0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Przepisy przejściowe dotyczące urlopu rodzicielskiego 2023

Nowe przepisy Kodeksu pracy związane są z wdrożeniem unijnych dyrektyw. Przepisy przejściowe dotyczące urlopu rodzicielskiego nie są oczywiste. Co się zmieniło? Jak wyglądają przepisy przejściowe dotyczące urlopu rodzicielskiego? Przeczytaj ten artykuł!

24 kwietnia 2023

Prawo pracy

Emerytura KRUS – jakie warunki trzeba spełnić, aby ją uzyskać?

Rolnicy, którzy opłacają składki na ubezpieczenia społeczne, mogą starać się o różnego rodzaju świadczenia z tego tytułu. Emerytura KRUS przyznawana jest tylko na wniosek zainteresowanego. Jakie warunki należy spełnić, by mieć do niej prawo? Sprawdź!

24 kwietnia 2023

Urlopy i inne

Bezpłatny urlop opiekuńczy – wymiar, przesłanki, dokumentowanie

Urlop opiekuńczy to całkowicie nowy rodzaj zwolnienia od pracy, z którego będzie można skorzystać jedynie w ściśle określonych przypadkach i w obwarowanym w przepisach wymiarze. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się więcej o nowym urlopie!

18 kwietnia 2023

Prawo pracy

Urlopy związane z rodzicielstwem – co się zmieni od 2023 r.?

Przepisy unijne ułatwiające łączenie życia rodzinnego z wykonywaniem pracy miały wejść w życie już 2 sierpnia, Kodeks pracy nie został na czas znowelizowany. Nowe przepisy weszły w życie w 2023 roku. Jak wyliczane są urlopy związane z rodzicielstwem?

12 kwietnia 2023

Prawo pracy

Przerwa w pracy - kiedy i w jakim wymiarze przysługuje?

Każdemu pracownikowi przysługuje przerwa w pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia - kwestię tę regulują przepisy prawa pracy. W poniższym artykule przyjrzymy się szczegółowo temu tematowi, ponieważ wyróżnić można kilka rodzajów takich przerw!

11 kwietnia 2023

Ubezpieczenie ZUS

Kiedy występuje przedawnienie składek ZUS?

Kiedy następuje przedawnienie składek ZUS? Czym jest przerwanie lub zawieszenie biegu przedawnienia? Jaki wpływ na zaległości ma opłacanie bieżących składek? Czy, gdy ZUS domaga się zwrotu należności, płatnik może odwołać się od takiej decyzji? Sprawdź!

16 marca 2023

Zdaniem eksperta

Zmiana danych w ZUS - kiedy powinna być zgłoszona?

Kiedy musi być zgłoszona zmiana danych w ZUS oraz jak tego dokonać? Przeczytaj i dowiedz się jak to zrobić poprawnie!

15 marca 2023

Prawo pracy

Zgłoszenie pracownika do PPK

Obowiązek wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie ma praktycznie każdy pracodawca. Warto wiedzieć, którzy z pracowników mogą zostać uczestnikami programu. Jak wygląda zgłoszenie pracownika do PPK? Przeczytaj nasz artykuł!

14 marca 2023

Ubezpieczenie ZUS

Roczna składka zdrowotna - zasady wyliczania

Po dokonaniu rocznego rozliczenia składki zdrowotnej mogą wyjść nadpłaty lub niedopłaty. Czy roczna składka zdrowotna pomniejszana jest o wpłaty dokonywane w ciągu roku? Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat rocznych rozliczeń składki zdrowotnej!

14 marca 2023

Zdaniem eksperta

Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika na 1/8 etatu

Zatrudnienie pracownika wiąże się z wieloma formalnościami. Jakie obowiązki są przy zatrudnianiu pracownika na 1/8 etatu?

9 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów