0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: kontrakt-menedzerski

Artykuły:

Kontrakt menedżerski a ubezpieczenia ZUS

Kontrakt menedżerski zaliczany jest do umów o świadczenie usług. Poznaj przepisy jakie regulują oskładkowanie tego typu umów. Jak postępować w przypadku zbiegu tytułów ubezpieczeń, kiedy menedżer jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą? Przeczytaj!

8 września 2022

Członek zarządu a oskładkowanie wynagrodzenia

Członkowie zarządu mogą wykonywać pracę odpłatnie lub nieodpłatnie. W zależności od formy zatrudnienia członek zarządu może podlegać obowiązkowi oskładkowania wynagrodzenia lub nie. Warto przeczytać nasz artykuł na ten temat i wiedzieć więcej!

12 kwietnia 2022

Obowiązkowy ZUS dla menedżerów spółek?

Zarządzanie spółką nie zawsze jest proste, dlatego często zatrudnia się menedżerów. Jak wglądają rozliczenia składkowe przy zatrudnianiu takich osób? Czy ZUS dla menedżerów spółek jest obowiązkowy? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat!

22 listopada 2021

Kontrakt menedżerski z przedsiębiorcą - opodatkowanie i składki ZUS

Kontrakt menedżerski nie jest ani umową o pracę ani umową zlecenie. W takim razie czym się charakteryzuje ten rodzaj zatrudnienia? Jak należy go rozliczyć? Jakie składki ZUS i opodatkowanie obowiązują? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

20 maja 2021

Kontrakt menedżerski a podatek od towarów i usług

Kontrakt menedżerski to często występująca umowa cywilnoprawna między menadżerem, który za wynagrodzenie, zobowiązuje się sprawować zarząd danego przedsiębiorstwa, a zleceniodawcą. Jakiemu opodatkowaniu podatkiem VAT podlega? Wyjaśniamy w artykule!

16 kwietnia 2021

Kontrakt menedżerski w ramach działalności gospodarczej na gruncie PIT

Kontrakt menedżerski rozliczany jest według zasad dla działalności wykonywanej osobiście. Dowiedz się, jakie są obowiązki płatnika w zakresie kontraktu menedżerskiego oraz jak rozliczane są umowy o świadczenie usług doradczych i marketingowych!

27 marca 2019

Kiedy kontrakt menedżerski będzie opodatkowany VAT

Kontrakt menedżerski podlega pod ustawę o świadczeniu usług. Może być zawierany między osobą fizyczną a przedsiębiorcą lub osobą prawną. Czy jest on opodatkowany w ten sam sposób co inne usługi? Przeczytaj w artykuł i poznaj odpowiedź.

18 lipca 2017

Umowy freelancera - kontrakt menadżerski

Umowa cywilnoprawna zawierana pomiędzy freelancerem a zleceniodawcą nazywana jest kontraktem menadżerskim. Czy wiesz co powinien zawierać kontrakt menadżerski? Przeczytaj nasz artykuł gdzie znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie!

18 września 2016

Kontrakt menedżerski w świetle ustawy o podatku od towarów i uslug

Czy kontrakt menedżerski generuje obowiązek podatkowy VAT? Co oznacza samodzielne wykonywanie usług menedżerskich? W jakich sytuacjach działalność menedżera jest zwolniona z VAT? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

27 lutego 2015

Umowy freelancera – umowy cywilnoprawne a umowa o pracę

Umowa o dzieło, umowa zlecenia czy umowa o pracę? Którą z nich powinien wybrać wolny strzelec? W naszym artykule przedstawimy ich wady i zalety. Przeczytaj i dowiedz się, jakie umowy freelancera są dla niego najbardziej korzystne i opłacalne!

14 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów