0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Jak zarabiać w sieci - poznaj kilka wskazówek

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Przez Internet da się zarobić. Pytanie tylko, ile. Najlepszym udaje się zyskać nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie, wcale nie wychodząc z domu. Który sposób jest zatem najlepszy? Jak zarabiać w sieci?

Przede wszystkim do zarabiania w Internecie należy podejść z dużą dozą cierpliwości i systematyczności. Nikt nie zdobędzie dużych pieniędzy w kilka dni, nie wkładając w to pracy. Wszystko zależy od zaangażowania i pomysłowości osoby surfującej po sieci. Zachęty internetowych zleceniodawców o zarobkach rzędu kilku tysięcy złotych dziennie trzeba potraktować z pewną dozą ostrożności. Najlepszym, udaje się zarobić taką kwotę dopiero w miesiąc. Sposobów na zarabianie w sieci jest wiele, warto jednak wybrać te, które mogą przynieść najwięcej korzyści finansowych.

Telepraca

To, że praca świadczona będzie przez Internet nie oznacza, że nie może być ona realizowana na podstawie umowy o pracę. Od 2007 roku ustawodawca dopuszcza możliwość wykonywania służbowych obowiązków za pośrednictwem sieci internetowej. Telepracownicy podlegają pod Kodeks Pracy, a to oznacza, że mają takie same prawo do urlopu i chorobowego jak osoby zatrudnione na zasadach klasycznych.

Ta forma współpracy najlepiej sprawdza się w przypadku informatyków, grafików komputerowych, projektantów stron internetowych, redaktorów portali internetowych oraz w przypadku prawników, księgowych i marketingowców.

Jak zarabiać w sieci na własnej stronie internetowej?

Posiadanie własnej strony internetowej znacznie ułatwia rozwiązanie na to jak zarabiać w sieci. Zwłaszcza, jeżeli strona ta jest popularna. Zanim jednak osiągnie ona zadowalający pułap oglądalności, zadbać należy o jej prawidłowy rozwój. Priorytetowym zadaniem jest dbanie o jej stałą aktualność. Nie ma bowiem nic bardziej zniechęcającego użytkowników, jak nieaktualna treść strony internetowej. Kolejną ważną kwestią jest pozycjonowanie strony. Bez tego, strona będzie niewidoczna w Internecie i nie da się na niej zarobić. Natomiast zarobić na stronie można na dwa sposoby, poprzez sprzedaż reklam lub sprzedaż usług.

Google AdSense

Narzędzia Google umożliwia wydawcom witryn internetowych szybkie i łatwe wyświetlanie trafnych, dyskretnych reklam oraz oczywiście zarabianie pieniędzy. Ponieważ reklamy związane są z tym, czego użytkownicy szukają w witrynie, daje to możliwość jednoczesnego osiągania zysków i wzbogacania treści strony. Rejestracja do tego systemu jest dość prosta. Wystarczy tylko podać swoje dane i namiary na stronę internetową, a na podane przy rejestracji konto bankowe od razu wpływają drobne pieniądze. Natomiast wypłata zarobionych poprzez reklamę pieniędzy następuje w chwili osiągnięcia wpływów z ilości kliknięć, przekraczających kwotę 100$. Zwykle, pułap ten udaje się osiągnąć w ciągu miesiąca.

Program partnerski

Polega na promowaniu na własnej stronie internetowej usług oferowanych przez wybraną firmę. Najczęściej, firmy partnerskie płacą za ilość kliknięć w baner reklamowy lub procent od ilości sprzedanych za pośrednictwem strony produktów. Zatem, im większa liczba odwiedzin na stronie, tym większy zarobek. Do najatrakcyjniejszych firm partnerskich należą instytucje finansowe, firmy księgowe i sklepy komputerowe.

Dobry program partnerski to taki, który:

  • opiera się na znanej, solidnej marce
  • oferuje sensowny poziom prowizji/wynagrodzenia, pozwalający w jakiejś perspektywie uzbierać przynajmniej minimalną kwotę wypłaty
  • posiada regulamin i jasne zasady współpracy gwarantowane przez realną, silną firmę
  • jest możliwy do zastosowania, a oferowany produkt jest w kręgu zainteresowań odwiedzających stronę

Ankiety

Praca ta polega na odpłatnym wypełnianiu ankiet. Istotną rzeczą jest podanie swoich zainteresowań. Od tych bowiem informacji zależeć będzie tematyka przesyłanych formularzy. Wypełnianie zajmuje trochę czasu, ale są za to konkretne pieniądze. Zazwyczaj, wynagrodzenie wynosi od 0,50 do 5 złotych za wypełnioną ankietę. Mankamentem tego systemu pracy jest długi okres oczekiwania na ankiety zgodne z podanymi preferencjami. Warto zatem potraktować to jako dodatkowe źródło dochodu.

Surfbar

Surfbar to jeden z najprostszych sposobów na to jak zarabiać w sieci. Wystarczy zwykłe surfowanie po sieci. Potrzeba jedynie poruszać myszką lub klikać w klawiaturę, a pieniądze naliczane są automatycznie. Niezbędna jest natomiast instalacja surfbaru w postaci plug-ina, mającego zwykle postać migającego banera reklamowego na skraju obrazu monitora. Nie trzeba klikać w linki i reklamy. Nie ma też ograniczeń dotyczących ilości instalowanych surfbarów. Oznacza to, że można czerpać korzyści z wielu źródeł jednocześnie. Mało zachęcające są jednak stawki wynagrodzeniowe, miesięcznie można zarobić zaledwie od 30 do 50 złotych.

Handel

Handel to jedna z najatrakcyjniejszych form zarobkowych w sieci. Sprzedaż przez Internet zwiększa możliwości dotarcia do potencjalnych odbiorców produktów lub usług, zmniejsza natomiast koszty związanie z prowadzeniem sklepów, promocją i reklamą. Nowe kanały dystrybucji oferują globalne portale internetowe, takie jak Allegro czy eBay, docierające do milionów użytkowników. Sprzedaż przez Internet jest niezwykle prosta, wystarczy tylko zarejestrować się na portalu aukcyjnym i wystawić dany towar.

Karierę sprzedawcy najlepiej rozpocząć, wystawiając tanie przedmioty lub stosując różne promocje. W ten sposób zyskuje się wiarygodność i pozytywne komentarze klientów. Z czasem można zwiększyć wartość transakcji i rozpocząć prawdziwą ekspansję.

Freelancer - wolny strzelec

Freelancering to praca na własny rachunek. W sieci znajduje się bardzo dużo serwisów ogłoszeniowych o charakterze aukcyjnym, specjalizujących się w pośrednictwie zleceń. Zarobek freelancerów jest imponujący, za realizację zadania mogą oni uzyskać nawet kilkanaście tysięcy złotych. Pracę na tych platformach znaleźć mogą głównie programiści, webmasterzy, copywriterzy, administratorzy, graficy, fotografowie oraz tłumacze.

Jak zarabiać w sieci na giełdzie

Dobrym sposobem na pomnażanie i inwestowanie zarobionych pieniędzy jest gra na giełdzie. E-maklering może okazać się jednak fatalny w skutkach, gdy nie zachowa się należytej ostrożności. Po pierwsze, warto inwestować małe kwoty, ale za to w różne fundusze i spółki. Po drugie, warto skorzystać z porady ekspertów, dotyczącej zasad inwestowania. Można też dyskutować na forach inwestycyjnych i wymieniać swoje poglądy z wieloletnimi użytkownikami e-giełdy. Zmniejszy to ryzyko porażki biznesowej.

Zakłady bukmacherskie

Ten sposób na to jak zarabiać w sieci ciężko zaliczyć do klasycznych metod pozyskiwania pieniędzy. To raczej rodzaj rozrywki i relaksu, na który nie powinno się przeznaczać więcej niż 10% swoich zarobków. Wygrane mogą być ogromne, ale liczyć należy się również z możliwością straty. To gra dla osób znających się na sporcie i mających pojęcie o zasadach obstawiania zdarzeń sportowych.

Kilka rad na to jak zarabiać w sieci

Rozpoczynając przygodę z e-pracą, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim, należy być czujnym i nie dać się omamić wysokimi zarobkami za niewielką pracę. Istnieje bowiem wielu oferentów, żerujących na ludzkiej naiwności i niewiedzy. Wystrzegać należy się także pracy spamerskiej, bo nie daje ona żadnego zarobku, a za nielegalny mailing grozi odpowiedzialność karna. Warto natomiast skorzystać z ofert sprawdzonych zleceniodawców i instytucji o powszechnym zasięgu.

Zawsze trzeba być także elastycznym i starać się śledzić trendy panujące w Internecie, jeżeli któraś z firm rozpocznie intensywną kampanię reklamową w telewizji, to zapewne więcej zarobi się na jej programie partnerskim w sieci.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów