0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: zatory-platnicze

Artykuły:

Zatory płatnicze a pierwsze decyzje UOKiK

Czym są zatory płatnicze? Czy decyzje UOKiK ws. zatorów płatniczych są ostateczne? Kto może zgłosić zator płatniczy i nieuczciwego przedsiębiorcę do UOKiK? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak przeciwdziałać utracie płynności finansowej swojej firmy!

11 czerwca 2021

Zatory płatnicze – czy pomoże obowiązkowa data płatności na fakturze?

UOKiK chce, by termin płatności stał się obowiązkowym elementem na fakturze. Informacja o dacie zapłaty miałaby być zawarta również w JPK. Powinno to pomóc zwalczać zatory płatnicze. Jakie są przyczyny tej propozycji i jakie korzyści dałoby to firmom?

24 lutego 2021

Walka z zatorami płatniczymi na nowych zasadach - zmiany od 1 stycznia 2020 r.

Podatnicy prowadząc działalność w przypadku braku zapłaty ze strony kontrahenta i tak byli zobowiązani do zapłaty podatku dochodowego od danej sprzedaży.Zatory płatnicze, sprawdź w jaki sposób przedsiębiorcy mogą im zapobiegać! Przeczytaj artykuł!

16 czerwca 2020

Zabezpieczenie roszczeń na nowych zasadach – na czym polega?

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązują nowe przepisy mające na celu zapobieganie zatorom płatniczym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega zabezpieczenie roszczeń w transakcji handlowej oraz czym różni się od typowego zabezpieczenia roszczeń.

1 czerwca 2020

Jak zabezpieczyć się przed zatorami płatniczymi w firmie? - ważne informacje

Częstą przyczyną wystąpienia bankructwa w firmie są przerwy w płatnościach za faktury sprzedaży. Jak zabezpieczyć się przed zatorami płatniczymi w firmie? Czy istnieją proste sposoby na uniknięcie zadłużeń i jak z nimi walczyć? Odpowiadamy!

6 marca 2020

Zatory płatnicze - niebezpieczeństwo dla małych firm

Utrata płynności finansowej to problem wielu firmy, który powodowany jest zatorami płatniczymi. Co takie kryje się pod tą nazwa? Przeczytaj artykuł i sprawdź, czym są zatory płatnicze oraz w jaki sposób im przeciwdziałać!

6 marca 2020

Walka z zatorami płatniczymi na nowych zasadach

Walka z zatorami płatniczymi ma na celu zniwelowanie problemu związanego z nieterminowymi płatnościami przez kontrahentów. Jakie są najważniejsze zmiany w tym zakresie, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2020 roku?

15 stycznia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów