0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Możesz już złożyć zeznanie roczne za 2019 rok!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Już od jutra będziesz mógł złożyć zeznanie roczne za 2019 rok! W obecnym roku Ministerstwo Finansów zmieniło terminy składania zeznań rocznych za 2019 rok. Pierwsze deklaracje można składać dopiero od 15. lutego 2020 roku, a nie tak jak miało miejsce do tej pory od początku roku następującego po roku, za który składany jest formularz. Nawet w sytuacji, gdy przedsiębiorca złoży zeznanie roczne przed tym terminem zostanie ono uznane przez urząd skarbowy jako złożone w terminie 15. lutego. 

Późniejszy termin składania zeznań rocznych wiąże się również z późniejszym zwrotem podatku w przypadku ewentualnej nadpłaty. Urząd skarbowy ma czas na zwrot nadpłaconego podatku 45 dni, licząc od dnia złożenia zeznania podatkowego, w przypadku zeznania rocznego przekazanego drogą elektroniczną i 3 miesiące, jeśli zostanie złożone papierowo, jednak nie wcześniej niż od 15 lutego 2020 r.

Natomiast końcowe terminy składania zeznań rocznych za 2019 rok są następujące:

  • PIT-28 - 2. marca (ze względu na to, że 29. lutego wypada w sobotę),

  • PIT-36, PIT-36L, PIT-37 i PIT-38 - 30. kwietnia.

Również 15. lutego 2019 zostanie uruchomiona usługa Twój e-PIT dostępna na stronie Ministerstwa Finansów. Dzięki tej usłudze urząd skarbowy samodzielnie wypełnia PIT podatnika, który ma możliwość:

  • weryfikacji i akceptacji w sytuacji, gdy dane okażą się zgodne lub 

  • odrzucenia i poprawienia danych zawartych w wypełnionym formularzu. Wówczas deklarację należy złożyć samodzielnie lub skorygować bezpośrednio na portalu podatkowym.

Od zeznania rocznego za 2019 rok z usługi Twój e-PIT można skorzystać wyłącznie składając PIT-37, PIT-38, PIT-36 oraz PIT-28, jednak z pominięciem danych dotyczących działalności gospodarczej.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów