikowi, który podnosi kwalifikacje za zgodą pracodawcy przysługują dodatkowe uprawnienia. Sprawdź!

15 czerwca 2023

Prawo pracy

Ile wynosi minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie w 2023 roku?

Kilka lat temu zaczęły obowiązywać przepisy, które wprowadziły w życie obowiązkową minimalną stawkę godzinową. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kogo obejmuje minimalna stawka godzinowa na umowie zlecenie. Sprawdź kwoty na 2023 rok!

14 czerwca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Wyrejestrowanie dziecka z ubezpieczenia zdrowotnego na druku ZCNA

Każda osoba podlegająca ubezpieczeniu ma obowiązek zgłoszenia rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Dowiedz się, na czym polega wyrejestrowanie dziecka z ubezpieczenia zdrowotnego po ukończeniu szkoły ponadgimnazjalnej, czytając artykuł!

31 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów