0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: prawo-ochronne-na-znak-towarowy

Artykuły:

Znak towarowy - jak uzyskać prawo ochronne?

Znak towarowy jest elementem charakterystycznym służącym identyfikacji danego przedsiębiorstwa. Jak wygląda procedura zgłoszenia znaku do rejestru w Urzędzie Patentowym? Kiedy nie można zastrzec znaku towarowego? Co w przypadku wydania odmowy decyzji?

10 maja 2023

Rejestracja domeny internetowej - co należy wiedzieć?

Rejestrując domenę internetową uzyskujemy prawo do korzystania z jednej z domen ogólnoświatowego systemu domen, wpisanej do odpowiedniej bazy danych. Czy wiesz, jak przebiega rejestracja domeny internetowej oraz jak zgłosić znak towarowy? Wyjaśniamy!

13 marca 2023

Pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy

Znakiem towarowym może być każde oznaczenie umożliwiające odróżnienie towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa. Dowiedz się, w jakich przypadkach przysługuje pierwszeństwo do uzyskania prawa ochronnego na znak towarowy?

17 maja 2022

Prawo ochronne na znak towarowy - jak i kiedy można je przedłużyć?

Przedsiębiorco! Chcesz wiedzieć czym jest znak towarowy oraz jakie uprawnienia wynikają z prawa ochronnego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy i w jaki sposób można przedłużyć prawo ochronne na znak towarowy oraz czy jest ono obowiązkowe!

24 lipca 2020

Unieważnienie znaku towarowego, czy jest to możliwe?

Znakiem towarowym jest oznaczenie towarów przedsiębiorcy, jeżeli pozwala on na ich identyfikację. Jak poprawnie zgłosić go w Urzędzie Patentowym? Czy możliwe jest unieważnienie znaku towarowego? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie w artykule!

27 marca 2020

Znak towarowy - jak uzyskać jego ochronę?

Znak towarowy pozwala na odróżnienie towarów jednego przedsiębiorstwa od innego. Znakiem towarowym jest każde oznaczenie, które można przedstawić w sposób graficzny lub słowny. Dowiedz się w jaki sposób można uzyskać prawo ochronne na znak towarowy!

16 kwietnia 2019

Znak towarowy - co warto o nim wiedzieć?

Dlaczego w obecnych czasach tak ważny jest znak towarowy firmy i jego ochrona? Czy patent to to samo, co ochrona wynikająca z przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych ? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania.

5 stycznia 2018

Podobieństwo znaków towarowych - kiedy narusza się prawo?

Znak towarowy może być podstawą do sukcesu marki dzięki przywiązaniu do niej klientów. Zdarza się, że podobieństwo znaków towarowych jest uderzające. Czy wiesz, kiedy podobieństwo znaków towarowych narusza prawo? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

11 stycznia 2017

Prawo ochronne na znak towarowy - pojęcie i zakres obowiązywania

Znak towarowy, jako element majątku przedsiębiorstwa, jest w odpowiedni sposób chroniony - każdy przedsiębiorca powinien zastrzec prawo ochronne na znak towarowy. Jakie może odnieść z tego korzyści? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

9 stycznia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów