0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: likwidacja-stanowiska-pracy

Artykuły:

Likwidacja stanowiska pracy a konieczność wypłacenia odprawy

Likwidacja stanowiska pracy nie zawsze oznacza konieczność wypłacenia odprawy. Dowiedz się więcej na temat tego, jakie czynniki determinują wypłacenie odprawy, w jakiej wysokości się należy i w jaki sposób ją obliczać. Przeczytaj artykuł!

2 czerwca 2023

Likwidacja stanowiska pracy – jak wyliczyć odprawę pracownika?

Likwidacja stanowiska pracy w zakładzie zatrudniającym powyżej 20 pracowników wiąże się z koniecznością wypłacenia odprawy zwalnianemu pracownikowi. Jak wyliczyć wysokość odprawy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

17 marca 2023

Jak formalnie odbywa się rozwiązanie umowy na czas nieokreślony?

Mylne jest przekonanie, że pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony nie może zostać zwolniony z pracy. Jak odbywa się rozwiązanie umowy na czas nieokreślony? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj rozwiązanie.

10 marca 2023

Likwidacja stanowiska pracy – skutki dla pracodawcy

Likwidacja stanowiska pracy może być wynikiem problemów ekonomicznych pracodawcy, bądź jego reorganizacji. Jak zatem powinna wyglądać likwidacja stanowiska pracy? Jakie wówczas ma obowiązki pracodawca w związku z likwidacją stanowiska? Odpowiadamy!

4 stycznia 2023

Pozorna likwidacja stanowiska pracy jako przyczyna rozwiązania umowy

Rozwiązanie umowy na czas nieokreślony powinno zostać dobrze uzasadnione. Pozorna likwidacja stanowiska pracy może mieć wiele negatywnych konsekwencji dla pracodawcy. Kiedy i jaki powód jest wiarygodny? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

25 lutego 2022

Czy można ponownie utworzyć zlikwidowane stanowisko pracy?

Częstym uzasadnieniem rozwiązania stosunku pracy jest likwidacja stanowiska pracy. Czy tak dokładnie jest likwidacja stanowisk pracy? Czy można utworzyć zlikwidowane stanowisko pracy? Przeczyta i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!

5 stycznia 2022

Likwidacja stanowiska pracy - teoria i praktyka

Jedną z najczęstszych przyczyn wypowiedzenia jest likwidacja stanowiska pracy. Czy pracodawca powinien podjąć taką decyzję dopiero po uwzględnieniu kilku ważnych aspektów? Dowiedz się dlaczego likwidacja stanowiska pracy jest tak popularna!

26 listopada 2021

Likwidacja stanowiska pracy - z czym się wiąże?

Jednym z powodów zwolnienia pracowników jest likwidacja stanowiska pracy. Czy wiesz, w jakich przypadkach jest ona dozwolona? Sprawdź, kiedy mamy do czynienia z pozorną likwidacją miejsca pracy. Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

15 września 2021

Likwidacja stanowiska pracy - przegląd wyroków sądowych

Jedną z najczęstszych przyczyn rozwiązania umowy o pracę na czas nieokreślony jest likwidacja stanowiska pracy. Powód ten jest jednak bardzo często kwestionowany przez sądy. Dlaczego? Przeczytaj i dowiedz się jakie wyroki wydawane są w tej kwestii!

4 marca 2019

Likwidacja stanowiska pracy a obowiązki przedsiębiorcy

Likwidacja stanowiska pracy jest jedną z przyczyn rozwiązania umowy o pracę z powodów niedotyczących pracowników. Może to spowodować konieczność wypłaty odprawy pieniężnej dla zwolnionego pracownika. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

31 marca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów