5 wyników dla tematu: potracenia-komornicze

Artykuły:

Ochrona wynagrodzenia za pracę - zleceniobiorcy i samozatrudnieni

Czym jest ochrona wynagrodzenia za pracę? Czy wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia podlega ochronie przed potrąceniem? Co w przypadku przychodów uzyskiwanych przez samozatrudnionych? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegóły omawianego tematu!

19 maja 2020

Potrącenia z wynagrodzenia - kompendium wiedzy dla pracodawcy

Do pracodawcy często trafiają pisma od komorników czy instytucji państwowych, dotyczące zadłużeń pracownika. Jak traktować takie dokumenty? Które potrącenia z wynagrodzenia można dokonać bez zgody zatrudnionego? Przeczytaj i dowiedz się!

19 września 2018

Zbieg egzekucji alimentacyjnej i niealimentacyjnej - co robić?

Z wynagrodzenia pracownika można dokonywać potrąceń. Co jednak należy zrobić, gdy nastąpi zbieg egzekucji alimentacyjnej i niealimentacyjnej? Którego potrącenia należy dokonać w pierwszej kolejności? O tych zasadach przeczytasz w naszym artykule.

19 lutego 2018

Potrącenia komornicze z zasiłków w 2017r.

Potrącenia komornicze płatnik składek zobowiązany jest dokonywać bez względu na to, czy pracownik przebywa na zwolnieniu chorobowym, czy nie. Nie ma znaczenia też, czy pracownik pobiera zasiłek, czy wynagrodzenie chorobowe. Przeczytaj więcej w artykule!

10 października 2017

Zajęcie wynagrodzenia pracownika przez komornika

Przedsiębiorca zatrudniający pracownika może spotkać się z różnymi sytuacjami. Częstą i dość skomplikowaną kwestią są zajęcia komornicze wynagrodzeń pracowniczych. Jak to prawidłowo rozliczyć? Kwestie te zostaną wyjaśnione w tym oto artykule!

28 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów