0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Instytucja składu VAT a planowane konsultacje w zakresie wdrożenia

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Ministerstwo Finansów rozpoczęło konsultacje w zakresie wdrożenia instytucji składu VAT. Jaki jest cel jej wdrożenia oraz co dałaby instytucja składu VAT podatnikom? Odpowiadamy!

Instytucja składu VAT - cel wdrożenia

Na wstępie rozpoczętych konsultacji w zakresie wdrożenia instytucji składu VAT, Ministerstwo Finansów wskazało, że prawo unijne umożliwia podatnikom z państw członkowskich rozwiązania, które pozwalają na zwolnienie z VAT wybranych transakcji, które powiązane są z międzynarodowym obrotem towarowym.

Jak wskazuje resort, zwolnieniu z VAT mogą podlegać dostawy towarów do składów celnych a także innych niż celne oraz obszarów wolnocłowych.

Konsultacje mają na celu analizę rynku, który pozwoli na określenie branż, dla których instytucja składu VAT byłaby korzystną preferencją.

Wdrożenie instytucji składu VAT zapewiłoby uproszczenie w rozliczeniu podatku VAT dla podatników dokonujących transakcji w obszarze międzynarodowego obrotu towarowego.

Do kiedy potrwają konsultacje?

Ministerstwo Finansów informuje, że opinie i uwagi wraz z ich uzasadnieniem można składać w terminie do 3 kwietnia 2023 roku w formie elektronicznej na adres skladyVATkonsultacje@mf.gov.pl

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów