Artykuły z dnia: 2021-11-29

Artykuły:

Jak napisać biznesplan - krok po kroku

Biznesplan to jeden z ważniejszych dokumentów w firmie, który opisuje na czym będzie on polegał oraz powinien szacować jej wypłacalność. Biznesplan jest tworzony jest w celu ubiegania się o przekazanie wsparcia finansowego firmy. Jak napisać biznesplan?

29 listopada 2021

Ocenianie pracowników – jakich błędów unikać? Metody oceniania pracowników

Osoby zarządzające zakładem pracy często przeprowadzaj szereg rozmów z osobami im podległymi. Zbyt częste ocenianie pracowników może mieć pozytywne i negatywne skutki. Jakie są najczęstsze błędy w ocenie pracownika? Przeczytaj i dowiedz się!

29 listopada 2021

Świadectwo szkolne a staż pracy

Każdy osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę ma prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Wymiar tego urlopu zależy od stażu zatrudnienia, w tym także okresów nauki. Sprawdź, jak świadectwo szkolne wpływa na staż pracy!

29 listopada 2021

Jakie obowiązki wobec ZUS mają wspólnicy spółki cywilnej?

Prowadzisz działalność gospodarczą i jednocześnie jesteś wspólnikiem spółki cywilnej? Czy znasz swoje obowiązki względem ZUS? Czy w takiej sytuacji należy przesyłać dodatkowe dokumenty do ZUS? Dowiedz się jak wyglądają rozliczenia z ZUS w spółce cywilnej!

29 listopada 2021

Wstępne badania lekarskie - obowiązek przeprowadzenia

Zatrudnienie pracownika przede wszystkim wiąże się dla pracodawcy z koniecznością skierowania pracownika na wstępne badania lekarskie. Czy pracodawca zawsze ma obowiązek wysłać pracownika na badania wstępne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

29 listopada 2021

Tworzenie oraz rezygnacja z przepisów zakładowych - jak je przeprowadzać?

Zakłady pracy zatrudniające około 20 pracowników mogą wprowadzić własne przepisy wewnętrzne. Oczywiście nie mogą być one mniej korzystne niż te nałożone przez ustawodawcę. Czy rezygnacja z przepisów zakładowych jest możliwa w dowolnym momencie? Sprawdź!

29 listopada 2021

Powiadomienie o przeprowadzce za granicę - kogo dotyczy?

Obecna swoboda w przemieszczaniu się skłania do refleksji nad obowiązkami osób, które decydują się na emigrację. Czy obowiązkowe powiadomienie o przeprowadzce za granicę dotyczy każdego podatnika? Gdzie należy dokonać zgłoszenia? Dowiedz się więcej!

29 listopada 2021

Marketing narracyjny w promocji produktów

Choć marketing narracyjny stanowi jedną z najtrudniejszych do stworzenia form reklamy, tak jest to jednocześnie jedna z najskuteczniejszych metod, na których warto opierać kampanie marketingowe firmy. Jak opowiadać wzbudzające emocje historie? Sprawdź!

29 listopada 2021

Wspólnik mniejszościowy – czy ma wpływ na losy spółki?

Kodeks spółek handlowych przewiduje, że spółki są tworzone przez wspólników (względnie akcjonariuszy w przypadku spółki akcyjnej i komandytowo-akcyjnej). Kim jednak jest wspólnik mniejszościowy i jakie ma uprawnienia? Sprawdź w naszym artykule!

29 listopada 2021

Bank jako płatnik z tytułu wypłaty zagranicznej emerytury

Zagraniczne emerytury stanowią świadczenie pieniężne podlegające opodatkowaniu w Polsce. Czy bank pełni rolę płatnika z tytułu wypłaty zagranicznej emerytury? Odpowiadamy w tym artykule! Dowiedz się więcej na temat wypłaty zagranicznej emerytury i renty!

29 listopada 2021

Odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania podatkowe spółki

Członkowie zarządu ponoszą tą samą odpowiedzialność względem prowadzonej spółki, ale czy jednak w każdym obszarze? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy występuje odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania podatkowe oraz czy można się od niej uwolnić!

29 listopada 2021

Wniesienie działalności do spółki cywilnej

Przedsiębiorcy prowadzący samodzielnie działalność gospodarczą w celu zwiększenia działalności na rynku, łączą się z innym przedsiębiorcą tworząc spółkę cywilną. Jak zatem wygląda wniesienie działalności do spółki cywilnej? Co ze składnikami majątku?

29 listopada 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów