55 wyników dla tematu: kilometrowka

Artykuły:

Podwyżka kilometrówki już w 2022 roku

Trwają prace nad zmianą ustawy o transporcie drogowym. Jest to zapowiedź modyfikacji stawek za jazdy lokalne samochodem prywatnym. Kiedy nastąpi podwyżka kilometrówki? Czy zwrot będzie dotyczył także samochodów hybrydowych? Sprawdź!

18 sierpnia 2022

PIT oraz ZUS od kilometrówki i ryczałt za jazdy lokalne i zamiejscowe

Ryczałt za jazdy lokalne stanowią przychód pracownika ze stosunku pracy w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Czy przychód podlega pod składki ZUS? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat jazd lokalnych!

13 lipca 2022

Maksymalne miesięczne kwoty ryczałtów za używanie samochodów osobowych - 2021

Maksymalne miesięczne kwoty ryczałtów za używanie samochodów osobowych przysługują pracownikom, którzy wykorzystują do celów służbowych prywatne samochody. Przepisy określają zarówno maksymalne kwoty ryczałtów jak i limity kilometrów. Sprawdź wskaźniki!

28 marca 2022

Kilometrówka 2022 - stawka za 1 kilometr

Przedsiębiorcy i pracownicy wykorzystujący prywatny samochód w działalności mają obowiązek prowadzenia kilometrówki dla celów podatku dochodowego. Czy wiesz, jak prawidłowo powinna być prowadzona kilometrówka dla celu podatku dochodowego? Sprawdź!

15 stycznia 2021

Kilometrówka – na czym polega i kto ma obowiązek prowadzenia?

Od stycznia 2019 roku nie ma obowiązku prowadzenia kilometrówki dla celów podatkowych PIT. Jednak wiążą się z tym pewne ograniczenia w rozliczeniu kosztów wydatków w podatku dochodowym. Na czym polega kilometrówka i kogo obowiązuje? Przeczytaj i sprawdź!

31 sierpnia 2020

Kilometrówka dla celów VAT - co powinieneś wiedzieć?

Niekiedy, do obowiązków przedsiębiorcy wykorzystującego w działalności pojazdy należy prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu. Dowiedz się, w jakich sytuacjach występuje taka konieczność, kogo obejmuje oraz czym właściwie jest kilometrówka dla celów VAT!

7 października 2019

Kiedy kilometrówka dla celów podatku dochodowego nie jest potrzebna?

Podatnicy, którzy wykorzystują samochód w działalności, mogą mieć wątpliwości, jak rozliczyć związane z nim wydatki. Sprawdź, kiedy kilometrówka dla celów PIT oraz VAT staje się nieodłącznym elementem rozliczania oraz kto ma obowiązek jej prowadzenia!

25 kwietnia 2019

Ewidencja przebiegu pojazdu - warto wiedzieć

Ewidencja przebiegu pojazdu do końca 2018 r. była niezbędna, gdy przedsiębiorca wykorzystywał w działalności samochód osobowy niewprowadzony do majątku firmowego. Jak obecnie rozliczać wydatki związane z prywatnym autem? Kiedy potrzebna jest kilometrówka?

14 marca 2019

Kilometrówka dla celów VAT a kilometrówka dla celów PIT - czym się różnią?

Samochód w firmie może być użytkowany w różny sposób. W zależności od jego wykorzystywania wymagana może być kilometrówka dla celów VAT czy PIT. Czy wiesz, jakie są różnice pomiędzy kilometrówką do VAT a kilometrówką do PIT? Wyjaśniamy w naszym artykule!

16 października 2018

Kilometrówka dla celów PIT a kilometrówka dla celów VAT - różnice

Użytkujesz w firmie prywatny samochód osobowy? Z pewnością znasz kwestie dotyczące kilometrówki PIT PIT. Czy wiesz, że istnieje również kilometrówka VAT? Kto i dlaczego musi ją prowadzić? Czym różni się kilometrówka PIT od kilometrówki VAT? Sprawdź!

15 października 2018

Jak rozliczać kilometrówkę w praktyce? - przykłady

O kilometrówce wiele z nas słyszało. W szczególności przedsiębiorcy korzystając z samochodu prywatnego dla celów firmowych muszą prowadzić ewidencję przebiegu pojazdów. Jak rozliczać kilometrówkę w praktyce i jak dokonać jej popranego księgowania w KPiR?

14 sierpnia 2018

Samochód w leasingu operacyjnym a kilometrówka

Czy kilometrówka jest konieczna w przypadku samochodów użytkowanych na podstawie leasingu operacyjnego?

12 marca 2018

Zagraniczna podróż służbowa prywatnym samochodem

Regulacji dotyczących rozliczania kosztów podróży służbowych nie znajdziemy zestawionych w jednym akcie prawnym.

6 stycznia 2018

Samochód w firmie rozliczenie w świetle ustawy o VAT

Zmiany w rozliczaniu samochodów firmowych, które weszły w życie w kwietniu 2014 r., to jedne z bardziej istotnych modyfikacji przepisów. Ustawodawca podzielił pojazdy na 3 grupy. Sprawdź, jak prawidłowo rozliczać samochód w firmie na gruncie podatku VAT!

15 czerwca 2017

Kilometrówka a dojazdy z domu do klienta

Czy trasy z miejsca zamieszkania do pracy prywatnym autem niebędącym środkiem trwałym mogą zostać ujęte w kilometrówce?

31 maja 2017

Opłata rejestracyjna i PCC a kilometrówka

Wykorzystuję w firmie prywatny samochód. Czy opłata rejestracyjna i PCC mogą stanowić koszt firmowy?

31 marca 2017

Kilometrówka - jak rozliczyć nadwyżkę kosztów?

Prowadzisz ewidencję przebiegu pojazdu? Czy wiesz, co robić gdy powstaje nadwyżka kosztów nad liczbą przejechanych kilometrów? Dowiedz się jak wygląda kilometrówka przy używaniu w działalności prywatnego samochodu! Poznaj odpowiedzi czytając nasz artykuł!

12 stycznia 2017

Ewidencja przebiegu pojazdu - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy wykorzystujący pojazdy prywatne w działalności w celu zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów muszą prowadzić kilometrówkę. Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać ewidencja przebiegu pojazdu!

27 października 2016

Ewidencja przebiegu pojazdu, czyli kilometrówka - co warto wiedzieć

Z jakich elementów powinna składać się kilometrówka? Czy obowiązują jakieś limity w stawce kilometrówki? Co zrobić w przypadku braku ewidencji przebiegu pojazdu? Sprawdź, czy wydatki za kilometrówkę można przenieść na kolejny okres rozliczeniowy!

13 października 2016

Prywatny samochód w działalności gospodarczej

W dniu 1 kwietnia 2014 weszły w życie nowe przepisy, które zmieniają zasady odliczania VAT od wydatków eksploatacyjnych związanych z pojazdami przeznaczonymi do użytku mieszanego.

24 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów