0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Na co zwrócić uwagę wybierając kantor internetowy?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Coraz więcej osób korzysta z wymiany walut w kantorach internetowych. Takie transakcje często są szybsze i atrakcyjniejsze cenowo. Warto jednak korzystać z nich rozsądnie.

Kantor internetowy jest prosty w obsłudze, wygodny i tani. Aby z niego skorzystać nie trzeba nawet ruszać się z domu, a wymianę można zrobić po bardzo atrakcyjnym kursie. Dodatkowo w przeciwieństwie do kantorów stacjonarnych są one dostępne 24h na dobę. Nie dziwi więc fakt, że kantor internetowy cieszy się dużą popularnością. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie, aby móc korzystać z nich bezpiecznie.

Wybierając kantor internetowy trzeba skupić się przede wszystkim na takich czynnikach jak: koszt wymiany walut, wiarygodność kantoru czy sposób obsługi i kontaktu między kantorem a klientem.

Koszty wymiany

Zastanawiając się nad skorzystaniem z usług kantoru internetowego należy najpierw porównać kilka kantorów ze sobą, aby sprawdzić, która oferta jest dla nas najkorzystniejsza. Kantory mogą się bowiem znacznie od siebie różnić, jeśli chodzi o oferowane kursy walut. Stąd warto wybrać ten, który oferuje swoim klientom najniższe ceny. W pierwszej kolejności należy się skupić na walucie, która interesuje nas najbardziej, jeśli często wyjeżdżamy np. do Stanów Zjednoczonych ważny będzie jak najkorzystniejszy kurs dolara. Często bowiem może być tak, że dana waluta będzie korzystna w jednym kantorze, a inna w kolejnym. Poszukując najlepszego dla siebie kantoru warto więc skupić się na walutach, z których korzystamy najczęściej. Koniecznie trzeba też sprawdzić, czy nie ma jakichś dodatkowych, ukrytych kosztów. Jeśli w danym kantorze kurs jest znacząco niższy od pozostałych powinno to dać nam do myślenia. Być może jest dodatkowy koszt, o którym nie wiemy, a który zostanie doliczony podczas transakcji.

Kantor internetowy - opinie

Bardzo ważna przy wyborze kantoru jest też jego wiarygodność, dlatego warto przejrzeć w internecie opinie na temat poszczególnych kantorów, żeby sprawdzić ich rzetelność i uczciwość. Warto sprawdzić jak długo kantor istnieje, ilu ma klientów i jak wypowiadają się oni na jego temat. Bardzo ważne jest też bezpieczeństwo transakcji. Warto też popytać wśród znajomych, może ktoś z nich korzystał z usług kantoru online i może nam jakiś polecić.

Obsługa klienta

Przed rozpoczęciem korzystania z kantoru warto sprawdzić, w jaki sposób można się kontaktować z obsługą kantoru, może to być bardzo istotne w przypadku jakichś problemów z transakcją. Warto prześledzić wcześniej cały proces, by upewnić się, że wymiana będzie szybka i łatwa, a tym samym wygodna. Posiadana przez kantor internetowystrona internetowa powinna być przejrzysta, aby nawet początkujący mógł bez problemu z niej korzystać. Warto też sprawdzić, w jakim banku kantor ma konto. Jeśli będzie to taki sam bank jak nasz, pieniądze trafią na nasze konto natychmiastowo, a nie dopiero po kilku godzinach czy np. na drugi dzień roboczy. Może to być dla nas bardzo przydatne w sytuacji, kiedy waluty potrzebujemy od razu.

Oferta i udogodnienia dla klientów

Kolejna ważna sprawa to oczywiście sama oferta kantoru, a przede wszystkim dostępność walut. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku bardziej egotycznych, rzadziej spotykanych walut, które nie wszędzie będą dostępne. Jeśli więc potrzebujemy walutę inną niż funt, dolar czy euro warto sprawdzić, czy dany kantor taką walutę posiada. Coraz więcej kantorów oferuje też liczne udogodnienia dla swoich klientów, takie jak np. aplikacja mobilna na telefon, która umożliwia łatwą i szybką wymianę walut poprzez smartfona.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów