0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wydatki na internet w działalności prowadzonej we własnym mieszkaniu

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Prowadzę działalność w mieszkaniu prywatnym. Niezbędnym dla mnie narzędziem pracy jest internet, ponieważ mam m.in. sklep internetowy. Czy w związku z tym, poniesione wydatki na internet mogą stanowić w mojej firmie koszt uzyskania przychodu?

Przemek, Świdnica

 

Wydatki na Internet mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w pełnej wartości tylko wtedy, gdy został on założony na firmę i jest wykorzystywany wyłącznie dla celów działalności gospodarczej.

W sytuacji, gdy przedsiębiorca korzysta z sieci internetowej zarówno w celach prywatnych, jak i firmowych, wydatki na internet może zaliczyć do kosztów firmowych tylko w części związanej z działalnością, obliczoną zgodnie z stosowaną proporcją podziału kosztów. Proporcję należy ustalić np. na podstawie udziału części mieszkania wykorzystywanej na cele działalności do całej powierzchni lokalu. Jest to jednak rozwiązanie sporne, ponieważ organy podatkowe nie wypracowały jednoznacznego stanowiska w kwestii rozliczania ponoszonych wydatków na internet, którego nabywcą jest osoba prywatna. W związku z tym, aby mieć pewność, że wydatki na internet mogą stanowić koszt uzyskania przychodu podatnik powinien założyć internet na firmę lub wystąpić do organu podatkowego o wydanie interpretacji indywidualnej na podstawie której dokona zapisów w ewidencji. Dzięki temu, przy ewentualnej kontroli przedsiębiorca ma pewność, że poniesiony koszt nie zostanie podważony.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów