0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: skarga-paulianska

Artykuły:

Skarga pauliańska – jakie możliwości ma wierzyciel?

Skarga pauliańska to możliwość zabezpieczenia się wierzycieli, gdy wskutek czynności prawnej dłużnika korzyść majątkową uzyskała osoba trzecia. Czy osoba uzyskująca korzyść majątkową musi być spokrewniona z dłużnikiem? Kiedy można wnieść skargę?

11 maja 2023

Skarga pauliańska – co i jak trzeba wykazać przed sądem?

Dłużnicy nie chcąc spłacać zaciągniętych długów wyzbywają się majątku działając przy tym na swoją niekorzyść. Jak wierzyciele mogą dochodzić swoich roszczeń? Poznaj, komu przysługuje skarga pauliańska oraz jak wygląda procedura dochodzenia roszczeń!

22 czerwca 2021

Egzekucja przeciwko nabywcy przedsiębiorstwa - czy to możliwe?

Czy odzyskanie długu od dłużnika, który sprzedał majątek jest możliwe? Dowiedz się, co możesz zrobić w takiej sytuacji. Sprawdź, na czym polega egzekucja przeciwko nabywcy przedsiębiorstwa i gospodarstwa rolnego i odzyskaj swój dług!

27 marca 2020

Dłużnik zbywa majątek w celu ukrycia? Masz jedno wyjście – wykorzystaj skargę pauliańską

Twój dłużnik zbywa majątek w celu ukrycia, by nie oddać Ci zaciągniętego zobowiązania? Jak możesz postąpić w takiej sytuacji? Przeczytaj nasz artykuł, skorzystaj ze skargi pauliańskiej i odzyskaj pieniądze od nielojalnego dłużnika!

10 marca 2020

Czym jest skarga pauliańska? Przesłanki i jej elementy

Skarga pauliańska to instytucja prawa cywilnego wywodząca się aż z prawa starożytnego Rzymu. Kto może się nią posłużyć, w jakich sytuacjach i przeciwko komu można ją zastosować? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej w tym temacie! Zapraszamy do lektury.

29 kwietnia 2019

Co zrobić, gdy dłużnik wyzbywa się majątku i nie może spłacić wierzyciela?

Dłużnik wyzbywa się majątku by uniknąć skutków spodziewanej egzekucji. W praktyce najczęściej dochodzi wówczas do zawierania umów darowizny, sprzedaży po zbyt niskiej cenie, ustanowienia hipoteki. Jak wierzyciel może ochronić się przed takimi działaniami?

28 marca 2019

Dłużnik wyzbywa się majątku - jak postąpić w takiej sytuacji?

Co zrobić w sytuacji, kiedy dłużnik wyzbywa się majątku? Jak można dochodzić roszczeń by odzyskać dług w takiej sytuacji?

11 kwietnia 2018

Skarga pauliańska, czyli dłużnik wyzbywa się majątku

Odzyskiwanie długów od niechętnych dłużników nie jest prostą rzeczą. Co może zrobić wierzyciel, gdy dłużnik wyzbywa się majątku i deklaruje, ze nie posiada żadnych ruchomości, nieruchomości ani pieniędzy? Odpowiedź jest jedna - skarga pauliańska!

14 lutego 2018

Czym jest skarga pauliańska?

Skarga pauliańska to instytucja prawa cywilnego wywodząca się aż z prawa starożytnego Rzymu. Kto może się nią posłużyć i przeciwko komu można ją zastosować? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat. Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

3 października 2016

Egzekucja przeciwko nabywcy przedsiębiorstwa oraz gospodarstwa rolnego

Co powinien zrobić wierzyciel, jeśli dłużnik zbył gospodarstwo rolne lub przedsiębiorstwo i nie posiada żadnego majątku? Czy egzekucja przeciwko nabywcy tego gospodarstwa będzie skuteczna? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się na ten temat więcej!

30 września 2016

Skarga pauliańska – ochrona przed wyprowadzaniem majątku przez dłużnika

Zdarza się, że dłużnicy podczas postępowania sądowego podejmują próby ukrycia własnego majątku przed egzekucją. Jednak skarga pauliańska chroni wierzycieli przed takimi czynnościami - dowiedz się, czym jest i jak ją złożyć.

3 marca 2015

Co należy zrobić, jeżeli dłużnik zbywa majątek w celu ukrycia?

Zdarza się, że dłużnik zbywa majątek w celu ukrycia swojego majątku przed egzekucją. Wierzyciele posiadają jednak instytucję chroniącą ich przed takimi zabiegami, a jest nią skarga pauliańska. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

23 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów