0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Programy online do prowadzenia firmy - z czego warto korzystać?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Prowadzenie własnej firmy to spore wyzwanie. Na przedsiębiorcy spoczywa wiele obowiązków i to nie tylko tych związanych z rozliczaniem działalności wobec państwa, ale także z rozwojem i marketingiem firmy. Przedsiębiorca musi planować, przewidywać i wdrażać plany w życie. Trudnym zadaniem jest połączenie wielu osób w jedną, bo nawet jeśli w rozwijaniu firmy pomagają zatrudnieni pracownicy, to w rezultacie zawsze to on - właściciel firmy - musi zadbać o to, aby wszelkie działania i zobowiązania zostały dopięte. W takiej sytuacji przedsiębiorca już nie tylko może, ale jest niejako zmuszony do korzystania z narzędzi ułatwiających mu zarządzanie przedsiębiorstwem, szczególnie tym prowadzonym w internecie. Jakie programy online do prowadzenia firmy będą najlepsze i pozwolą zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Prowadzenie księgowości internetowej z wfirma.pl

Wielu przedsiębiorców, szczególnie z sektora mikro i małych firm, poszukuje oszczędności na różnych polach działania firmy. Takim obszarem jest z pewnością prowadzenie księgowości  przedsiębiorstwa. Istnieje kilka form prowadzenia rozliczeń księgowych firmy, aczkolwiek najtańszą i najwygodniejszą opcją są programy online.

Programy online do prowadzenia firmy - wFirma.pl

Funkcjonujący na rynku od ponad 10 lat system wFirma.pl stanowi wygodny i odpowiedni cenowo sposób zarządzania księgowością firmy. Jest to oprogramowanie udostępniane w modelu SaaS - czyli  “oprogramowanie jako usługa”, co oznacza, że płacimy tylko za wybrany przez nas pakiet funkcji, z których zamierzamy korzystać. Sam system jest dostępny online, zatem nie ma potrzeby instalacji i uruchamiania go na komputerze. Oprócz atrakcyjnej ceny tego typu rozwiązania - za pakiet Księgowość online zapłacimy już 0,35 zł/m-c (cena za pierwszy zakup pakietu) - zyskujemy także wygodę, ponieważ z każdego miejsca o dowolnej porze możemy zalogować się do systemu i dokonywać niezbędnych zmian w zakresie dokonywanych rozliczeń firmy.

Wygoda i cena to tylko dwie z wielu korzyści wynikających z prowadzenia księgowości online, ponieważ system ten odznacza się przede wszystkim wieloma integracjami z głównymi urzędami rozliczeniowymi w Polsce: GUS, US, ZUS oraz wysyłka plików JPK bezpośrednio do Ministerstwa Finansów.

Zalety wFirma:

 • oszczędność czasu i pieniędzy
 • dostęp do danych firmy 24 h/7
 • bezpieczeństwo danych
 • bezpłatne i automatyczne aktualizacje programu wraz ze zmieniającymi się przepisami
 • wsparcie merytoryczne i techniczne ekspertów.

Poniżej znajduje się zestawienie programów do prowadzenia księgowości internetowej

 

wFirma.pl

ifirma.pl

infakt.pl

super

księgowa.pl

Księgowość

KPiR, VAT,PIT, ryczałt

KPiR, VAT, PIT, ryczałt

KPiR, VAT, PIT, ryczałt

KPiR, VAT

Środki trwałe i wyposażenie

Tak

Tak

Tak

Tak

Ewidencja pojazdów

Tak

Tak

Tak

Tak

Automatyczne wystawianie faktur

Tak

Tak

Nie

Nie

CRM

Tak

Tak

Nie

Nie

Magazyn

Tak (dla płatników VAT)

Tak (dla płatników VAT)

Nie

Tak

Kadry

Tak

Tak

Nie

Tak

e-ZUS - wysyłka deklaracji

Tak

Tak

Nie

Nie

Wsparcie księgowych

Tak

Tak

Tak

Nie

Jednolity Plik Kontrolny

Tak

Tak

Nie

NieCena*/m-c

czas trwania umowy

30 dni

0,45 zł**

45 zł

39 zł

30 zł

90 dni

0,45 zł**

   

180 dni

0,35 zł**

37,5 zł

-

-

360 dni

0,35 zł**

-

-

-

*  cena netto

** cena promocyjna na pierwszy zakup. Po upływie ważności pierwszego pakietu standardowa ceny to: 1 miesiąc - 45 zł, 12 miesięcy - 35 zł.

Sklep internetowy na platformie Pasejo.pl

Programy online do prowadzenia firmy - Pasejo.pl

Jeśli prowadzisz sprzedaż w sklepie stacjonarnym i zastanawiasz się nad wypróbowaniem swoich sił także w sprzedaży internetowej, to warto pomyśleć nad odpowiednią platformą do prowadzenia e-sklepu. Platforma Pasejo.pl jest darmowa dla klientów wFirma, co oznacza, że mogą oni założyć i prowadzić sklep zupełnie bezpłatnie. Dodatkowo integracja sklepu z wFirma.pl pozwala na stałą kontrolę stanów magazynowych firmy, wystawianie faktur lub paragonów. Platforma Pasejo udostępnia wiele dodatków, które pozwalają na optymalizację działań sprzedażowych i marketingowych oraz integrację z ważnymi systemami sprzedażowymi jak Allegro, Ceneo czy PayU.

Zalety Pasejo:

 • prosty w obsłudze program - dobry jest zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników
 • pełna integracja z systemem księgowości wFirma, a w szczególności z funkcją zarządzania magazynem
 • wsparcie ekspertów (merytoryczne i techniczne)
 • forum dyskusyjne, na którym użytkownicy oraz eksperci wymieniają się informacjami na temat platformy Pasejo
 • integracja z wieloma narzędziami do optymalnego zarządzania sprzedażą.

E-mail marketing z FreshMail

Programy online do prowadzenia firmy - FreshMail


Stały kontakt z klientami oraz budowanie długotrwałych relacji to istotne kwestie w prowadzeniu właściwie każdego rodzaju działalności. I także w tym przypadku narzędzia online sprawdzają się najlepiej. Dla wielu firm to e-mail marketing jest zarówno jednym z głównych narzędzi marketingowych, jak i kanałów komunikacji z klientami. Dobrym i kompleksowym rozwiązaniem do prowadzenia kampanii mailingowych jest program FreshMail, który łączy w sobie zarówno rozbudowany kreator całej szaty graficznej newslettera, jak i wiele funkcji pozwalających na odpowiednią optymalizację działań e-mail marketingowych.

Co więcej, prowadząc sklep internetowy na platformie Pasejo.pl, masz możliwość integracji sklepu z systemem do wysyłki maili FreshMail. Dzięki temu możesz połączyć i zoptymalizować działania sklepu w odniesieniu do danych zbieranych w systemie mailingowym.

Zalety FreshMail:

 • prosty w obsłudze program do e-mail marketingu
 • automatyzacja działań mailingowych
 • szybkie działanie
 • atrakcyjny cenowo
 • integracja z platformami do prowadzenia sklepów internetowych np. z Pasejo.pl.

Blogging na Wordpressie

Jeśli prowadzisz działalność w formie bloga, to zapewne już korzystasz z tego narzędzia do zarządzania treścią. Wordpress pozwala założyć i prowadzić własną stronę internetową bez znajomości języków programowania. W prostych krokach zakładasz blog lub stronę firmową, a następnie w równie intuicyjny sposób stale je prowadzisz i uzupełniasz.

Zalety Wordpress:

 • darmowy
 • prosty w zarządzaniu
 • udostępnia wiele wtyczek, które pozwalają na dobrą optymalizację bloga, także pod kątem SEO
 • jest uniwersalny, dlatego sprawdzi się jako strona firmowa, portal czy wizytówka online.

Analizuj z Google Analytics

Jakikolwiek rodzaj działalności prowadzisz, powinieneś pamiętać o stałym monitoringu rezultatów. Sprawdzaj skuteczność podejmowanych działań z Google Analytics. Jest to najbardziej popularne narzędzie do analizy i to tutaj znajdują się jedne z ważniejszych informacji dotyczących tego, skąd przychodzą klienci lub czytelnicy na twojej stronie, ilu ich jest, co jest dla nich interesujące, a co nie. Odpowiedzi na wszystkie te pytania dostarcza Analytics.

Zalety Google Analytics:

 • dostęp do danych o klientach i czytelnikach - wiesz skąd przychodzą, co ich interesuje, a co nie zdobywa zaangażowania
 • połączony z Google AdWords pozwala na obserwowanie, w jaki sposób klienci reagują na twoje kampanie reklamowe
 • analizy e-commerce - daje możliwość zaczytywania realnych informacji o transakcjach.

Programy online do prowadzenia firmy oszczędzą Twój czas i pieniądze

Programy online do prowadzenia biznesu gwarantują Ci niezależność w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Korzystając z nich zyskujesz zarówno wygodę w zarządzaniu firmą -  z każdego miejsca o dowolnej porze masz dostęp do danych - jak i oszczędzasz czas i pieniądze, co w przypadku prowadzenia własnej działalności jest szczególnie ważne.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów