Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Potrącenia alimentacyjne z wynagrodzenia za pracę

Wynagrodzenie pracownika jest chronione przez Kodeks pracy, jednakże pewne potrącenia z wypłaty mogą być dokonywane bez zgody pracownika. Sprawdź w jakiej wysokości dokonywane są potrącenia alimentacyjne przez pracodawcę! Dowiedz się więcej na ten temat!

23 września 2022

Prawo gospodarcze

Obowiązek posiadania konta bankowego przez przedsiębiorcę

Każdy przedsiębiorca powinien posiadać konto bankowe. W zależności od rodzaju działalności, konto to może być prywatne lub firmowe. Kiedy przedsiębiorca ma obowiązek posiadania konta bankowego? Jakie są wady takiego rachunku? Odpowiedź w naszym artykule!

6 września 2022

Środki trwałe

Środki trwałe - wszystko co warto wiedzieć

Środki trwałe są nieodłącznym elementem każdej działalności. Czym są środki trwałe i wartości niematerialne i prawne? Jak ustalić ich wartość początkową i jak dobrać amortyzację? Przerzynaj i sprawdź, jak prawidłowo rozliczyć zakup środków trwałych!

3 września 2022

Podatki dochodowe

Rozliczenie deklaracji PIT-28 po terminie

Formularz PIT-28 służy do rozliczania dochodów jeśli jako forma opodatkowania wybrany został ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie konsekwencje czekają podatników po złożeniu PIT-28 po terminie oraz jak je uniknąć!

1 września 2022

Ubezpieczenie ZUS

Ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy - co warto wiedzieć!

Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zobowiązany jest do odprowadzania składek ZUS - społecznych i zdrowotnych. Związku z czym czy musi opłacać składki na ubezpieczenie chorobowe? W tej kwestii ma pewną dowolność. Dowiedź się więcej!

30 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Czy wiesz kiedy nie musisz składać rocznej deklaracji PIT?

O obowiązku składania rocznej, większość podatników doskonale pamięta. Nie wszyscy jednak wiedzą, że istnieje grupa dochodów, które sporządzenie rocznego PIT-a wcale nie wymagają. O jakie dochody chodzi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej?!

25 sierpnia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Świadczenie rehabilitacyjne - kiedy przysługuje?

Co dzieje się gdy nadal chorujemy a przekroczyliśmy już okres pobierania zasiłku chorobowego? Czym jest świadczenie rehabilitacyjne i kto może się o nie ubiegać? W jakiej wysokości można otrzymać to świadczenie? Odpowiedzi znajdziesz w artykule. Sprawdź!

24 sierpnia 2022

Prawo pracy

Zwolnienie z pracy - obowiązki, dokumenty, terminy, świadectwo pracy

Jakie są terminy obowiązujące przy rozwiązywaniu umowy o pracę i jak możemy je modyfikować? Jak przechowywać dokumenty w aktach osobowych i na co zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj dokumenty kadrowe opisujące zwolnienie z pracy!

23 sierpnia 2022

Prawo pracy

Diety w podróży służbowej - od czego zależy ich wysokość?

Wysyłanie pracowników w podróż służbową jest wykorzystywane praktycznie w każdej firmie. Pracodawca musi wiedzieć, że pokrywa koszty transportu czy noclegu. Dodatkowo pracodawca wypłaca pracownikowi diety w podróży służbowej. Przeczytaj o tym!

19 sierpnia 2022

Środki trwałe

Amortyzacja jednorazowa - kto może z niej skorzystać?

Podatnicy, którzy nabyli na potrzeby firmy określone składniki majątkowe, muszą podjąć decyzje jaką wybrać metodę amortyzacji. Jedną z nich jest amortyzacja jednorazowa, ale co i do jakiej wysokości można amortyzować jednorazowo? Przeczytaj i sprawdź!

11 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów