0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

6 wyników dla tematu: wyplata-dywidendy

Artykuły:

W jaki sposób korzystnie wypłacać wynagrodzenie w spółce z o.o.?

Spółka z o.o. osiągając przychód zobowiązana jest do jego opodatkowania, następnie podatek uiszczają wspólnicy chcąc wypłacić pieniądze ze spółki. Jak można wypłacać wynagrodzenie w spółce z o.o. w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania? Sprawdź!

21 listopada 2022

Wypłata dywidendy rzeczowej a podatek PCC

Umowa sprzedaży nieruchomości podlega opodatkowaniu podatkiem PCC. Co jednak, gdy ma miejsce wypłata dywidendy rzeczowej np. w formie mieszkania. Czy również podlega opodatkowaniu PCC? Sprawdź, jak rozliczyć dywidendę niepieniężną!

27 czerwca 2022

Ceny transferowe - czy trzeba dokumentować wypłaty dywidendy?

Ceny transferowe muszą być dokumentowane przez podmioty powiązane. Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy mamy do czynienia z takimi podmiotami, czym jest dywidenda i jaki ma wpływ na ceny transferowe oraz co rozumiemy przez transakcję kontrolowaną.

24 lutego 2021

Podział zysku w spółce - zasady dotyczące podziału dywidendy

Kodeks spółek handlowych jasno określa zasady regulujące prawo i procedurę podziału osiągniętego zysku w spółkach. Przeczytaj i dowiedz się, w jaki sposób przeprowadzić podział zysku w spółce akcyjnej oraz spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

14 maja 2020

Wypłata dywidendy a spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej. Uczestnictwo w spółce wiąże się z licznymi obowiązkami, ale gwarantuje również określone prawa. Kiedy wspólnikowi przysługuje wypłata dywidendy? Sprawdź!

9 marca 2020

Wypłata dywidendy w postaci nieruchomości a podatek VAT

Wypłata dywidendy w postaci nieruchomości to coraz częstsza forma wypłaty dywidendy wspólnikom lub akcjonariuszom. Jakie niesie to skutki na gruncie podatku VAT? Co stanowi podstawę opodatkowania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

26 lutego 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów