0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: zwolnienie-podmiotowe

Artykuły:

Faktura od niezarejestrowanego podatnika VAT - konsekwencje podatkowe

Zgłoszenie się do VAT nie daje gwarancji bycia czynnym podatnikiem. Sprawdź, w jaki sposób powinna być rozliczona faktura od niezarejestrowanego podatnika VAT i jakie są konsekwencje rozliczenia współpracy w transakcjach z niezarejestrowanym podatnikiem!

19 kwietnia 2023

Kasa fiskalna w 2023 roku dla kogo?

W 2023 r. obowiązuje stare Rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Jak z niego wynika, kasa fiskalna dotyczy coraz większej ilości przedsiębiorców. Poznaj przepisy o kasach fiskalnych!

7 kwietnia 2023

Świadczenie usług zagranicznych przez nievatowca - warto wiedzieć!

Przedsiębiorcy korzystający ze zwolnienia VAT, a współpracujący z firmami z terytorium UE, mogą być zobowiązany do składania dodatkowych deklaracji z zakresu VAT. Dowiedz się, jak poprawnie rozliczyć świadczenie usług zagranicznych przez nievatowca!

11 maja 2022

Zwolnienie podmiotowe a pośrednictwo w sprzedaży

Podatnicy niechętnie rejestrują się jako podatnicy podatku VAT. Dla mniejszych podatników, zwolnienie podmiotowe jest bardzo korzystne, zwłaszcza jeśli zajmują się usługami. Czy takie zwolnienie zawsze będzie obowiązywać? Jaki jest limit sprzedaży?

22 kwietnia 2022

Kiedy możliwe jest zwolnienie z VAT przy produkcji biżuterii?

Czy przysługuje mi zwolnienie z vat przy produkcji biżuterii jeżeli głównym ich składnikiem są metale szlachetne?

13 kwietnia 2022

Zwolnienia z VAT - Czy masz możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego z VAT?

Ustawodawca dał przedsiębiorcom w pewnym zakresie wolną wolę: czy być vatowcem, czy korzystać ze zwolnienia z VAT ze względu na limit obrotów. Przeczytaj artykuł i poznaj, jakie są warunki korzystania ze zwolnienia z VAT, żeby zoptymalizować swoje podatki

1 lutego 2021

Zwolnienie podmiotowe - prowadzenie ewidencji sprzedaży bezrachunkowej

Coraz większa liczba przedsiębiorców ma obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe? Na czym polega prowadzenie ewidencji sprzedaży bezrachunkowej? Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

7 października 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów