0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

56 wyników dla tematu: kilometrowka

Artykuły:

Kilometrówka 2024 - stawka za 1 kilometr

Przedsiębiorcy i pracownicy wykorzystujący prywatny samochód w działalności mają obowiązek prowadzenia kilometrówki dla celów podatku dochodowego. Czy wiesz, jak prawidłowo powinna być prowadzona kilometrówka dla celu podatku dochodowego? Sprawdź!

24 stycznia 2024

Podwyżka stawek w kilometrówce od 2023 roku

Zapowiedź modyfikacji stawek za jazdy lokalne samochodem prywatnym spełniła się i od 17 stycznia 2023 roku będzie obowiązywać podwyżka . Kiedy nastąpi podwyżka kilometrówki? Czy zwrot będzie dotyczył także samochodów hybrydowych? Sprawdź!

13 października 2022

Ryczałt czy kilometrówka za jazdy lokalne – kiedy stosować, jakie są różnice, jak opodatkować i oskładkować?

O tym, kiedy lepiej korzystać z ryczałtu, a kiedy z kilometrówki, decyduje liczba przejazdów pracownika w skali miesiąca. Czy zawsze? Co bardziej się opłaca ryczałt czy kilometrówka? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 września 2022

PIT oraz ZUS od kilometrówki i ryczałt za jazdy lokalne i zamiejscowe

Ryczałt za jazdy lokalne stanowią przychód pracownika ze stosunku pracy w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Czy przychód podlega pod składki ZUS? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat jazd lokalnych!

13 lipca 2022

Maksymalne miesięczne kwoty ryczałtów za używanie samochodów osobowych - 2021

Maksymalne miesięczne kwoty ryczałtów za używanie samochodów osobowych przysługują pracownikom, którzy wykorzystują do celów służbowych prywatne samochody. Przepisy określają zarówno maksymalne kwoty ryczałtów jak i limity kilometrów. Sprawdź wskaźniki!

28 marca 2022

Kilometrówka – na czym polega i kto ma obowiązek prowadzenia?

Od stycznia 2019 roku nie ma obowiązku prowadzenia kilometrówki dla celów podatkowych PIT. Jednak wiążą się z tym pewne ograniczenia w rozliczeniu kosztów wydatków w podatku dochodowym. Na czym polega kilometrówka i kogo obowiązuje? Przeczytaj i sprawdź!

31 sierpnia 2020

Kilometrówka dla celów VAT - co powinieneś wiedzieć?

Niekiedy, do obowiązków przedsiębiorcy wykorzystującego w działalności pojazdy należy prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu. Dowiedz się, w jakich sytuacjach występuje taka konieczność, kogo obejmuje oraz czym właściwie jest kilometrówka dla celów VAT!

7 października 2019

Kiedy kilometrówka dla celów podatku dochodowego nie jest potrzebna?

Podatnicy, którzy wykorzystują samochód w działalności, mogą mieć wątpliwości, jak rozliczyć związane z nim wydatki. Sprawdź, kiedy kilometrówka dla celów PIT oraz VAT staje się nieodłącznym elementem rozliczania oraz kto ma obowiązek jej prowadzenia!

25 kwietnia 2019

Ewidencja przebiegu pojazdu - warto wiedzieć

Ewidencja przebiegu pojazdu do końca 2018 r. była niezbędna, gdy przedsiębiorca wykorzystywał w działalności samochód osobowy niewprowadzony do majątku firmowego. Jak obecnie rozliczać wydatki związane z prywatnym autem? Kiedy potrzebna jest kilometrówka?

14 marca 2019

Kilometrówka dla celów VAT a kilometrówka dla celów PIT - czym się różnią?

Samochód w firmie może być użytkowany w różny sposób. W zależności od jego wykorzystywania wymagana może być kilometrówka dla celów VAT czy PIT. Czy wiesz, jakie są różnice pomiędzy kilometrówką do VAT a kilometrówką do PIT? Wyjaśniamy w naszym artykule!

16 października 2018

Kilometrówka dla celów PIT a kilometrówka dla celów VAT - różnice

Użytkujesz w firmie prywatny samochód osobowy? Z pewnością znasz kwestie dotyczące kilometrówki PIT PIT. Czy wiesz, że istnieje również kilometrówka VAT? Kto i dlaczego musi ją prowadzić? Czym różni się kilometrówka PIT od kilometrówki VAT? Sprawdź!

15 października 2018

Jak rozliczać kilometrówkę w praktyce? - przykłady

O kilometrówce wiele z nas słyszało. W szczególności przedsiębiorcy korzystając z samochodu prywatnego dla celów firmowych muszą prowadzić ewidencję przebiegu pojazdów. Jak rozliczać kilometrówkę w praktyce i jak dokonać jej popranego księgowania w KPiR?

14 sierpnia 2018

Samochód w leasingu operacyjnym a kilometrówka

Czy kilometrówka jest konieczna w przypadku samochodów użytkowanych na podstawie leasingu operacyjnego?

12 marca 2018

Zagraniczna podróż służbowa prywatnym samochodem

Regulacji dotyczących rozliczania kosztów podróży służbowych nie znajdziemy zestawionych w jednym akcie prawnym.

6 stycznia 2018

Samochód w firmie rozliczenie w świetle ustawy o VAT

Zmiany w rozliczaniu samochodów firmowych, które weszły w życie w kwietniu 2014 r., to jedne z bardziej istotnych modyfikacji przepisów. Ustawodawca podzielił pojazdy na 3 grupy. Sprawdź, jak prawidłowo rozliczać samochód w firmie na gruncie podatku VAT!

15 czerwca 2017

Kilometrówka a dojazdy z domu do klienta

Czy trasy z miejsca zamieszkania do pracy prywatnym autem niebędącym środkiem trwałym mogą zostać ujęte w kilometrówce?

31 maja 2017

Opłata rejestracyjna i PCC a kilometrówka

Wykorzystuję w firmie prywatny samochód. Czy opłata rejestracyjna i PCC mogą stanowić koszt firmowy?

31 marca 2017

Kilometrówka - jak rozliczyć nadwyżkę kosztów?

Prowadzisz ewidencję przebiegu pojazdu? Czy wiesz, co robić gdy powstaje nadwyżka kosztów nad liczbą przejechanych kilometrów? Dowiedz się jak wygląda kilometrówka przy używaniu w działalności prywatnego samochodu! Poznaj odpowiedzi czytając nasz artykuł!

12 stycznia 2017

Ewidencja przebiegu pojazdu - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy wykorzystujący pojazdy prywatne w działalności w celu zaliczenia poniesionych wydatków do kosztów muszą prowadzić kilometrówkę. Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać ewidencja przebiegu pojazdu!

27 października 2016

Ewidencja przebiegu pojazdu, czyli kilometrówka - co warto wiedzieć

Z jakich elementów powinna składać się kilometrówka? Czy obowiązują jakieś limity w stawce kilometrówki? Co zrobić w przypadku braku ewidencji przebiegu pojazdu? Sprawdź, czy wydatki za kilometrówkę można przenieść na kolejny okres rozliczeniowy!

13 października 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów