0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: rozwiazanie-umowy-o-prace-bez-wypowiedzenia

Artykuły:

Stawienie się pracownika do pracy po chorobie a zakaz rozwiązania umowy o pracę

Jak stanowi kodeks pracy rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić po stawieniu się pracownika do pracy w związku z ustaniem przyczyny jego nieobecności. Czy w tym przypadku obowiązuje zakaz rozwiązania umowy o pracę? Sprawdź to!

4 października 2022

Jak prawidłowo złożyć wypowiedzenie umowy o pracę?

Wypowiedzenie umowy o pracę powoduje rozwiązanie stosunku pracy. Jaki może mieć charakter, jakie są jego rodzaje i od czego zależy długość okresu wypowiedzenia? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak prawidłowo złożyć wypowiedzenie umowy o pracę!

21 lipca 2022

Rozwiązanie umowy o pracę - kompendium wiedzy

Rozwiązanie umowy o pracę może nastąpić z wielu przyczyn, leżących zarówno po stronie pracownika jak i pracodawcy. Czy wiesz, jakie są sposoby rozwiązania umowy? Jakie obowiązują okresy wypowiedzenia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

23 marca 2022

Zwolnienie dyscyplinarne pracownika

Zwolnienie dyscyplinarne pracownika jest szczególną formą zwolnienia z pracy. Do zwolnienia dyscyplinarnego dochodzi, gdy pracownik rażąco zaniedba swoje obowiązki lub będzie on umyślnie lub nieumyślnie winny szkodzie w pracy. Dowiedz się więcej!

28 października 2021

Roszczenia pracodawcy w razie wadliwego rozwiązania umowy o pracę przez pracownika

Pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia tylko w szczególnych sytuacjach. Co w sytuacji gdy takie postępowanie jest nieuzasadnione? Poznaj roszczenia pracodawcy w razie wadliwego rozwiązania umowy przez pracownika!

20 maja 2021

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia bez winy pracownika

Czy możliwe jest rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia bez zaistnienia winy pracownika? Sprawdź, w jakich przypadkach pracodawca może rozwiązać umowę o pracę, jeżeli będziesz przebywał na długotrwałym zwolnieniu chorobowym. Przeczytaj nasz artykuł!

24 maja 2017

Zwolnienie dyscyplinarne - w jakich sytuacjach można je zastosować?

Zwolnienie dyscyplinarne można zastosować tylko w wyjątkowych sytuacjach. Możliwe jest ono tylko z przyczyn naruszeń leżących po stronie pracownika. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy możliwe jest rozwiązanie umowy z pracownikiem bez wypowiedzenia!

23 sierpnia 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów