0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: podroz-sluzbowa-przedsiebiorcy

Artykuły:

Bilet lotniczy w kosztach firmowych a podróż służbowa przedsiębiorcy

Podróż służbowa przedsiębiorcy niejednokrotnie wiąże się z zakupem kart wstępu na pokład samolotu. Szybkie tempo życia sprawia, że większość osób wybiera ten środek transportu podczas wyjazdów. Zobacz, jak rozliczyć bilet lotniczy w kosztach firmowych!

17 kwietnia 2023

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2023

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość w 2023? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość diet!

1 stycznia 2023

Dieta w transporcie międzynarodowym a koszty podatkowe

Czy przedsiębiorca świadczący usługi transportu międzynarodowego może zaklasyfikować do kosztów podatkowych wartość diet? Przeczytaj w artykule, czy dieta w transporcie międzynarodowym może stanowić dla przedsiębiorcy koszt uzyskania przychodu!

12 grudnia 2022

Delegacje krajowe i zagraniczne pracowników

Delegacje krajowe i zagraniczne bardzo często występują w zakładach pracy. Czym różni się podróż służbowa krajowa od zagranicznej? Co można wliczyć w koszty podróży służbowej? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

5 września 2022

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2022

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość w 2020? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość diet!

1 stycznia 2022

Podróż służbowa przedsiębiorcy a podatki

Dowiedz się, czy podróż służbowa przedsiębiorcy może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów? Czy od wydatków związanych z odbywaniem podróży służbowej przysługuje odliczenie podatku VAT? Czy przepisy zawierają jakieś ograniczenia? Sprawdź!

16 czerwca 2021

Diety w podróży służbowej przedsiębiorcy

Często odbywam podróże służbowe. Jakie są zasady naliczania i księgowania diety w podróży służbowej przedsiębiorcy?

31 maja 2021

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2021

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość w 2020? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość diet!

1 stycznia 2021

Podróż służbowa - małe kompendium wiedzy

Podróż służbowa to zdarzenie, które często wiąże się z powstaniem wielu wątpliwości u przedsiębiorcy. Jak dokumentować wydatki, wyliczyć diety i co na ten temat mówią przepisy? Odpowiedź na to i wiele innych pytań przedstawiamy w artykule. Sprawdź!

27 listopada 2020

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2020

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość w 2020? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość diet!

17 listopada 2020

Diety zagraniczne - ryczałty przysługujące z tytułu podróży zagranicznej - 2019

Ryczałty inaczej diety zagraniczne przysługujące z tytułu podróży zagranicznej w głównej mierze zależą od państwa, do którego zostanie oddelegowany pracownik. Jaka jest ich wysokość? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wskaźniki!

1 stycznia 2019

Podróż służbowa - rozliczanie w kosztach firmy

Podróż służbowa to powszechna praktyka w biznesie. Okazuje się, że wydatki poniesione w trakcie podróży służbowej mogą być zakwalifikowane jako koszt podatkowy i tym sposobem obniżać zobowiązanie wobec urzędu skarbowego. Jak rozliczyć delegację? Sprawdź!

15 czerwca 2018

Czy wydatki na wyżywienie podczas podróży służbowej można ująć w kosztach?

Często wyjeżdżam służbowo. Czy wydatki ponoszone na wyżywienie podczas podróży służbowej mogę ująć w kosztach firmowych?

19 maja 2017

Dieta z tytułu podróży służbowej przedsiębiorcy kosztami uzyskania przychodów

Przedsiębiorcy często muszą wyjeżdżać w celach biznesowych. Czasami są to wyjazdy krajowe czasami zagraniczne. Sprawdź, czy dieta z tytułu podróży służbowej może stanowić koszt podatkowy i jak ją prawidłowo rozliczyć. Odpowiedź znajdziesz w artykule.

13 stycznia 2017

Zagraniczna podróż służbowa- jak ją prawidłowo rozliczyć?

W jaki sposób powinna zostać rozliczona zagraniczna podróż służbowa w sytuacji korzystania z różnych środków transportu?

10 stycznia 2017

Rozliczenie należności za krajowe podróże służbowe

Szkolenia czy spotkania z kontrahentem w odległej miejscowości powodują, że przedsiębiorca jest zmuszony do wysłania pracownika w delegację. Czy wiesz, jak powinny być rozliczane krajowe podróże służbowe? Sprawdź, jak przepisy regulują tą kwestię.

8 lutego 2016

Czy wyżywienie w podróży służbowej jest kosztem?

Czy wyżywienie w delegacji, które było zapewnione w ramach usług hotelarskich można zaliczyć do kosztów firmowych?

8 grudnia 2015

Krajowa podróż służbowa a rozliczenie kosztów przejazdu

Czy można ująć w kosztach firmowych wydatki na przejazd związany z podróżą służbową, która ma miejsce w weekend?

19 maja 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów