0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: certyfikat-rezydencji-podatkowej

Artykuły:

Jak certyfikat rezydencji wpływa na rozliczenie wynagrodzenia cudzoziemca?

Przedsiębiorcy coraz chętniej zatrudniają do pracy cudzoziemców. Naliczenie wynagrodzenia dla cudzoziemców wykonujących zlecenie za granicą może być kłopotliwe. Znaczenie ma certyfikat rezydencji. Sprawdź, jak certyfikat rezydencji wpływa na rozliczenie!

12 września 2023

Certyfikat rezydencji podatkowej - papierowy czy elektroniczny?

Certyfikat rezydencji podatkowej to dokument potwierdzający miejsce zamieszkania osoby fizycznej dla celów rozliczeń podatkowych. Sprawdź, kto wydaje taki dokument, kiedy jest on przydatny oraz czy może być sporządzony w formie elektronicznej!

7 lutego 2023

Limit WHT - które należności należy wliczać do limitu?

Czy wiesz, kiedy wystąpi podatek u źródła i na czym polega jego stosowanie? Które konkretnie zapłaty należności podlegają obowiązkowi pobrania podatku u źródła? Przeczytaj w artykule, które należności podlegają pod limit WHT, a których nie należy wliczać!

3 stycznia 2023

Certyfikat rezydencji podatkowej – szczególne przypadki

Opodatkowania niektórych przychodów osiąganych w Polsce mają osoby fizyczne które nie posiadają miejsca zamieszkania oraz osoby prawne które natomiast nie posiadają siedzimy w Polsce. Do czego służy certyfikat rezydencji podatkowej? Kiedy jest potrzebny?

3 listopada 2021

Wymiana informacji podatkowych z innymi państwami - warto wiedzieć!

Czy wiesz, na czym polega wymiana informacji podatkowych z innymi państwami Unii Europejskiej oraz jakie dane i przez kogo są przekazywane w ramach takiej wymiany? Sprawdź, czym jest tzw. "trust" i kiedy składa się oświadczenie o rezydencji podatkowej!

26 maja 2021

Uzyskanie certyfikatu rezydencji podatkowej - jak wygląda procedura?

Swoboda przemieszczania się i związana z tym możliwość osiągania korzyści finansowych stwarza obowiązek do potwierdzenia miejsca opodatkowania osiągniętych dochodów. Jak wygląda uzyskanie certyfikatu rezydencji podatkowej w Polsce?. Dowiedz się!

4 lutego 2020

Kopia certyfikatu rezydencji - kiedy można się nią posługiwać?

Certyfikat rezydencji to dokument, który zaświadcza o miejscu zamieszkania, wydany dla celów podatkowych. Czy podatnicy muszą posługiwać się zawsze oryginalną wersją certyfikatu? do czego może służyć kopia certyfikatu rezydencji? Przeczytaj artykuł!

30 stycznia 2020

Certyfikat rezydencji podatkowej - podstawowe informacje

Certyfikat rezydencji podatkowej to zaświadczenie o miejscu siedziby podatnika. Do czego się przydaje? Czy forma e-certyfikatu jest zawsze uznawana w Polsce? Sprawdź, co powinna wiedzieć o nim osoba, która prowadzi własną działalność gospodarczą.

4 kwietnia 2019

Certyfikat rezydencji podatkowej - najważniejsze informacje!

Certyfikat rezydencji podatkowej jest dokumentem potrzebnym w procesie prawidłowego udokumentowania prawa do zwolnienia z poboru podatku u źródła. Kto wydaje certyfikat rezydencji podatkowej oraz jaki jest termin jego ważności? Odpowiedź w artykule!

19 marca 2019

Podatek u źródła a certyfikat rezydencji podatkowej - warto wiedzieć!

Przedsiębiorco, dokonujesz zakupu towarów lub usług od podmiotów zagranicznych? Czym jest podatek u źródła oraz kiedy należy go zapłacić? Kto ma obowiązek posiadać certyfikat rezydencji podatkowej i jaki jest termin jego ważności? Odpowiadamy w artykule!

12 marca 2019

Zryczałtowany podatek u źródła

Prowadzisz działalność i korzystasz z usług świadczonych przez podmioty zagraniczne? Sprawdź, w jaki sposób rozliczyć podatek! Czym jest certyfikat rezydencji podatkowej oraz jakie są obowiązki przedsiębiorcy pobierającego podatek u źródła.

15 czerwca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów