0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: dzialalnosc-gospodarcza-w-mieszkaniu

Artykuły:

Firma w domu - jakich formalności trzeba dopełnić?

Firma w domu jest atrakcyjnym rozwiązaniem, jednak aby skorzystać ze związanych z tym przywilejów, należy dopełnić kilku formalności. Przeczytaj i dowiedz się, jakie obowiązki ciążą na przedsiębiorcy, którego firma ma siedzibę w jego prywatnym mieszkaniu.

21 kwietnia 2022

Wydatki na adaptację mieszkania na potrzeby prowadzonej działalności

Wielu przedsiębiorców decyduje się, szczególnie na początku, by przeznaczyć część mieszkania na cele firmy. W związku z tym, ponoszą wydatki na adaptację mieszkania na potrzeby prowadzonej działalności. Jakie niesie to skutki na gruncie PIT? Sprawdź!

3 marca 2022

Prowadzenie działalności w mieszkaniu a odliczenie VAT

Osoby zakładające działalność często wybierają własne mieszkanie jako miejsce swojej firmy. Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić pieniądze związane z wynajęciem biura, a także czas dojazdu. Prowadzenie działalności w mieszkaniu - czy można odliczyć VAT?

19 listopada 2021

Działalność gospodarcza w mieszkaniu - jak rozliczyć koszty?

Początkujący przedsiębiorca może prowadzić działalność gospodarczą w mieszkaniu. Na początku swojej zawodowej drogi nie każdy podatnik może sobie pozwolić na kupno biura. Jak powinna zostać rozliczona działalność gospodarcza w mieszkaniu? Podpowiadamy!

5 sierpnia 2021

Wydatki na internet w działalności prowadzonej we własnym mieszkaniu

Czy prowadząc działalność w prywatnym mieszkaniu wydatki na internet mogę w całości zaliczyć do kosztów podatkowych?

9 czerwca 2021

Działalność gospodarcza w mieszkaniu - co należy o niej wiedzieć?

Działalność gospodarcza w mieszkaniu prywatnym przedsiębiorcy to zjawisko częstsze, niż mogłoby się wydawać. Ma wiele zalet, ale wymaga też od przedsiębiorcy dopełnienia kilku obowiązków i dużej wiedzy. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

11 grudnia 2020

Firma w mieszkaniu – kiedy wydatki stanowią koszty przedsiębiorcy?

Często specyfika prowadzonej działalności nie wymaga wyodrębnienia specjalnego lokalu. Jednak firma w mieszkaniu może spowodować wzrost wydatków np. telefon, czy internet. Sprawdź, jakie wydatki związane z mieszkaniem stanowią koszt uzyskania przychodu!

22 maja 2019

Koszty działalności prowadzonej w mieszkaniu – nowe stanowisko fiskusa

Przedsiębiorcy często zadają pytanie czy koszty działalności prowadzonej w mieszkaniu mogą być ujęte w Księdze Przychodów i Rozchodów jako koszt uzyskania przychodu? Jakie stanowisko odnośnie takich wydatków zajmują ograny podatkowe? Przeczytaj artykuł!

2 kwietnia 2019

Działalność gospodarcza w mieszkaniu a podatek od nieruchomości

Działalność gospodarcza w mieszkaniu ma swoje minusy. Z całą pewnością można do nich zaliczyć częste podwyższanie przez gminę podatku od nieruchomości. Z jakiej przyczyny? Co jeszcze czeka w takim przypadku przedsiębiorce? Wyjaśniamy w artykule.

24 września 2016

Działalność w mieszkaniu - problemy rozliczeniowe a amortyzacja

Często zdarza się, że ze względu na specyfikę czy rozmiar działalności przedsiębiorca decyduje się na działalność w mieszkaniu. Czy w takim wypadku możliwa jest amortyzacja lokalu mieszkalnego? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

2 grudnia 2015

Mieszkanie jako środek trwały

Czy prowadząc działalność w prywatnym mieszkaniu, można ująć je w ewidencji środków trwałych?

9 czerwca 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów