Artykuły z dnia: 2022-01-07

Artykuły:

Dodatek za wieloletnią pracę dla pracowników samorządowych - warunki przyznawania

Dodatek za wieloletnią pracę często nazywany jest dodatkiem stażowym. Wprost z przepisów przysługuje ona pracownikom samorządowym. Jakie obowiązują warunki przyznawania tego dodatku i jaka jest jego wysokość? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

7 stycznia 2022

Wirtualne biura – co zyskują przedsiębiorcy?

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorca nie ma obowiązku posiadania stacjonarnego biura, pod adresem którego będzie dostępny. Jak się okazuje korzystnym rozwiązaniem mogą być wirtualne biura. Sprawdziliśmy, co zyskują dzięki nim przedsiębiorcy!

7 stycznia 2022

Obowiązkowe terminale płatnicze od 2022 roku

Reforma Polskiego Ładu wprowadza zmiany w zakresie przyjmowanych płatności od konsumentów. W ramach tej zmiany pojawił się mit o obowiązkowych terminalach płatniczych. Sprawdź, dla kogo będą obowiązkowe terminale płatnicze oraz czy będą wyłączenia?

7 stycznia 2022

Apelacja od wyroku sądu pracy - jak złożyć?

Pracownik ma praw zwrócić się do sądu pracy jeśli pracodawca łamie prawo. Jednak nie zawsze wyrok sądu jest korzystny dla pracownika. Jak wygląda apelacja od wyroku sądu pracy? Jakich formalności należy dopełnić aby ją złożyć? Przeczytaj!

7 stycznia 2022

Odszkodowanie za szkodę komunikacyjną przedsiębiorcy na gruncie PIT

Wykorzystanie pojazdów samochodowych w działalności gospodarczej jest powszechne. W związku z tym nie są wykluczone sytuacje, gdy samochód firmowy będzie uczestnikiem wypadku drogowego. Dowiedz się, jak księgować odszkodowanie za szkodę komunikacyjną!

7 stycznia 2022

Dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Rozpoczynając działalność początkujący przedsiębiorca może ubiegać się o różnego rodzaju dotacje unijne na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jak wnioskować o dotacje i ile wynosi wysokość wsparcia? W artykule przedstawiamy najistotniejsze informacje!

7 stycznia 2022

Nabycie sprawdzające – nowe narzędzie kontroli podatników

Polski Ład wprowadził dla urzędów nowe narzędzie kontroli, a mianowicie nabycie sprawdzające. Jaki jest cel nabycia sprawdzącego oraz kiedy przedsiębiorca będzie podlegać kontroli? W artykule przedstawiamy jaka jest zatem podstawa do kontroli podatnik!

7 stycznia 2022

Mały ZUS dla małych firm – kto skorzysta na zmianach?

Regulacje prawne dotyczące obniżenia składek ZUS dla małych przedsiębiorstw zmieniają się praktycznie co roku. Kto zapłaci mniej i które składki będą niższe? Przeczytaj i sprawdź, co zmienił mały ZUS dla małych firm.

7 stycznia 2022

PIT-11 - wysyłka deklaracji i obowiązujące terminy

Formularz PIT-11 informuje o wysokości uzyskanych dochodów przez pracownika oraz pobranych zaliczkach w danym roku podatkowym. Sprawdź, do kiedy należy wysłać PIT-11 do urzędu skarbowego i do kiedy należy dostarczyć go pracownikowi!

7 stycznia 2022

Ważność vouchera za odwołanie imprezy turystycznej

Vouchery to dokumenty, które uprawniają posiadacza do skorzystania z usługi na określoną kwotę pieniężną. Taka forma rekompensaty jest coraz częściej stosowana w przypadku odwołanych wydarzeń. Jaka jest ważność vouchera za odwołanie imprezy turystycznej?

7 stycznia 2022

Szacowanie sprzedaży w podatku VAT przez organ podatkowy

Opodatkowaniu VAT podlega sprzedaż czyli otrzymana zapłata za wykonaną usługę lub dostarczony towar. Podatnicy samodzielnie ustalają tą kwotę. Może się jednak zdarzyć, że szacowanie sprzedaży w podatku VAT przeprowadzi urząd. Kiedy ma do tego prawo?

7 stycznia 2022

Apelacja karna. Co powinno się w niej znaleźć?

W polskim prawie wyróżniamy tzw. dwuinstancyjność postępowania, czyli prawo do zaskarżenia orzeczeń wydanych przez sąd pierwszej instancji. W celu poddania weryfikacji wyrok sądu należy złożyć apelację. Apelacja karna - co powinna zawierać? Sprawdź!

7 stycznia 2022

Płaca minimalna w 2022 roku

Jak co roku wartość minimalnego wynagrodzenia wzrasta. W roku 2021 płaca minimalna wynosiła 2800 zł, w 2022 roku wynosi ona 3010 zł. Sprawdź, jak taka zmiana wpłynęła na koszty ponoszone przez przedsiębiorcę związane z zatrudnianiem pracowników.

7 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów