0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgowość online dla małych firm

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Księgowość online to rozwiązanie, które wspiera m.in. niewielkie przedsiębiorstwa i właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych. Przemyślany system oferuje szereg narzędzi potrzebnych do prowadzenia firmy. Mogą z nich korzystać zarówno samozatrudnieni, jak i małe i mikro przedsiębiorstwa.

Samodzielne prowadzenie księgowości, czy księgowość online?

Nie każda osoba decydująca się na założenie firmy musi mieć szczegółową wiedzę związaną z podatkami. Nie musi też sprawnie poruszać się w tematyce księgowej. Często przedsiębiorcy w tym zakresie decydują się zlecić usługi specjalistom. Powierzenie księgowości w ręce osób znających temat to rozwiązanie bezpieczne, niemniej jednak związane ze stosunkowo wysokimi kosztami. Z drugiej strony konsekwencje wynikające z nieumiejętnego prowadzenia księgowości mogą okazać się dalece bardziej kosztowne. Problem ten może jednak rozwiązać księgowość online.

Księgowość online - dla małych czy dużych firm?

Kwestia słabej znajomości zawiłości prawno-podatkowych to jedna z najczęściej wskazywanych przyczyn nawiązania współpracy z biurem rachunkowym, zatrudnienia księgowej lub księgowego, bądź decydowania się na księgowość online. Podkreślić należy jednak, że ostatnia z wymienionych opcji często najlepiej wpasowuje się w potrzeby mikro przedsiębiorstw. Jej przewagą na tym polu jest elastyczność i wygoda użytkowania. Usługa dostępna w każdej chwili i w każdym miejscu to rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie w każdej nowoczesnej firmie. Co więcej, często księgowość online bywa po prostu bardziej kompleksową i tańszą usługą.

Co oferuje księgowość online?

W ramach usług księgowości przez internet przedsiębiorca jest w stanie załatwić wiele istotnych spraw nawet bez większej znajomości aktualnych przepisów. Odpowiednio opracowany interfejs jest zazwyczaj dostosowany do potrzeb osób, które nie zajmują się tego typu sprawami na co dzień. Księgowość online łączy w sobie wszelkie potrzebne funkcje, a także gromadzi ważne odnośniki. Dzięki temu samodzielny przedsiębiorca może znacząco zredukować czas poświęcony na spełnianiu formalności, a oszczędność tę spożytkować w pełni na rozwijanie swojego produktu, czy usługi.

Księgowość online a deklaracje podatkowe i JPK

Do najważniejszych funkcji oferowanych przez firmy zajmujące się księgowością online zalicza się możliwość generowania i przesyłania elektronicznych zeznań rocznych, deklaracji podatkowych, czy plików JPK. W przypadku niewielkich przedsiębiorstw szczególnie przydatny może okazać się też moduł umożliwiający szybkie płatności online, a także automatyczny import wyciągów bankowych.

Transakcje zagraniczne i rozliczenie samochodów w księgowości online

Inną problematyczną kwestią może okazać się rozliczanie pojazdów służbowych, a także spełnianie formalności związanych z prowadzeniem transakcji zagranicznych. W każdym z tych przypadków pomocna będzie księgowość online. Dzięki kompleksowej usłudze przedsiębiorca nie musi orientować się w aktualnych zmianach w rozliczaniu kosztów samochodu w firmie, czy też wysokości stawki VAT w transakcjach międzynarodowych. Usługi księgowości online, takie jak wFirma.pl dają gwarancję rzetelnego wypełniania formalności związanych z działalnością gospodarczą.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów