0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgowość online, czy biuro rachunkowe online - dowiedz się więcej!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Dowiedz się więcej o księgowości online i o tym, dla kogo jest idealne rozwiązanie.

Odpowiednie prowadzenie księgowości to podstawowy obowiązek każdego przedsiębiorcy. Jeśli nie zostanie on spełniony, to może doprowadzić do konsekwencji karno-skarbowych, których z pewnością każdy by chciał uniknąć. Te wiążą się nie tylko z nieprzyjemnościami formalnymi, a także obowiązkiem dodatkowych opłat, jakie należy zapłacić urzędowi skarbowemu. Warto już na początku prowadzenia firmy zastanowić się, jak zaplanować rozliczanie kwestii księgowych. Masz do wyboru kilka możliwości a wśród nich popularne ostatnio rozwiązania online: księgowość online oraz internetowe biuro rachunkowe. Prócz tego możesz jeszcze skorzystać z usług stacjonarnego biura rachunkowego. Ważne, by dobrać rozwiązanie, które będzie idealnie odpowiadało Twoim potrzebom.

Księgowość na miarę Twoich potrzeb 

Zastanawiasz się, co wybrać? Księgowość online, czy usługi stacjonarnego biura rachunkowego? Jeśli cenisz sobie czas, samodzielność i chcesz mieć nieograniczony wgląd do swoich dokumentów, to z pewnością lepszym rozwiązanie będzie zdecydowanie się na księgowość online bądź biuro rachunkowe online, w zależności od ilości faktur, jak i rodzaju Twojej działalności. Wolisz mieć częstszy kontakt ze swoją księgową na żywo? Nie przeszkadza Ci zawożenie faktur do biura rachunkowego i to, że czasem musisz poświęcić więcej czas na kwestie związane z księgowością? Cenisz sobie, gdy Twoje biuro rachunkowe jest blisko i w razie potrzeby możesz do niego podjechać? Jeśli tak, to zostań przy stacjonarnym biurze rachunkowym.

Kto z powodzeniem korzysta z księgowości online?

Księgowość online wybierana jest przez tych przedsiębiorców, którzy lubią rozwiązania mobilne, cenią sobie wygodę, a także nie mają na tyle skomplikowanych kwestii podatkowych do ogarnięcia, by samodzielnie sobie z tym nie poradzić. Nic dziwnego, że z księgowości online korzystają firmy, których działalność opiera się w dużej mierze na nowych technologiach, w tym: programiści, agencje reklamowe, czy firmy zajmujące się oprogramowaniem. Nie da się ukryć, że to ich naturalne środowisko, w którym pracują, jak i często czują się najlepiej. Czy księgowość online jest przeznaczona dla wszystkich? Niekoniecznie! Nie da się ukryć, że to rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w małych firmach, w których księgowość opiera się na księdze przychodów i rozchodów lub uproszczonej księgowości.

Na czym polega i jakie są zalety księgowości online?

Księgowość online łączy specjalne oprogramowanie, za pośrednictwem, którego będziesz zarządzać sprzedażą, księgowością online, a także pracownikami.

Możliwości księgowości online 

To ogrom funkcji, które sprawią, że Twoja firma będzie działała naprawdę sprawnie. Dzięki oprogramowaniu księgowości online możesz nie tylko wystawić faktur, ale także zarządzać kontaktami, magazynem, integracja np. z Allegro, czy z GUS-em. To jednak nie wszystko! W oprogramowaniu znajdziesz także schematy księgowe wydatków i przychodów, kilometrówki, rozliczanie różnic kursowych, deklaracje oraz raporty JPK, czy integrację z Ministerstwem Finansów. Jeśli chodzi o kwestie kadr, płac i ubezpieczeń to oprogramowanie księgowości online zapewnia integrację z e-ZUS, sporządzanie umów, ewidencję czasu pracy, czy rozliczenia podatkowe pracowników.

Zalety księgowości online 

Jakie są najważniejsze zalety księgowości online? Pierwsza z nich to brak konieczności dowozu dokumentów. Dla wielu osób prowadzących swoją działalność gospodarczą to jeden z najbardziej upierdliwych i znienawidzonych obowiązków związanych z księgowością. Księgowość online daje także dostęp do danych firmy o każdej porze dnia i nocy. Kiedy zechcesz, możesz prześledzić swoje dokumenty bądź skontrolować sytuację. Wystarczy tylko dostęp do internetu. Przewaga księgowości online, nad tą tradycyjną to także automatyczne aktualizacje systemu, za każdym razem, gdy zmienia się stan prawny. Tym samym, jako przedsiębiorca nie musisz codziennie sprawdzać zmieniających się przepisów, bo system sam poinformuje Cię o najważniejszych nowościach, na które musisz zwrócić uwagę przy następnych rozliczeniach. Do tego każda osoba, która korzysta z księgowości online, ma zapewnione wsparcie merytoryczne i techniczne ekspertów. Dzięki temu nawet jeśli działasz na co dzień samodzielnie, to możesz liczyć na poradę zawsze, gdy pojawią się problemy bądź wątpliwości.

Jak to działa?

Jak działa księgowość online? To bardzo proste! Pierwszy krok to zarejestrowanie się na odpowiedniej stronie. Po rejestracji podaj niezbędne dane i gotowe. Już teraz możesz korzystać z księgowości online. Co więcej, wiele popularnych firm zapewnia przedsiębiorcom aż miesiąc, w którym mogą przetestować usługi księgowe. Jeśli po kilku tygodniach testów stwierdzisz, że to nie jest dla Ciebie, to możesz zrezygnować i usunąć swoje dane z systemu. Księgowość online to świetne rozwiązanie dla współczesnego przedsiębiorcy. Pozwala na szybkie zarządzanie swoimi dokumentami bez konieczności zawożenia ich do księgowej, stałe trzymanie ręki na pulsie, jeśli chodzi o najważniejsze sprawy firmy, a także wystawianie faktur przez internet. Dzięki księgowości online uzyskasz także poradę specjalistów dotyczącą Twoich pytań i wątpliwości.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów