0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Proces frankowy krok po kroku - poznaj jego etapy!

Przed rozpoczęciem postępowania przeciwko bankowi w celu unieważnienia kredytu frankowego, istotne jest zrozumienie procesu frankowego oraz etapów, z których się składa. Z jakich etapów składa się proces frankowy? Przeczytaj i poznaj jego etapy!

10 sierpnia 2023

Prawo gospodarcze

Upadłość Getin Noble Bank S.A. – jak ogłoszenie upadłości banku wpłynęło na sytuację frankowiczów?

Posiadasz kredyt we frankach? Czy wiesz, że 20 lipca 2023 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy ogłosił upadłość Getin Noble Bank? Sprawdź, co upadłość Getin Noble Bank oznacza dla ciebie, jako kredytobiorcy!

3 sierpnia 2023

Prawo gospodarcze

Łączenie spraw frankowych do wspólnego rozpoznania

W polskim sądownictwie problemem jest przewlekłość postępowań, zwłaszcza w sprawach "frankowych" związanych z kredytami. Pewna Sędzia zdecydowała się łączenie spraw frankowych do wspólnego rozpatrzenia. Czy sprzyja to szybszym procesom? Sprawdź!

28 lipca 2023

Prawo gospodarcze

Wyroki w sprawach wytoczonych bankom przez frankowiczów

15 czerwca 2023 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał dwa wyroki wyroki w sprawach wytoczonych bankom przez kredytobiorców posiadających kredyty we frankach szwajcarskich. Czy wyroki są korzystne dla frankowiczów? Odpowiadamy!

29 czerwca 2023

Prawo gospodarcze

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące kredytów wiborowych

Sprawy dotyczące kredytów wiborowych nabierają tempa. Coraz więcej kredytobiorców decyduje się na sprawę sądową. Masz jednak wątpliwości, jakich roszczeń możesz dochodzić? Poznaj najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące kredytów wiborowych!

17 stycznia 2023

Prawo gospodarcze

Koszty prowadzenia sprawy sądowej dotyczącej kredytu z oprocentowaniem opartym na WIBOR

Od dłuższego czasu głośno o kredytach opartych na współczynniku WIBOR w zakresie, którego wiele spraw trafia na wokandę. W artykule przeanalizujemy, jakie są koszty prowadzenia sprawy sądowej dotyczącej kredytu opartego na współczynniku WIBOR! Sprawdź!

10 stycznia 2023

Prawo gospodarcze

Czy kredytobiorca wiborowy może pozwać bank po spłacie kredytu?

Kredyty oparte na współczynniku WIBOR są od kilku tygodni przedmiotem dyskusji w związku z postanowieniem uchylającym WIBOR. Pojawiają się wówczas wątpliwości, czy kredytobiorca wiborowy może pozwać bank po spłacie kredytu? Odpowiadamy w artykule!

3 stycznia 2023

Prawo gospodarcze

Wstrzymanie spłaty kredytu opartego na WIBOR na czas trwania procesu sądowego

Sąd w Katowicach postanowieniem orzekł wstrzymanie spłaty kredytu opartego na WIBOR na czas trwania procesu sądowego. Jakie są zatem podstawy do uzyskania zawieszenia spłaty kredytu? Kiedy można zainicjować postępowanie zabezpieczające? Odpowiadamy!

27 grudnia 2022

Prawo gospodarcze

Co może uzyskać w sądzie kredytobiorca WIBORowy?

Coraz więcej kredytobiorców mających kredyt oparty na wskaźniku WIBOR kieruje sprawę do sądu. Pojawia się zatem pytanie, co może uzyskać w sądzie kredytobiorca WIBORowy? O jakie roszczenia może walczyć? Na pytania odpowiadamy w artykule!

20 grudnia 2022

Prawo gospodarcze

WIBOR - czy jest on współczynnikiem wadliwym?

Zdecydowana większość kredytów udzielanych w Polsce opiera się na oprocentowaniu złożonym z marży i WIBOR. Wątpliwości kredytobiorców budzi współczynnik WIBOR. Czym zatem jest WIBOR? Jakie są jego rodzaje oraz w jaki sposób jest on ustalany? Odpowiadamy!

15 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów