0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Czy marketing afiliacyjny jest dla Ciebie?

Wielkość tekstu:

Marketing afiliacyjny jest dla każdego, kto ma urządzenie (np. laptop, telefon) z dostępem do Internetu. Obecne na rynku programy do zarabiania na tym typie marketingu są dostępne nawet dla tych osób, które nie posiadają własnej firmy ani też własnej strony internetowej. Jeśli je posiadasz – super, możesz zostać wydawcą i zarabiać na promowaniu ofert. A jeśli nie posiadasz – również super, bo także możesz zostać wydawcą i zarabiać na promowaniu ofert.

Co to jest afiliacja?

Afiliacja oznacza (z języka łacińskiego) przyjęcie do rodziny. Rodziną w tym przypadku może być dla Ciebie: sieć afiliacyjna, program partnerski czy program lojalnościowy. Rejestrując się w wybranym programie, dołączasz do jego rodziny. Zostajesz wydawcą/partnerem. Zanim jednak to zrobisz, przeczytaj proszę ten artykuł do końca. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni program partnerski i dlaczego warto zacząć od LeadStar.pl.

Marketing afiliacyjny polega na promowaniu usług lub produktów reklamodawcy - na przykład promowaniu oferty dowolnego sklepu internetowego, banku, ubezpieczyciela, firmy telekomunikacyjnej - przez wydawcę (czyli Ciebie). Możesz to zrobić poprzez zasoby, które posiadasz - na przykład stronę internetową, bloga, aplikację mobilną, media społecznościowe, bazę danych, lub promując oferty wśród swoich znajomych i rodziny.

Kto może zarabiać na afiliacji?

Wydawcą programu partnerskiego może zostać każdy, kto ukończył 18 lat. Może to być zarówno osoba fizyczna, jak i dowolne przedsiębiorstwo. Rejestrując się w LeadStar.pl jako osoba fizyczna, możesz rozliczać się z Urzędem Skarbowym z zarobionej prowizji: na zasadach ogólnych lub poprzez ryczałt od przychodów ewidencjonowanych (od najmu powierzchni reklamowej). A w przypadku działalności gospodarczej – tak, jak rozliczasz się w swojej działalności.

W programie partnerskim LeadStar.pl nie musisz mieć działalności gospodarczej, aby móc skorzystać z tego, co oferuje program… i zarabiać. Nie musisz mieć nawet własnej strony internetowej. Możesz ją stworzyć po zalogowaniu się do swojego konta na LeadStar.pl. A jeśli:

  • jesteś właścicielem bloga, serwisu z rankingami, serwisu cashback lub innej strony www,
  • posiadasz bazę danych (np. bazę adresów e-mail lub numerów telefonu) swoich klientów, do której masz zebrane zgody na marketing,
  • jesteś właścicielem profilu w mediach społecznościowych, fanpage, profilu prywatnego i firmowego na Instagramie, itp.,
  • jesteś właścicielem aplikacji mobilnej,
  • jesteś influencerem, youtuberem,
  • wiesz jak ustawić reklamę wykorzystując GoogleAds,
  • wiesz jak ustawić reklamę wykorzystując FacebookAds,

to również możesz zarabiać na swoich zasobach / na swojej wiedzy, promując oferty dostępne w programie partnerskim – w tym, w którym założysz konto jako wydawca.

 

 

Źródło: https://leadstar.pl/poczatkujacy

Jak wybrać zaufany program partnerski?

Przy wyborze programu partnerskiego zwróć uwagę na firmę, która go prowadzi. Czy jest to przedsiębiorstwo założone w Polsce? Ile lat prowadzi już działalność gospodarczą? Sprawdź dane w wyszukiwarce działalności gospodarczych na biznes.gov.pl lub w KRS (jeśli właścicielem programu partnerskiego jest spółka).

Następnym krokiem będzie sprawdzenie, jak długo dany program partnerski istnieje na rynku. Im dłużej, tym lepiej. Bo to oznacza, że jest on stabilny i działa rzetelnie. Na przykład LeadStar.pl wystartował 8 stycznia 2018 roku. Zbudowali go eksperci z rynku marketingu afiliacyjnego, którzy pracowali wcześniej dla innych programów partnerskich (od 2008 roku). Zebrali wszystkie doświadczenia i postanowili stworzyć program jak najlepiej dopasowany do potrzeb wydawców.

Nie zapomnij również poszukać informacji, jak dużo dany program wypłacił już pieniędzy swoim wydawcom. Sprawdź media społecznościowe, profile na Facebooku czy Instagramie. Właściciele lubią się chwalić liczbami – jeśli są naprawdę duże.

Równie ważne jest to, ile musisz zarobić w danym programie partnerskim, aby móc zlecić wypłatę. Poszukaj tej informacji w regulaminie lub na stronie internetowej programu. W LeadStar wypłatę możesz zlecić już od 1 zł. To bardzo niski próg w porównaniu do innych programów partnerskich – szybko go osiągniesz.

Sprawdź też informacje dostępne w sieci. Jak inni piszą o danym programie partnerskim? Może jakieś artykuły na blogach lub posty w mediach społecznościowych? Albo video na YouTube? Poczytaj, obejrzyj i sam zdecyduj, czy zarabianie w Internecie poprzez programy partnerskie to coś dla Ciebie.

Dlaczego warto spróbować z LeadStar.pl?

Argumentów jest wiele. Ma bardzo dużo dostępnych kampanii - ofert do promowania z różnych branż: od finansowej, ubezpieczeniowej po telekomunikacyjną, motoryzacyjną, odzieżową, kosmetyczną, rtv i agd. Jest w czym wybierać. Spośród ponad 600 dostępnych kampanii każdy znajdzie na pewno coś dla siebie.

Spółka, która założyła program partnerski LeadStar.pl, istnieje na rynku od kilku dobrych lat. Powstała bowiem w 2015 roku. A w programie do dziś zarejestrowało się i jest aktywnych ponad 36 000 wydawców. To pokazuje, jak wiele osób zaufało LeadStar. 

W LeadStar próg wypłaty to tylko 1zł, a same wypłaty realizowane są bardzo szybko. Dla osób fizycznych: do jednego dnia roboczego od momentu zlecenia wypłaty (wypłatę zlecasz sam lub zostaje zlecona automatycznie na koniec każdego miesiąca). A dla firm: do 1 dnia roboczego od dostarczenia prawidłowo wystawionej faktury. Zwykle faktury dostarczone przed godziną 14-tą są opłacane jeszcze w tym samym dniu.

Od początku istnienia LeadStar.pl wypłacił swoim wydawcom już ponad 9 000 000 zł. Spora suma, która cały czas rośnie. Jest więc wypłacalny. Rozliczenia prowadzi rzetelnie i uczciwie. Stara się jak najszybciej rozliczać kampanie – aby wydawcy mogli jak najszybciej wypłacać zarobione środki.

Program jest stale rozwijany i optymalizowany. Dostosowuje się do potrzeb wydawców. Na bieżąco dodaje nowe funkcjonalności i narzędzia do promowania ofert. Odpowiada na zgłoszone potrzeby czasami w trybie ekspresowym - usprawnienia są wprowadzane nawet do dwóch godzin. Czasami dłużej – gdy wymagają większego nakładu pracy ☺.

A jeśli boisz się zacząć i potrzebujesz większej dawki informacji, to zajrzyj na bloga LeadStar do artykułu Jak zacząć i sprawdź, czy zarabianie na afiliacji jest dla Ciebie. Polecam po prostu zarejestrować się w programie (to nic nie kosztuje) i zobaczyć co ma do zaoferowania. Wystarczy wejść na stronę LeadStar.pl i kliknąć ‘Zarejestruj się’.

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów