10 wyników dla tematu: zwolnienie-podmiotowe

Artykuły:

Świadczenie usług zagranicznych przez nievatowca - warto wiedzieć!

Przedsiębiorcy korzystający ze zwolnienia VAT, a współpracujący z firmami z terytorium UE, mogą być zobowiązany do składania dodatkowych deklaracji z zakresu VAT. Dowiedz się, jak poprawnie rozliczyć świadczenie usług zagranicznych przez nievatowca!

11 maja 2022

Zwolnienie podmiotowe a pośrednictwo w sprzedaży

Podatnicy niechętnie rejestrują się jako podatnicy podatku VAT. Dla mniejszych podatników, zwolnienie podmiotowe jest bardzo korzystne, zwłaszcza jeśli zajmują się usługami. Czy takie zwolnienie zawsze będzie obowiązywać? Jaki jest limit sprzedaży?

22 kwietnia 2022

Kiedy możliwe jest zwolnienie z VAT przy produkcji biżuterii?

Czy przysługuje mi zwolnienie z vat przy produkcji biżuterii jeżeli głównym ich składnikiem są metale szlachetne?

13 kwietnia 2022

Kasa fiskalna w 2022 roku dla kogo?

Od 2022 r. obowiązuje nowe Rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Jak z niego wynika, kasa fiskalna dotyczy coraz większej ilości przedsiębiorców. Poznaj przepisy o kasach fiskalnych!

8 lutego 2022

Faktura od niezarejestrowanego podatnika VAT - konsekwencje podatkowe

Zgłoszenie się do VAT nie daje gwarancji bycia czynnym podatnikiem. Sprawdź, w jaki sposób powinna być rozliczona faktura od niezarejestrowanego podatnika VAT i jakie są konsekwencje rozliczenia współpracy w transakcjach z niezarejestrowanym podatnikiem!

29 kwietnia 2021

Zwolnienia z VAT - Czy masz możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego z VAT?

Ustawodawca dał przedsiębiorcom w pewnym zakresie wolną wolę: czy być vatowcem, czy korzystać ze zwolnienia z VAT ze względu na limit obrotów. Przeczytaj artykuł i poznaj, jakie są warunki korzystania ze zwolnienia z VAT, żeby zoptymalizować swoje podatki

1 lutego 2021

Zwolnienie podmiotowe - prowadzenie ewidencji sprzedaży bezrachunkowej

Coraz większa liczba przedsiębiorców ma obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe? Na czym polega prowadzenie ewidencji sprzedaży bezrachunkowej? Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

7 października 2020

Warsztaty samochodowe obowiązkowo z kasą fiskalną od 2015?

Poznaj zmiany w prawie, jakie pojawią się w przyszłym roku.

20 listopada 2014

W 2014 roku faktura wystawiana przez każdego

Wiesz, że od początku 2014 roku każdy podatnik może wystawić fakturę? To, czy są oni czynnymi podatnikami VAT, czy też nie, pozostaje bez znaczenia. Sprawdź, jakie elementy powinna mieć faktura wystawiana przez każdego! Odpowiedź w artykule!

25 października 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów