0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

21 wyników dla tematu: zeznanie-roczne

Artykuły:

Przedsiębiorstwo w spadku a zeznanie roczne zmarłego przedsiębiorcy

Przedsiębiorstwo w spadku umożliwia prowadzenia działalności gospodarczej po zmarłym podatniku. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych odrębnie reguluje kwestie dokonywania rozliczeń za zmarłego przedsiębiorcę oraz przedsiębiorstwo w spadku.

2 maja 2023

Ulga na internet - jak wykazać w zeznaniu rocznym?

W rocznych rozliczeniach podatku dochodowego po spełnieniu określonych warunków podatnicy mogą skorzystać z licznych ulg obniżających dochód podlegający opodatkowaniu. Dowiedz się, ile wynosi oraz komu przysługuje ulga na internet w zeznaniu rocznym!

20 stycznia 2023

Zeznanie roczne - własna działalność i etat

Wielu przedsiębiorców decyduje się prowadzić działalność gospodarczą, pracując jednocześnie na etacie. Jak powinni rozliczyć osiągnięte przychody? Jakie zeznanie roczne powinni wybrać? Szczegóły wyjaśniamy w artykule! Zapraszamy do lektury!

18 stycznia 2023

PIT-11 od komornika wykazany w zeznaniu rocznym

Chciałbyś sporządzić zeznanie roczne, ale masz problem z ujęciem PIT-11 od komornika? Czy wiesz, jak wykazać odzyskane wynagrodzenie ze stosunku pracy w PIT rocznym? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w której części PIT ująć takie przychody!

12 stycznia 2023

Ulga na dziecko – komu przysługuje i jak ją rozliczyć?

Ulga na dziecko to jedna z dostępnych ulg podatkowych dla podatników, o którą mogą pomniejszyć należny podatek do zapłaty. Kto może skorzystać z ulgi prorodzinnej? Czy forma opodatkowania dochodu ma znaczenie? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi!

21 stycznia 2022

Jakie są najczęstsze pytania o zeznanie roczne?

Rozliczenie zeznania rocznego może być dla wielu podatników kłopotliwe. Z jakich ulg i odliczeń można skorzystać? Jaki formularz wypełnić? Jakie są najczęstsze pytania o zeznanie roczne? Jakich błędów unikać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

22 marca 2021

Dochód wolny od podatku - wszystko, co warto wiedzieć

Dochód wolny od podatku to dochód, od którego nie ma obowiązku zapłaty podatku. Przeczytaj, ile wynosi i kto może z niego skorzystać. Dowiedz się też, czy korzystne jest wspólne rozliczenie z małżonkiem, i jak wtedy odliczamy kwotę zmniejszającą podatek!

16 marca 2021

Zgłoszenia w zeznaniu rocznym - warto wiedzieć

Uległy zmianom zgłoszenia w zeznaniu rocznym. Jakie informacje należy odtąd uwzględnić przy dokonywaniu rozliczenia, a czego już robić nie trzeba? W niniejszym artykule opisujemy najważniejsze modyfikacje – przeczytaj i sprawdź, czego dotyczą.

12 lutego 2021

Świadczenie 500+ a PIT 2021 – wszystko, co musisz wiedzieć

Świadczenie 500+ a PIT 2021 – czy świadczenie należy ująć w zeznaniu rocznym? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy uzyskany przychód ze świadczenia 500+ podlega opodatkowaniu podatkiem PIT i czy w związku z tym trzeba ująć go w deklaracji PIT-37 lub PIT-36.

28 stycznia 2021

W aplikacji Twój e-PIT złożysz PIT z działalności tylko w określonych przypadkach

Podatnicy nieprowadzący działalności gospodarczej mogą rozliczać zeznanie roczne PIT-37 w ramach usługi Twój e-PIT. Sprawdź, czy jako przedsiębiorca również będziesz miał możliwość złożenia zeznania rocznego za pomocą aplikacji Twój e-PIT!

4 marca 2020

Interaktywne formularze PIT-36 i PIT-36L - MF opóźnia ich udostępnienie!

Interaktywne formularze PIT-36 i PIT-36L nadal nie są dostępne! Ministerstwo Finansów wciąż odwleka udostępnienie interaktywnych formularzy zeznań rocznych. Czy istnieją zatem inne sposoby na szybkie rozliczenie z urzędem skarbowym? Sprawdź!

3 marca 2020

Możesz już złożyć zeznanie roczne za 2019 rok!

Od 2020 roku został zmieniony termin składania zeznan rocznych za 2019 rok! Deklaracje roczne w obecnym roku można składać dopiero do 15 lutego. Możesz już złożyć zeznanie roczne za 2019 rok! Dowiedz się, w jaki sposób możesz tego dokonać i do kiedy!

14 lutego 2020

PIT 37 krok po kroku - jak prawidłowo wypełnić druk?

Podatnicy uzyskujący przychody opodatkowane na zasadach ogólnych składają za dany rok zeznanie roczne PIT 37 celem rozliczenia podatku dochodowego. Sprawdź, w jaki sposób wypełnić PIT 37 krok po kroku oraz w jakim terminie należy go złożyć do urzędu?

5 lutego 2020

Prawa własności intelektualnej - zmiany w opodatkowaniu dochodu

W 2019r. ustawodawca wprowadził możliwość opodatkowania dochodu z tzw. kwalifikowanego prawa własności intelektualnej zwanym KPWI, preferencyjnym podatkiem dochodowy PIT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co nowego w opodatkowaniu prawa własności.

14 marca 2019

Korekta zeznania rocznego – przypadki szczególne (cz. 2)

Przedsiębiorcy zobowiązani są do składania zeznań rocznych. Niekiedy jednak w toku działalności występują zdarzenia wpływające na zmianę pierwotnej deklaracji rocznej. Przeczytaj, jak wygląda korekta zeznania rocznego w szczególnych przypadkach!

12 grudnia 2018

Działalność gospodarcza i etat a rozliczenie PIT

Jak rozliczyć w PIT działalność gospodarczą i etat z tytułu zatrudnienia na umowę zlecenie?

12 lutego 2018

Skarbówka złoży PIT za Ciebie - sprawdź kiedy

Dzięki nowej usłudze „Twój e-PIT" podatnik nie będzie już musiał składać deklaracji by rozliczyć swój podatek. Zamiast tego na Portalu Podatkowym będzie na niego czekał wypełniony „Twój e-PIT". Sprawdź, kiedy skarbówka złoży PIT za Ciebie!

4 grudnia 2017

Odliczenie składek ZUS od dochodu małżonka - interpretacja

Czy możliwe jest odliczenie składek ZUS od dochodu małżonka jeśli osiągnięto stratę z prowadzonej działalności?

5 września 2017

Nienależnie otrzymana nadpłata podatku - co zrobić?

Zdarza się, że podatnik w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wykazuje nadpłatę. Co dzieje się, gdy po otrzymaniu zwrotu nadpłaty z urzędu okaże się, że w zeznaniu rocznym wystąpił błąd? Jakie konsekwencje powoduje nienależnie otrzymana nadpłata podatku?

26 lutego 2016

Formularz PIT-36 z omówieniem

Formularz PIT-36 służy do rozliczenia podatku dochodowego z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach ogólnych. Gdzie i kiedy należy złożyć deklarację? Sprawdź! Do pobrania darmowy formularz w formacie PDF.

5 stycznia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów