Poradnik Przedsiębiorcy

Programy online do prowadzenia firmy - z czego warto korzystać?

Prowadzenie własnej firmy to spore wyzwanie. Na przedsiębiorcy spoczywa wiele obowiązków i to nie tylko tych związanych z rozliczaniem działalności wobec państwa, ale także z rozwojem i marketingiem firmy. Przedsiębiorca musi planować, przewidywać i wdrażać plany w życie. Trudnym zadaniem jest połączenie wielu osób w jedną, bo nawet jeśli w rozwijaniu firmy pomagają zatrudnieni pracownicy, to w rezultacie zawsze to on - właściciel firmy - musi zadbać o to, aby wszelkie działania i zobowiązania zostały dopięte. W takiej sytuacji przedsiębiorca już nie tylko może, ale jest niejako zmuszony do korzystania z narzędzi ułatwiających mu zarządzanie przedsiębiorstwem, szczególnie tym prowadzonym w internecie. Jakie programy online do prowadzenia firmy będą najlepsze i pozwolą zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Prowadzenie księgowości internetowej z wFirma.pl

 

Programy online do prowadzenia firmy - wFirma.pl

 

 

Wielu przedsiębiorców, szczególnie z sektora mikro i małych firm, poszukuje oszczędności na różnych polach działania firmy. Takim obszarem jest z pewnością prowadzenie księgowości  przedsiębiorstwa. Istnieje kilka form prowadzenia rozliczeń księgowych firmy, aczkolwiek najtańszą i najwygodniejszą opcją są programy online.

Funkcjonujący na rynku od ponad 10 lat system wFirma.pl stanowi wygodny i odpowiedni cenowo sposób zarządzania księgowością firmy. Jest to oprogramowanie udostępniane w modelu SaaS - czyli  “oprogramowanie jako usługa”, co oznacza, że płacimy tylko za wybrany przez nas pakiet funkcji, z których zamierzamy korzystać. Sam system jest dostępny online, zatem nie ma potrzeby instalacji i uruchamiania go na komputerze. Oprócz atrakcyjnej ceny tego typu rozwiązania - za pakiet Księgowość online zapłacimy już 13,33 zł/m-c (cena za pierwszy zakup pakietu) - zyskujemy także wygodę, ponieważ z każdego miejsca o dowolnej porze możemy zalogować się do systemu i dokonywać niezbędnych podczas prowadzenia firmy rozliczeń.

Wygoda i cena to tylko dwie z wielu korzyści wynikających z prowadzenia księgowości online, ponieważ system ten odznacza się przede wszystkim wieloma integracjami z głównymi urzędami rozliczeniowymi w Polsce: US, ZUS oraz wysyłka plików JPK bezpośrednio do Ministerstwa Finansów.

Zalety wFirma:

  • oszczędność czasu i pieniędzy
  • dostęp do danych firmy 24 h/7
  • bezpieczeństwo danych
  • bezpłatne i automatyczne aktualizacje programu wraz ze zmieniającymi się przepisami
  • wsparcie merytoryczne i techniczne ekspertów.

Poniżej znajduje się zestawienie programów do prowadzenia księgowości internetowej

 

wFirma.pl

ifirma.pl

infakt.pl

super

księgowa.pl

Księgowość

KPiR, VAT,PIT, ryczałt

KPiR, VAT, PIT, ryczałt

KPiR, VAT, PIT, ryczałt

KPiR, VAT

Środki trwałe i wyposażenie

Tak

Tak

Tak

Tak

Ewidencja pojazdów

Tak

Tak

Tak

Tak

Automatyczne wystawianie faktur

Tak

Tak

Nie

Nie

CRM

Tak

Tak

Nie

Nie

Magazyn

Tak (dla płatników VAT)

Tak (dla płatników VAT)

Nie

Tak

Kadry

Tak

Tak

Nie

Tak

e-ZUS - wysyłka deklaracji

Tak

Tak

Nie

Nie

Wsparcie księgowych

Tak

Tak

Tak

Nie

Jednolity Plik Kontrolny

Tak

Tak

Nie

NieCena*/m-c

czas trwania umowy

1 miesiąc

18 zł**

45 zł

39 zł

45,43 zł

6 miesięcy

14 zł**

37,5 zł

-

-

12 miesięcy

13,33 zł**

-

-

32,02 zł

*  cena netto

** cena promocyjna na pierwszy zakup. Po upływie ważności pierwszego pakietu standardowa ceny to: 1 miesiąc - 45 zł, 6 miesięcy - 35 zł, 12 miesięcy - 33,33 zł