0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Księgowość online - czy warto z niej korzystać?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Kilkanaście lat temu przedsiębiorcy otwierający firmę mieli dwie możliwości, jeżeli chodzi o prowadzenie rozrachunków z fiskusem - mogli to robić samodzielnie lub nawiązać współpracę z biurem rachunkowym. Dziś jest też trzecia opcja - księgowość online, która ma wiele zalet.

Fakturowanie i księgowość w chmurze

W Polsce najpopularniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej jest jednoosobowa działalność gospodarcza. To właśnie z myślą o tej grupie przedsiębiorców na rynku pojawiły się programy do fakturowania i księgowości online. To rozwiązanie, które odpowiada na potrzeby przedsiębiorców - z jednej strony jest tanie (co jest szczególnie istotne dla firm w początkowej fazie działalności), z drugiej zapewnia właścicielowi firmy niezbędne wsparcie (w każdym momencie może on zwrócić się z zapytaniem do specjalistów).

Zarówno fakturowanie, jak i prowadzenie ksiąg rachunkowych online jest możliwe dzięki dynamicznemu rozwojowi sektora fintech. Firmy zajmujące się dostarczaniem oprogramowania oferują klientom dostęp do aplikacji stworzonych z myślą zarówno o przedsiębiorcach, jak i biurach rachunkowych. W drugim przypadku biuro może wykorzystywać narzędzia, które jego klienci dobrze znają.

Komu dedykowana jest księgowość online?

Księgowość online to rozwiązanie stworzone z myślą o najmniejszych podmiotach działających na rynku. Prowadzenie ksiąg rachunkowych w takich firmach jest czynnością stosunkowo prostą - przedsiębiorcy w miesiącu rozliczają kilka lub kilkanaście faktur. Jak pokazuje praktyka, księgowość online najbardziej doceniły firmy z sektora technologii (np. dostawcy oprogramowania), reklamowego, budowlanego, transportowego i prawnego. Również właściciele e-sklepów chętnie i często wykorzystują księgowość online.

Dla przedsiębiorców z wyżej wymienionych branż korzystanie z księgowości online oznacza szereg zalet. Poza wygodą, wskazać należy również na bezpieczeństwo. To dostawca oprogramowania dba o backupy oraz zabezpieczenie danych osobowych zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Dodatkowo do najlepszych programów do księgowości online można zalogować się na dowolnym urządzeniu. Mobilność jest szczególnie doceniana przez przedsiębiorców, którzy na co dzień pracują w terenie.

Księgowość online - co oferują firmy dostarczające usługę?

Po założeniu indywidualnego konta, klienci wfirma.pl otrzymują do dyspozycji szereg narzędzi, z których mogą korzystać w dowolnym momencie. Są to m.in.:

  • program do fakturowania - przy jego pomocy można wystawić każdą fakturę,
  • system do zarządzania gospodarką magazynową - jest to bardzo przydatna opcja z punktu widzenia przedsiębiorców prowadzących sklepy internetowe,
  • moduł kadry i płace - pozwala generować dokumenty, prowadzić ewidencję czasu pracy i akta osobowe poszczególnych pracowników.

Klienci wfirma.pl mogą też importować dane z GUS - wystarczy wpisać numer NIP kontrahenta, aby system uzupełnił pozostałe dane. To pozwala wyeliminować omyłki pisarskie. Do dyspozycji przedsiębiorców jest również integracja z platformą sprzedaży Allegro.

Czy warto korzystać z księgowości online?

Księgowość online to odpowiedź na współczesne potrzeby przedsiębiorców. Jeżeli właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej chce samodzielnie prowadzić księgowość, może kupić program do instalacji na komputerze lub skorzystać z księgowości online. W drugim przypadku nie musi martwić się aktualizacjami (są one przeprowadzane automatycznie), w dowolnej chwili może też skorzystać z pomocy specjalistów - wfirma.pl zatrudnia doświadczonych księgowych, kadrowych i prawników.

Dla przedsiębiorców księgowość online to sposób, by obniżyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej, dopełnić wszystkich formalności wymaganych przez urzędy i usprawnić codzienną pracę w firmie.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów