0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prowadzenie biznesu

Zwolnienie z pracy - 7 najczęstszych powodów utraty stanowiska

Pracodawca oczekuje, że pracownik będzie swoją pracą działał na korzyść firmy. Nie wszyscy jednak wywiązują się z obowiązków, nie przestrzegając panujących w zakładzie pracy zasad. Sprawdź, z jakich powodów najczęściej następuje zwolnienie z pracy.

25 maja 2023

Zdaniem eksperta

Ubezpieczenie AC samochodu a koszty uzyskania przychodu

Czy ubezpieczenie AC samochodu czy będzie stanowiło koszt uzyskania przychodów w całej wartości czy jest jakiś limit?

25 maja 2023

Księgowość firm

Informacja o podstawie zwolnienia nie zawsze wymagana na fakturze

Podatnicy zwolnieni z podatku od towarów i usług mogą dokumentować sprzedaż fakturami, a nie rachunkami. Sprawdź, czy informacja o podstawie zwolnienia z VAT na fakturze zawsze jest obowiązkowa? Dowiedz się, kiedy podstawa zwolnienia nie jest konieczna!

24 maja 2023

Podatek VAT

Zakup biletów lotniczych – konsekwencje na gruncie VAT

Obecnie przedsiębiorcy coraz częściej odbywają podróże służbowe tanimi liniami lotniczymi. Jak należy wykazać taką podróż w ewidencji księgowej? Czy należy rozliczyć import usług? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć zakup biletów lotniczych.

23 maja 2023

Podatek VAT

Faktura korygująca - czy konieczne jest potwierdzenie jej odbioru?

Faktura korygująca służy głównie do zmian danych w dokonanych transakcjach oraz do poprawiania błędów w fakturach pierwotnych. Sprawdź, kiedy wymagane jest posiadanie dokumentacji uzgadniającej korektę przez kontrahenta i jaką mogą mieć one formę!

19 maja 2023

Podatek VAT

Korekta faktury w jakim terminie należy dokonać?

Czym jest korekta faktury? Kiedy należy wystawić fakturę korygującą? Czy we wszystkich przypadkach trzeba będzie się cofać do pierwotnego okresu wystawienia faktury, aby pomniejszyć podatek? Dowiedz się, jak prawidłowo wystawić fakturę korygującą!

16 maja 2023

Ubezpieczenie ZUS

Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy

Każda osoba podlegająca ubezpieczeniu chorobowemu ma prawo do świadczeń pieniężnych w razie choroby. Przedsiębiorca sam musi zdecydować czy chce pod nie podlegać. Czy warto opłacać składkę na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe? Przeczytaj i dowiedz się!

15 maja 2023

Zdaniem eksperta

Reverse charge na fakturach od zagranicznego kontrahenta

Jakie zdarzenia dokumentuje faktura z adnotacją reverse charge otrzymana od zagranicznego kontrahenta?

12 maja 2023

Podatki dochodowe

Jakie podatki płaci przedsiębiorca i od czego zależą?

Podatki to w opinii większości przykry obowiązek, który narzucają im przepisy. Zawiłe przepisy, wysokie stawki… Niekoniecznie tak musi być! W artykule wyjaśniamy, jakie podatki płaci przedsiębiorca. Dowiedz się więcej na ten temat z naszego artykułu!

11 maja 2023

Ubezpieczenie ZUS

Obniżenie składki na ubezpieczenie zdrowotne do wysokości zaliczki na podatek dochodowy

Wysokość opłacanej składki zdrowotnej nie może być wyższa od wysokości zaliczki na podatek dochodowy. Kiedy zastosować obniżenie składki na ubezpieczenie zdrowotne? Jak wyglądają wyliczenia wynagrodzenia w takiej sytuacji? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

10 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów