0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: odpowiedzialnosc-za-dlugi-malzonka

Artykuły:

Odpowiedzialność za długi małżonka - o tym musisz wiedzieć!

Na zakres odpowiedzialności za zobowiązania małżonka wpływa rodzaj małżeńskiego ustroju majątkowego istniejącego pomiędzy nimi. Jak wygląda odpowiedzialność za długi małżonka? Jak wpływa na to ustrój wspólności oraz rozdzielności? Co z intercyzą?

26 kwietnia 2023

Wspólność majątkowa czy rozdzielność – co wybrać prowadząc firmę?

Prowadzenie firmy wiąże się z zagrożeniami, w tym wpadnięciem w wir długów. Wielu przedsiębiorców uważa, że ich to nie dotyczy, a przekonanie to może okazać się zgubne dla majątku małżeńskiego. Wspólność majątkowa czy rozdzielność – co wybrać? Sprawdź!

13 maja 2022

Odpowiedzialność za długi małżonka - przedsiębiorcy

Zakres odpowiedzialności małżonków za zobowiązania jednego z nich, niezależnie od źródła powstania tego zobowiązania, został określony w przepisach Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Jak wg przepisów kształtuje się odpowiedzialność za długi małżonka?

25 czerwca 2019

Długi firmy - odpowiedzialność za zobowiązania małżonka

Czy komornik za długi małżonka związane z prowadzoną działalnością może zająć majątek drugiego małżonka? Dowiedz się jak wygląda odpowiedzialność za zobowiązania małżonka wynikające z zawieranych umów z kontrahentami, gdy panuje wspólność majątkowa!

2 kwietnia 2019

Odpowiedzialność za długi małżonka – o tym musisz pamiętać!

Za długi podatkowe i wobec ZUS odpowiada podatnik całym swoim majątkiem małżeńskim. Nie jest potrzebna zgoda małżonka na dokonanie czynności, z którymi związane jest zapłacenie podatku. A jak kształtuje się odpowiedzialność za długi małżonka po rozwodzie?

29 marca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów