0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące kredytów wiborowych

Sprawy dotyczące kredytów wiborowych nabierają tempa. Coraz więcej kredytobiorców decyduje się na sprawę sądową. Masz jednak wątpliwości, jakich roszczeń możesz dochodzić? Poznaj najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące kredytów wiborowych!

17 stycznia 2023

Prawo gospodarcze

Koszty prowadzenia sprawy sądowej dotyczącej kredytu z oprocentowaniem opartym na WIBOR

Od dłuższego czasu głośno o kredytach opartych na współczynniku WIBOR w zakresie, którego wiele spraw trafia na wokandę. W artykule przeanalizujemy, jakie są koszty prowadzenia sprawy sądowej dotyczącej kredytu opartego na współczynniku WIBOR! Sprawdź!

10 stycznia 2023

Prawo gospodarcze

Czy kredytobiorca wiborowy może pozwać bank po spłacie kredytu?

Kredyty oparte na współczynniku WIBOR są od kilku tygodni przedmiotem dyskusji w związku z postanowieniem uchylającym WIBOR. Pojawiają się wówczas wątpliwości, czy kredytobiorca wiborowy może pozwać bank po spłacie kredytu? Odpowiadamy w artykule!

3 stycznia 2023

Prawo gospodarcze

Wstrzymanie spłaty kredytu opartego na WIBOR na czas trwania procesu sądowego

Sąd w Katowicach postanowieniem orzekł wstrzymanie spłaty kredytu opartego na WIBOR na czas trwania procesu sądowego. Jakie są zatem podstawy do uzyskania zawieszenia spłaty kredytu? Kiedy można zainicjować postępowanie zabezpieczające? Odpowiadamy!

27 grudnia 2022

Prawo gospodarcze

Co może uzyskać w sądzie kredytobiorca WIBORowy?

Coraz więcej kredytobiorców mających kredyt oparty na wskaźniku WIBOR kieruje sprawę do sądu. Pojawia się zatem pytanie, co może uzyskać w sądzie kredytobiorca WIBORowy? O jakie roszczenia może walczyć? Na pytania odpowiadamy w artykule!

20 grudnia 2022

Prawo gospodarcze

WIBOR - czy jest on współczynnikiem wadliwym?

Zdecydowana większość kredytów udzielanych w Polsce opiera się na oprocentowaniu złożonym z marży i WIBOR. Wątpliwości kredytobiorców budzi współczynnik WIBOR. Czym zatem jest WIBOR? Jakie są jego rodzaje oraz w jaki sposób jest on ustalany? Odpowiadamy!

15 grudnia 2022

Prawo gospodarcze

Skutki unieważnienia umowy kredytowej w sprawach frankowych

Sprawy frankowe przybierają tempa. Frankowicze walczą o swoje prawa a najpopularniejszym sposobem rozstrzygnięcia w sprawach frankowych jest stwierdzenie nieważności umowy kredytowej. Jakie są skutki unieważnienia umowy kredytowej w sprawach frankowych?

9 grudnia 2022

Prawo gospodarcze

Czy frankowicz może pozwać bank po spłacie kredytu?

Sprawy frankowe w dalszym ciągu przybierają tempa. Wątpliwości pojawia się jednak dla kredytobiorców, którzy spłacili już kredyt. Czy mogą oni dochodzić swoich praw w związku z kredytem? Sprawdź, czy frankowicz może pozwać bank po spłacie kredytu!

6 grudnia 2022

Prawo gospodarcze

Czy pozwy banków przeciwko frankowiczom są zasadne?

Uzyskałeś unieważnienie kredytu frankowego? Jak postąpić, gdy bank wystosuje pozew o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału i waloryzację wypłaconego kapitału są zasadne? Sprawdź, czy tego rodzaju pozwy banków przeciwko frankowiczom są zasadne!

15 listopada 2022

Prawo gospodarcze

Koszty prowadzenia sprawy frankowej przeciwko bankowi

Posiadasz kredyt we frankach i rozważasz pozew przeciwko bankowi? Masz wątpliwości, ile wynoszą koszty sądowe oraz koszty obsługi prawnej w związku z procesem? Przedstawiamy, co składa się na koszty prowadzenia sprawy frankowej przeciwko bankowi!

8 listopada 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów