0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

4 wyniki dla tematu: odpowiedzialnosc-za-dlugi-malzonka

Artykuły:

Wspólność majątkowa czy rozdzielność – co wybrać prowadząc firmę?

Prowadzenie firmy wiąże się z zagrożeniami, w tym wpadnięciem w wir długów. Wielu przedsiębiorców uważa, że ich to nie dotyczy, a przekonanie to może okazać się zgubne dla majątku małżeńskiego. Wspólność majątkowa czy rozdzielność – co wybrać? Sprawdź!

13 maja 2022

Odpowiedzialność za długi małżonka - przedsiębiorcy

Zakres odpowiedzialności małżonków za zobowiązania jednego z nich, niezależnie od źródła powstania tego zobowiązania, został określony w przepisach Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Jak wg przepisów kształtuje się odpowiedzialność za długi małżonka?

25 czerwca 2019

Długi firmy - odpowiedzialność za zobowiązania małżonka

Czy komornik za długi małżonka związane z prowadzoną działalnością może zająć majątek drugiego małżonka? Dowiedz się jak wygląda odpowiedzialność za zobowiązania małżonka wynikające z zawieranych umów z kontrahentami, gdy panuje wspólność majątkowa!

2 kwietnia 2019

Odpowiedzialność za długi małżonka – o tym musisz pamiętać!

Za długi podatkowe i wobec ZUS odpowiada podatnik całym swoim majątkiem małżeńskim. Nie jest potrzebna zgoda małżonka na dokonanie czynności, z którymi związane jest zapłacenie podatku. A jak kształtuje się odpowiedzialność za długi małżonka po rozwodzie?

29 marca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów