0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Data sprzedaży a data dokonania dostawy lub wykonania usługi

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Dostałam informację od księgowych, że na fakturach od początku 2014 roku powinna znaleźć się informacja, w przypadku usług "Data wykonania usługi", a w przypadku wysyłki np. w sklepie internetowym - "Data dostawy towaru". Informacja powinna być umieszczona zamiast obecnej "Daty sprzedaży". Niestety, mój program księgowy nie umożliwia takiej zmiany. Czy powinnam zatem zmienić program albo uwzględnić taką datę jakąś dodatkową adnotacją?

Edyta,  Biskupin

 

Data dostawy oraz wykonania usługi jest od początku 2014 istotna ze względu na podatek VAT - w momencie dostawy towarów bądź wykonania usługi powstaje bowiem obowiązek podatkowy po stronie sprzedawcy. Dlatego też, w przepisach określających, jakie dane powinny znaleźć się na fakturze wskazano, że istotne jest uwzględnienie tej właśnie daty.

Jednak należy zauważyć, że ustawa o VAT wskazuje dane, jakie mają się znaleźć na dokumencie, ale nie ścisłe opisy. Zatem jeśli na Pani fakturach pod pozycją “Data sprzedaży” jest ujmowana data wykonania dostawy bądź dostawy towaru, to faktura taka nie powinna zostać uznana za błędną.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów