0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Urlopy i inne

Urlopy i inne

Łączenie pracy z urlopem rodzicielskim cz. 4 - jak wykazać w deklaracjach rozliczeniowych?

Łączenie pracy z urlopem rodzicielskim należy prawidłowo wykazać w deklaracjach rozliczeniowych przekazywanych do ZUS-u. Jak prawidłowo obliczyć składki za ten okres? Co w przypadku nieobecności spowodowanych chorobą? Zobacz w naszym artykule!

10 marca 2022

Urlopy i inne

Łączenie pracy z urlopem rodzicielskim cz. 3 - wysokość zasiłku macierzyńskiego

Łączenie pracy z urlopem rodzicielskim to coraz częściej spotykana forma urlopu rodzicielskiego. Dowiedz się, jak obliczyć zasiłek macierzyński w tym przypadku, a jak podwyższenie zasiłku macierzyńskiego do kwoty świadczenia rodzicielskiego. Zobacz!

17 stycznia 2022

Urlopy i inne

Łączenie pracy z urlopem rodzicielskim cz. 2 - jak długo może trwać?

Jak obliczyć okres wydłużenia urlopu rodzicielskiego? Jak zmienia się ten okres w zależności od czasu pracy? Czy mogę odroczyć jego wykorzystanie? Na te i inne pytania o łączenie pracy z urlopem rodzicielskim znajdziesz odpowiedź w naszym artykule!

17 stycznia 2022

Urlopy i inne

Łączenie pracy z urlopem rodzicielskim cz.1 - podstawowe informacje

Łączenie pracy z urlopem rodzicielskim to ciekawa propozycja na powrót do pracy dla świeżo upieczonych rodziców. Jednak pracodawcy wciąż mają wiele wątpliwości dotyczących rozliczania tego okresu. Rozwiejemy je w serii naszych artykułów. Zapraszamy!

15 listopada 2019

Urlopy i inne

Urlop pracownika a podatki

Urlop pracownika a podatki to zagadnienie, które warto i należy znać. Korzystanie z urlopu to jedno z praw pracownika, ale wiąże się z nim konieczność rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Dowiedz się więcej o rozliczeniach urlopów wypoczynkowych! Przeczytaj!

17 stycznia 2022

Urlopy i inne

Urlop wypoczynkowy a prawo do zasiłków i ich wysokość

Za czas choroby pracownikowi przysługuje wynagrodzenie lub zasiłek chorobowy. Większość nieobecności zmniejsza jednak wysokość pensji. Czy urlop wypoczynkowy ma wpływ na prawo do zasiłków? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź na to i inne pytania!

16 marca 2022

Urlopy i inne

Podróż służbowa czy oddelegowanie do pracy?

Pracodawco, czy zdarza ci się pomylić pojęcie oddelegowania z podróżą służbową? Przeczytaj artykuł i poznaj różnicę. Dowiedz się również kiedy odbywana podróż pracownika to podróż służbowa oraz jakie formalności powinna spełniać zgodnie z przepisami.

21 stycznia 2020

Urlopy i inne

Urlop na żądanie - jak z niego korzystać?

Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę ma prawo do wykorzystania urlopu na żądanie. Są to 4 dni wydzielone z urlopu wypoczynkowego. Kiedy i w jaki sposób pracownik powinien zgłosić urlop na żądanie? Czy można odmówić udzielenia tego urlopu? Sprawdź!

4 marca 2021

Urlopy i inne

Urlop szkoleniowy - czy ma wpływ na pozostałe urlopy?

Czym jest urlop szkoleniowy? Czy z urlopu szkoleniowego może skorzystać każdy pracownik, który chce się dokształcać? Czy urlop szkoleniowy można wykorzystać również w okresie sesji egzaminacyjnej? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź to!

22 grudnia 2021

Urlopy i inne

Urlop rodzicielski - co warto wiedzieć na ten temat?

Urlop rodzicielski obowiązuje od 17 czerwca 2013. Jego nazwa jest adekwatna do funkcji jaką spełnia, gdyż mogą z niego korzystać obydwoje rodzice. Przeczytaj koniecznie nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat urlopu rodzicielskiego dla rodziców!

23 maja 2022

Urlopy i inne

Plany urlopowe - wszystko co warto wiedzieć

Plany urlopowe powinny być tworzone w każdej firmie. Pozwoli to na zaplanowanie w optymalny sposób funkcjonowania zakładu pracy. Jakie wady i zalety posiada plan urlopów w firmie? Jakie rodzaje urlopów pracowniczych należy w nim zawrzeć? Sprawdź!

20 grudnia 2021

Urlopy i inne

Przesunięcie terminu urlopu - kiedy można zmienić termin urlopu?

W określonych okolicznościach termin urlopu wypoczynkowego może zostać zmieniony. Konieczne jest wówczas odpowiednie uargumentowanie takiej decyzji. Dowiedz się, kiedy może nastąpić przesunięcie terminu urlopu zamieszczonego w planie urlopowym! Sprawdź!

26 lipca 2021

Urlopy i inne

Urlop rodzicielski - wszystko co warto wiedzieć

Urlop rodzicielski jest jednym z przywilejów przysługujących osobom, którym urodziło się dziecko bądź zdecydowali się na adopcję. Jaki jest jego wymiar? Czy jest możliwość połączenia go z pracą? Sprawdź! Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

25 stycznia 2021

Urlopy i inne

Dni wolne na dziecko - kiedy przysługują?

Pracownik, wychowujący co najmniej jedno dziecko do 14. roku życia ma prawo wykorzystać 2 dni wolne na dziecko. Wraz z nowelizacją ustawy od stycznia 2016 roku 2 dni wolnego można wykorzystać również w wymiarze godzinowym. Sprawdź, jak to policzyć!

16 września 2019

Urlopy i inne

Zasiłek opiekuńczy ile wynosi i komu przysługuje

Zasiłek opiekuńczy przysługuje pracownikom za czas opieki nad chorym członkiem rodziny. Co ważne przysługuje on bez okresu wyczekiwania. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać ten zasiłek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

22 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów