0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Biuro rachunkowe on-line

Wielkość tekstu:

Pomimo iż usługi świadczone online, za pośrednictwem internetu nie są absolutnie nowością, prawdziwy rozkwit zanotowały w trudnym dla nas wszystkim okresie pandemii COVID-19 i narzuconej odgórnie izolacji. To właśnie wtedy przedsiębiorcy przenosili biznes do sieci, by zapewnić obustronne bezpieczeństwo bez ryzyka wystąpienia przestojów w pracy. Nie inaczej sytuacja kształtuje się w kwestii usług księgowości. Księgowość on-line w ostatnim czasie cieszy się rosnącym zainteresowaniem kontrahentów, szczególnie wśród małych firm. Jakie korzyści niesie za sobą współpraca online w przypadku księgowości on-line z wFirmą i Biurem Rachunkowym NEX? Czym w zasadzie forma ta różni się od tradycyjnej obsługi biur rachunkowych? Przyjrzeliśmy się szerzej tej kwestii, analizując korzyści współpracy online zarówno z punktu widzenia klienta, jak i biura księgowego. Jeśli spraw księgowych w Twojej firmie jest zbyt wiele, z chęcią pomogą Ci księgowi od NEX. 

Na czym polega korzystanie z usług księgowości online?

Co do zasady prowadzenie księgowości online nie różni się znacząco od tradycyjnej formy współpracy. Podobnie jak w przypadku zwykłych biur księgowych, obsługą dokumentów finansowych klienta zajmują się wykwalifikowani pracownicy. To sprawia, że doradztwo księgowe jest w pełni bezpieczne, a co za tym idzie, klienci nie muszą obawiać się o poprawność wyliczeń podatkowych czy składek ZUS. Księgowość online Biura Rachunkowego NEX umożliwia przesyłanie absolutnie wszystkich dokumentów do biura księgowego poprzez dedykowany portal klienta. Zaletą zdalnej formy współpracy jest oszczędność czasu i pieniędzy poprzez rezygnację z osobistych wizyt w lokalu biura. Klienci biura NEX posiadają stały dostęp do danych finansowych, księgowych oraz podatkowych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ponadto portal klienta biura rachunkowego NEX oferuje również narzędzia do fakturowania oraz wyliczania wartości składek ZUS oraz należnych kwot podatku, a nawet ich automatyczne przelewanie wprost na odpowiednie mikro rachunki w Urzędzie Skarbowym czy ZUS. 

biuro rachunkowe online

Co zyskujesz z Biurem rachunkowym NEX i wFirmą

 • biuro rachunkowe z oprogramowaniem dostosowanym do najnowszych trendów na rynku. Ograniczanie ryzyka braku najnowszych aktualizacji,

 • wygodę prowadzenia firmy – system gotowy do pracy nawet w 5 minut,

 • mobilność – Twoja firma tam gdzie Ty. Oprogramowanie dostępne z każdego miejsca dla wielu użytkowników,

 • nieograniczone wsparcie ekspertów oraz dostęp do bazy wiedzy.

 • automatyczny terminarz który będzie pilnował i przypominał o najważniejszych terminach podatkowych,

 • szybkie rozpoczęcie współpracy on-line – bez papieru i kurierów. Wystarczy wejść na stronę https://www.nex.katowice.pl/kontakt i wypełnić krótki formularz kontaktu. 

Korzyści współpracy online z punktu widzenia klienta

Przyjrzyjmy się zaletom, jakie odczuje każdy klient NEX zainteresowany w formie wirtualnej – online z wFirmą. Podstawową, czołową cechą księgowości online jest przede wszystkim możliwość wygodnego przesyłania dokumentów finansowych o każdej porze dnia i nocy, bez wychodzenia z domu, za pomocą oferowanego przez biuro systemu wFirma. Wszystkie najistotniejsze dane mamy zawsze pod ręką, uzyskując dostęp do nich za pośrednictwem specjalnego portalu klienta biura rachunkowego. Ponadto, z poziomu aplikacji możliwe jest również łatwe wystawianie faktur sprzedażowych czy przesłanie wiadomości prosto do księgowych. Poprzez wFirmę dostępna jest również opcja natychmiastowego opłacenia podatków wprost na mikro rachunek podatkowy czy konto ZUS. Warto również podkreślić, że księgowość online jest w pełni bezpieczna. Obsługa klienta nie różni się w żaden sposób od tradycyjnych biur księgowych, dlatego rozliczeniami opiekują się wykwalifikowani specjaliści od rachunkowości. W nietypowych czasach dobrze mieć wsparcie księgowych, którzy korzystają z najnowszych technologicznie rozwiązań. 

biuro rachunkowe online

W dużym skrócie, w punktach, współpraca online z Biurem Rachunkowym NEX niesie za sobą następujące korzyści z punktu widzenia klienta:

 • łatwe i szybkie przesyłanie dokumentów finansowych do biura rachunkowego, bez konieczności wychodzenia z domu,

 • dostęp do dokumentów księgowych, kadrowych i podatkowych przez portal klienta biura rachunkowego,

 • możliwość łatwego i szybkiego fakturowania poprzez aplikację,

 • narzędzia służące do wyliczania podatku i składek ZUS z możliwością ich opłacenia,

 • niższe koszty obsługi ponoszone przez klienta,

 • wygodna platforma do komunikacji z biurem rachunkowym.

Wypróbuj wFirmę z Biurem Rachunkowym NEX. Podepnij swoje aktualne konto wFirma lub załóż nowe z Biurem Rachunkowym NEX a zyskasz zawsze 0 zł za dostęp do oprogramowania wFirma przy prowadzeniu księgowości w naszym biurze rachunkowym. Wejdź na www.nex.katowice.pl i zamów bezpłatną rozmowę lub napisz wiadomość. Dobrze mieć czas na decyzję – z nami wypróbujesz wFirmę przez 30 dni za darmo. 

 

Korzyści współpracy online z punktu widzenia biura rachunkowego

Współpraca z klientem w formie online niesie za sobą również szereg zalet dla biura rachunkowego. Zacznijmy od podstawowej kwestii, jaką jest możliwość obniżenia kosztów przez wzgląd na brak konieczności utrzymywania stacjonarnej placówki (biura). Dzięki temu przedsiębiorstwo może zaoferować klientom niższe stawki obsługi, zyskując w ten sposób większe zainteresowanie potencjalnych kontrahentów. Ważnym aspektem jest również oszczędność cennego czasu. Współpraca online z wykorzystaniem wFirma umożliwia częściową zmianę trybu pracy biura rachunkowego na hybrydowy lub wręcz zdalny. Kontakt z kontrahentami za pośrednictwem internetu, wliczając w to maile czy wideorozmowy nie wymaga osobistej obecności w biurze. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nasz cenny czas, pieniądze (konieczne na dojazdy do stacjonarnej placówki naszego biura, ale także te, które pochłania utrzymanie lokalu), a przede wszystkim wygodę pracy. Dedykowane oprogramowanie wFirma, służące do obsługi klientów w naszym biurze rachunkowym umożliwia automatyczne wyliczanie wartości podatków czy składek do ZUS. Ta funkcja minimalizuje ryzyko popełnienia błędu, ale również pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć efektywność prowadzenia biznesu. Same dokumenty finansowe są dostępne w systemie, który automatycznie sortuje je, porządkując w systemie. Dzięki temu pracownik biura nie musi tracić czasu na przeszukiwanie dokumentów w tradycyjnej, papierowej formie, ich ręczne księgowanie czy skanowanie do komputera. Korzystanie z dedykowanej aplikacji pozwala również na łatwe nawiązywanie oraz utrzymywanie kontaktów z klientami, oszczędzając czas wykorzystywany wcześniej na wysyłanie maili czy rozmowy telefoniczne. 

Podsumujmy więc w prosty, przejrzysty i czytelny sposób. Współpraca online z Biurem Rachunkowym NEX niesie następujące korzyści z punktu widzenia biura rachunkowego:

 • dedykowane, specjalistyczne oprogramowanie służące do obsługi klientów i księgowania przesyłanych dokumentów finansowych,

 • możliwość częściowej zmiany trybu pracy na zdalny lub hybrydowy, ponieważ klienci przesyłają dokumenty wprost do systemu,

 • możliwości obniżenia stawek finansowych za obsługę klientów,

 • automatyczne przesyłanie informacji oraz powiadomień wprost do kontrahentów,

 • łatwy i przejrzysty dostęp do dokumentów finansowych przesyłanych przez klientów,

 • sprawny kontakt z kontrahentami poprzez wygodny komunikator, bez konieczności wysyłania maili czy telefonowania.

Zalety współpracy online - podsumowanie

Usługi online świadczone przez biuro rachunkowe NEX niesie za sobą wiele zalet odczuwalnych zarówno z punktu widzenia klienta, jak i biura. Korzyści, do których zaliczamy oszczędność czasu, pieniędzy, brak konieczności osobistego stawiennictwa w biurze, jak i stały dostęp do dokumentów księgowych poprzez portal klienta biura rachunkowego, dostępny przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. System automatycznie przypomni o nadchodzących terminach płatności oraz prześle stosowne powiadomienia do kontrahenta poprzez SMS czy e-mail. Korzystanie z usług księgowości online biura NEX to doskonała opcja przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorców. Usługi księgowe w odmianie zdalnej zapewnia komfort i wygodę, a ponadto obniża koszty zarówno w przypadku biura, jak i pojedynczego klienta. Myślisz o własnym biznesie, ale nie chcesz go zakładać w ciemno ? Przelicz z nami, czy to się opłaca. 

 

biuro rachunkowe online

Artykuł sponsorowany


Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów