0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: zbycie-przedsiebiorstwa

Artykuły:

Przekazanie JDG w darowiźnie a skutki podatkowe

Przekazanie JDG w darowiźnie może być neutralne podatkowo, jednak wiąże się z określonymi konsekwencjami w zakresie kosztów podatkowych. Artykuł omawia przepisy dotyczące przekazywania środków trwałych oraz towarów handlowych w takiej sytuacji!

29 maja 2024

Brak zgody wspólników na zbycie i wydzierżawienie przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części

Czy wiesz, jak ważną kwestią przy zbyciu lub wydzierżawieniu przedsiębiorstwa jest konieczność podjęcia uchwały przez wspólników? Jakie konsekwencje mogą wyniknąć, gdy ma miejsce brak zgody wspólników na takie działanie? Odpowiadamy w artykule!

13 lipca 2023

Zbycie przedsiębiorstwa – kiedy wymagana jest zgoda drugiego małżonka?

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą może zdecydować się na zbycie przedsiębiorstwa. Czy, w przypadku, gdy zbywający pozostaje w związku małżeńskim musi posiadać zgodę drugiego małżonka, aby móc dokonać sprzedaży? Wyjaśniamy w artykule!

30 maja 2023

Zbycie przedsiębiorstwa a VAT i PIT

Zbycie przedsiębiorstwa to zarówno jego sprzedaż, ale także aport do spółki, darowizna, zamiana. Co ważne, czynność ta wiąże się z określonymi konsekwencjami podatkowymi - zarówno na gruncie podatku PIT, jaki i VAT. O jakich konsekwencjach mowa? Sprawdź!

14 marca 2022

Bezpieczny zakup przedsiębiorstwa - jak to zrobić?

Jednym z pomysłów na biznes może być zakup przedsiębiorstwa. Takie przejęcie może być korzystne np. ze względu na ugruntowaną pozycję na rynku i promocję przeprowadzoną przez poprzedniego właściciela. Co zrobić, aby taki zakup był bezpieczny? Odpowiadamy!

6 grudnia 2021

Skutki podatkowe wniesienia zorganizowanej części jako aport przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej

Firmy w ramach rozwoju gospodarczego, dokonują różnego rodzaju przegrupowania, których celem jest efektywniejsze prowadzenie działalnością, co powoduje skuteczniejsze zarządzanie przedsiębiorstwem. Jak wnieść aport przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej?

14 lipca 2020

Jakie konsekwencje podatkowe niesie przejęcie firmy od członka rodziny?

Coraz częściej można się spotkać z przekazywaniem rodzinnych interesów najbliższym osobom dla przedsiębiorcy. Przejęcie firmy od członka rodziny może odbyć się z różnych powodów. Jakie to niesie konsekwencje podatkowe, na gruncie VAT i PIT? Sprawdź!

17 kwietnia 2020

Egzekucja przeciwko nabywcy przedsiębiorstwa - czy to możliwe?

Czy odzyskanie długu od dłużnika, który sprzedał majątek jest możliwe? Dowiedz się, co możesz zrobić w takiej sytuacji. Sprawdź, na czym polega egzekucja przeciwko nabywcy przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolnego i odzyskaj swój dług!

27 marca 2020

Zbycie przedsiębiorstwa a może jego dzierżawa – co zrobić z niechcianą firmą?

Przedsiębiorco! Prowadzisz firmę i kończą Ci się pomysły na biznes lub brakuje Ci środków na rozwój? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy bardziej opłacalne okaże się zbycie przedsiębiorstwa czy może warto byłoby je wydzierżawić na pewien czas?

26 września 2019

Przeniesienie działalności na małżonka - skutki podatkowe

Przedsiębiorcy, którzy zastanawiają się nad zbyciem prowadzonej firmy, mogą zdecydować się na przekazanie jej na rzecz innej osoby. Dowiedz się, jak przebiega przeniesienie działalności na małżonka i czy wiążą się z tym działaniem skutki podatkowe!

26 września 2019

Kiedy dopuszczalna jest sprzedaż przedsiębiorstwa?

Sprzedaż przedsiębiorstwa obejmuje wszystko, co wchodzi w jego skład, chyba że umowa zawarta pomiędzy stronami stanowi inaczej. Przy zbyciu przedsiębiorstwa, dopuszczalne jest podpisanie kilku umów sprzedaży, jedną obejmującą aktywa, drugą pasywa.

14 sierpnia 2018

Wniesienie aportu w świetle ustawy o VAT

Wniesienie aportu w postaci rzeczy bądź przedsiębiorstwa - spółki prawa handlowego lub cywilnego - stanowi czynność o charakterze odpłatnym w rozumieniu przepisów ustawy o VAT. Sprawdź, czy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT! Odpowiedź w naszym artykule!

26 września 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów