0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Tania księgowość - rozwiązanie na ciężkie czasy

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Niezależnie od czasów, w jakich wypadło żyć przedsiębiorcy, jest on zobowiązany na mocy szeregu ustaw do płacenia podatków i wywiązywania się z obowiązków sprawozdawczych. Można to traktować jako koszt uboczny prowadzonej działalności. W czasach prosperity z pewnością do uniesienia. Co jednak w sytuacji, gdy nadchodzi kryzys i zaczynamy liczyć każdą złotówkę? 

Tradycyjna księgowość prowadzona przez biuro rachunkowe jest wygodnym rozwiązaniem, a nade wszystko bezpiecznym. Nic nie zastąpi wykwalifikowanej osoby zajmującej się tym, na czym zna się najlepiej. To jednak kosztuje czasem nawet sporo.

W dobie nadciągającego kryzysu należy się zastanowić, czy stać nas na taki luksus i co możemy zrobić, by zminimalizować ten koszt.

Oszczędzaj na księgowości z księgowymi 

Czy to jest możliwe? Oczywiście, że tak. Na rynku już od ponad dekady pojawiają się rozwiązania hybrydowe, w których przedsiębiorca, korzystając podczas wykonywania codziennych zadań ze specjalnego oprogramowania, księguje w tle swoją firmę. Po zakończeniu miesiąca w prosty sposób wygeneruje on deklaracje, raporty JPK, a także wyliczy wszystkie zobowiązania.

Powstaje pytanie, co w sytuacji, gdy zabraknie nam wiedzy niektóre przypadki księgowe są przecież skomplikowane. Usługę cechuje jednak to, że użytkownik ma nielimitowany dostęp online do doradcy księgowego pytasz i otrzymujesz odpowiedź. 

 

tania księgowość

Dla kogo jest księgowość online?

Księgowość prowadzona online jest propozycją przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie swobodę działania i mobilność, a stopień problemów wynikających z prawa podatkowego, z którymi się borykają, nie jest wysoki.

Kto najczęściej  korzysta z tego typu księgowości?

Badania przeprowadzone w trakcie ostatnich 10 lat wskazują, że z księgowości online szczególnie korzysta:

Działalność związana z oprogramowaniem

62.01.Z

Sprzedaż detaliczna prowadzona przez Internet

47.91.Z

Działalność agencji reklamowych

73.11.Z

Transport drogowy towarów

49.41.Z

Roboty budowlane

41.20.Z

 

tania księgowość

 

To dużo więcej, niż myślisz

Jak już zostało wspomniane, usługa łączy oprogramowanie dostępne w internecie ze wsparciem eksperckim specjalistów księgowości, prawników podatkowych i prawa pracy. Zawiera wszystkie niezbędne narzędzia do prowadzenia działań nowoczesnej firmy, mianowicie:

 • zarządzanie sprzedażą:

  • program do fakturowania,

  • system CRM,

  • system magazynowy,

 • księgowość:

  • schematy księgowe,

  • środki trwałe,

  • rozliczenie pojazdów,

  • deklaracje i raporty JPK,

 • kadry, płace i ubezpieczenia ZUS:

  • sporządzanie umów o pracę, zleceń i o dzieło,

  • ewidencja czasu pracy,

  • zgłoszenia, deklaracje i raporty,

  • rozliczenie podatkowe pracowników,

  • pełna integracja z e-ZUS.

Więcej funkcji poznasz, klikając tutaj.

 

tania księgowość

 

Księgowość online  płacisz tylko, kiedy jej potrzebujesz

Usługa księgowości online jest udostępniona w modelu Software as a Service (w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa). Przedsiębiorca płaci abonament za dostęp do oprogramowania tylko wtedy, kiedy go potrzebuje. W czasie zawieszenia działalności zawiesza także opłacanie pakietów, a administratorzy przechowują dane przez kolejne 5 lat. 

Nie ulega wątpliwości, że stanowi to przewagę nad klasyczną, pudełkową wersją oprogramowania księgowego, gdzie abonament musi zostać wykupiony na długi czas bez względu na to, czy użytkownik z niego korzysta.

Ile zapłacisz za samodzielną księgowość online?

Koszt, z jakim powinien się liczyć przedsiębiorca za podstawowy pakiet księgowości online, kształtuje się do 45 PLN netto za miesiąc. Należy przy tym wspomnieć, że rozbudowane systemy posiadają szereg dodatków usprawniających system. Sprawdź cennik.

Jak zacząć księgowość online?

Korzystanie z tego typu aplikacji jest niezwykle proste  wystarczy zarejestrować się na odpowiedniej stronie, wprowadzić wszystkie niezbędne dane i korzystać z możliwości, jakie daje pakiet.

Tutaj założysz darmowe testowe konto na 30 dni.


Nowoczesna i bezpieczna księgowość online

Niewątpliwie wartością dodaną jest brak konieczności instalowania oprogramowania na komputerze, ponoszenia opłat związanych z aktualizacjami czy dbania o stan techniczny sprzętu.

Administrator czuwa nad bezpieczeństwem danych, archiwizuje je, codziennie tworząc kopie zapasowe w innych lokalizacjach niż serwery główne. 

Tania księgowość na trudne czasy

W obecnych czasach księgowość online stanowi znakomite rozwiązanie. Teraz, gdy bardzo często pracujemy zdalnie, ograniczając z oczywistych względów kontakt z innymi ludźmi do minimum, jej niebagatelną zaletą jest fakt, że w jednym systemie, online możemy załatwić wszystkie sprawy bez wychodzenia z domu.

 

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów