Poradnik Przedsiębiorcy

Jak zarabiać w sieci - poznaj kilka wskazówek

Przez Internet da się zarobić. Pytanie tylko, ile. Najlepszym udaje się zyskać nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie, wcale nie wychodząc z domu. Który sposób jest zatem najlepszy? Jak zarabiać w sieci?

Przede wszystkim do zarabiania w Internecie należy podejść z dużą dozą cierpliwości i systematyczności. Nikt nie zdobędzie dużych pieniędzy w kilka dni, nie wkładając w to pracy. Wszystko zależy od zaangażowania i pomysłowości osoby surfującej po sieci. Zachęty internetowych zleceniodawców o zarobkach rzędu kilku tysięcy złotych dziennie trzeba potraktować z pewną dozą ostrożności. Najlepszym, udaje się zarobić taką kwotę dopiero w miesiąc. Sposobów na zarabianie w sieci jest wiele, warto jednak wybrać te, które mogą przynieść najwięcej korzyści finansowych.

Telepraca

To, że praca świadczona będzie przez Internet nie oznacza, że nie może być ona realizowana na podstawie umowy o pracę. Od 2007 roku ustawodawca dopuszcza możliwość wykonywania służbowych obowiązków za pośrednictwem sieci internetowej. Telepracownicy podlegają pod Kodeks Pracy, a to oznacza, że mają takie same prawo do urlopu i chorobowego jak osoby zatrudnione na zasadach klasycznych.

Ta forma współpracy najlepiej sprawdza się w przypadku informatyków, grafików komputerowych, projektantów stron internetowych, redaktorów portali internetowych oraz w przypadku prawników, księgowych i marketingowców.

Jak zarabiać w sieci na własnej stronie internetowej?

Posiadanie własnej strony internetowej znacznie ułatwia rozwiązanie na to jak zarabiać w sieci. Zwłaszcza, jeżeli strona ta jest popularna. Zanim jednak osiągnie ona zadowalający pułap oglądalności, zadbać należy o jej prawidłowy rozwój. Priorytetowym zadaniem jest dbanie o jej stałą aktualność. Nie ma bowiem nic bardziej zniechęcającego użytkowników, jak nieaktualna treść strony internetowej. Kolejną ważną kwestią jest pozycjonowanie strony. Bez tego, strona będzie niewidoczna w Internecie i nie da się na niej zarobić. Natomiast zarobić na stronie można na dwa sposoby, poprzez sprzedaż reklam lub sprzedaż usług.

Google AdSense

Narzędzia Google umożliwia wydawcom witryn internetowych szybkie i łatwe wyświetlanie trafnych, dyskretnych reklam oraz oczywiście zarabianie pieniędzy. Ponieważ reklamy związane są z tym, czego użytkownicy szukają w witrynie, daje to możliwość jednoczesnego osiągania zysków i wzbogacania treści strony. Rejestracja do tego systemu jest dość prosta. Wystarczy tylko podać swoje dane i namiary na stronę internetową, a na podane przy rejestracji konto bankowe od razu wpływają drobne pieniądze. Natomiast wypłata zarobionych poprzez reklamę pieniędzy następuje w chwili osiągnięcia wpływów z ilości kliknięć, przekraczających kwotę 100$. Zwykle, pułap ten udaje się osiągnąć w ciągu miesiąca.

Program partnerski

Polega na promowaniu na własnej stronie internetowej usług oferowanych przez wybraną firmę. Najczęściej, firmy partnerskie płacą za ilość kliknięć w baner reklamowy lub procent od ilości sprzedanych za pośrednictwem strony produktów. Zatem, im większa liczba odwiedzin na stronie, tym większy zarobek. Do najatrakcyjniejszych firm partnerskich należą instytucje finansowe, firmy księgowe i sklepy komputerowe.

Dobry program partnerski to taki, który:

  • opiera się na znanej, solidnej marce
  • oferuje sensowny poziom prowizji/wynagrodzenia, pozwalający w jakiejś perspektywie uzbierać przynajmniej minimalną kwotę wypłaty
  • posiada regulamin i jasne zasady współpracy gwarantowane przez realną, silną firmę
  • jest możliwy do zastosowania, a oferowany produkt jest w kręgu zainteresowań odwiedzających stronę