0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Faktura VAT marża - kiedy można ją wystawić?

Faktura VAT marża jest wystawiana przez podatnika, dla którego podstawą opodatkowania jest marża. Transakcje, które można opodatkowywać za pomocą tej procedury zostały określone w ustawie o VAT. Dowiedz się, kto może skorzystać z procedury VAT marża!

12 kwietnia 2024

Prawo pracy

Ile wynosi najniższa krajowa netto 2024?

W roku 2024 płaca minimalna ulegnie zwiększeniu aż dwa razy w ciągu roku. Ile wynosi najniższa krajowa? Jakie jeszcze kwoty wzrosną w związku ze zmianą płacy minimalnej? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

11 kwietnia 2024

Księgowość firm

Zapomniana faktura kosztowa - ewidencja w KPiR

Podczas prowadzenia działalności zdarzają się sytuacje, kiedy dokumenty wpływają do firmy z opóźnieniem lub faktura kosztowa nie zostanie ujęta w ewidencjach w faktycznej dacie otrzymania. Sprawdź, jak może być zaksięgowana zapomniana faktura kosztowa!

10 kwietnia 2024

Zdaniem eksperta

Składki ZUS w 2024 r. dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Zastanawiasz się, ile wynoszą Twoje składki ZUS w 2024 roku? Czy liczba dni w miesiącu ma wpływ na wysokość składek? Czy przedsiębiorca może skorzystać z jakiś ulg? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

8 kwietnia 2024

Prowadzenie biznesu

Zwolnienie z pracy - 7 najczęstszych powodów utraty stanowiska

Pracodawca oczekuje, że pracownik będzie swoją pracą działał na korzyść firmy. Nie wszyscy jednak wywiązują się z obowiązków, nie przestrzegając panujących w zakładzie pracy zasad. Sprawdź, z jakich powodów najczęściej następuje zwolnienie z pracy.

8 kwietnia 2024

Prawo pracy

Diety w podróży służbowej - od czego zależy ich wysokość?

Wysyłanie pracowników w podróż służbową jest wykorzystywane praktycznie w każdej firmie. Pracodawca musi wiedzieć, że pokrywa koszty transportu czy noclegu. Dodatkowo pracodawca wypłaca pracownikowi diety w podróży służbowej. Przeczytaj o tym!

4 kwietnia 2024

Prawo pracy

Wynagrodzenie za czas choroby - najważniejsze informacje

W jakiej wysokości pracownik otrzyma wynagrodzenie za czas choroby? Kto w tym czasie wypłaca pracownikowi wynagrodzenie? Kto nie ma prawa do wynagrodzenia chorobowego? Dowiedz się więcej o naliczaniu wynagrodzeń czytając nasz artykuł! Sprawdź to!

3 kwietnia 2024

Środki trwałe

Amortyzacja samochodu osobowego i ciężarowego - warto wiedzieć

Najczęstszą metodą zaliczenia pojazdu do majątku firmowego jest wprowadzenie go do ewidencji środków trwałych. Wiąże się to z dokonaniem amortyzacji. Sprawdź, czytając artykuł w jaki sposób powinna przebiegać amortyzacja samochodu osobowego i ciężarowego!

3 kwietnia 2024

Prowadzenie biznesu

Płatności firmowe z konta prywatnego - czy to możliwe?

Czy płatności firmowe mogą być dokonywane z prywatnego konta przedsiębiorcy? Czy posiadanie firmowego konta jest konieczne? Od jakiej kwoty jest obowiązek dokonywania transakcji bezgotówkowych? Jaki jest limit transakcji gotówkowych? Dowiedz się więcej!

3 kwietnia 2024

Zdaniem eksperta

Jak zaksięgować bilet za przejazd PKP?

Czy bilet za przejazd PKP można traktować jak fakturę i zaksięgować w kosztach firmowych?

2 kwietnia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów