0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: darowizna-w-najblizszej-rodzinie

Artykuły:

Darowizna w najbliższej rodzinie - czy należy ją opodatkować?

Nieodpłatne przekazanie składnika majątku na rzecz spokrewnionej osoby to darowizna w najbliższej rodzinie. Darowizna podlega podatkowi od spadków i darowizn. Sprawdź, czy darowizna w rodzinie jest zwolniona od tego podatku oraz ile wynoszą kwoty wolne!

13 stycznia 2023

Darowizna w najbliższej rodzinie bez podatku

Darowizna w najbliższej rodzinie jest zwolniona z opodatkowania pod warunkiem spełniania pewnych wymogów formalnych. Kluczowym w tej sytuacji będzie zgłoszenie tego w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy darowizny. Dowiedz się więcej na ten temat!

9 czerwca 2022

Przekazanie towarów najbliższej rodzinie - co warto wiedzieć

Czy przekazanie towarów najbliższej rodzinie będzie powodowało skutki podatkowe? Jak postąpić w przypadku darowizny?

22 sierpnia 2017

Jakie skutki podatkowe wywołuje darowizna środka trwałego?

Przedsiębiorca może zlikwidować, sprzedać lub podarować środek trwały, który nie jest już przydatny w firmie. Zobacz, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje darowizna środka trwałego? Sprawdź, czy dokonanie darowizny jest opłacalne dla przedsiębiorcy!

3 lipca 2017

Darowizna w rodzinie - jak ją rozliczyć?

Otrzymana w rodzinie darowizna również podlega konieczności zapłacenia podatku od spadków i darowizn. Sprawdź, jakie grupy podatkowe obowiązują wśród członków najbliższej rodziny oraz w jakich sytuacjach nie podlegamy wymogowi rozliczenia się z darowizny.

24 marca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów