0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kantory internetowe - oszczędność czasu i pieniędzy!

Wielkość tekstu:

Obecnie rosnąca przewaga kantorów internetowych wynika zapewne ze wzmożonego zainteresowania możliwością wymiany walut przez osoby na co dzień z nimi obcującymi. W szczególności są to osoby, które przykładowo zaciągnęły kredyty we frankach szwajcarskich oraz mali i średni przedsiębiorcy dokonujących transakcji w walutach obcych. Jednak, czy korzyści jakie niesie za sobą kantor internetowy są na pewno większe od tego stacjonarnego? Z pewnością tak!

Główną zaletą jest możliwość wymiany waluty bez wychodzenia z domu. Jednocześnie osoba sama decyduje o dacie dokonania transakcji, wybierając dzień, w którym jest najbardziej korzystny kurs. Dodatkowo na bieżąco, poprzez aktualne informacje zawarte na stronach internetowych kantorów tego typu, zainteresowani mogą śledzić kształtowanie się tendencji walut. W sytuacji niepewności, co do stabilności kursów, istnieje możliwość wymiany tylko części potrzebnej kwoty.

Znaczne zmiany kursów zaobserwowane przez specjalistów od początku roku, powodują wiele korzyści dla osób posiadających kredyt w walucie obcej (frank, euro) oraz zdecydowali się na spłatę rat bezpośrednio w tej walucie. Dzieję się tak, ponieważ korzystając z kantoru internetowego, mogą kilka razy w miesiącu dokonywać transakcji wymiany, oczekując na obniżenie się kursów. Taka czynność byłaby kłopotliwa w przypadku wymiany za pośrednictwem kantoru stacjonarnego - nie jest łatwe kilka razy w miesiącu znaleźć czas na dojazd do kantoru, szczególnie dla zajętych przedsiębiorców.

Jednak trzeba pamiętać, że sam fakt wyboru dnia zakupu waluty obcej nie gwarantuje nam niskiego kursu. Z drugiej strony natomiast, daje to możliwość zakupu kilka razy w miesiącu po różnych kursach, które w końcowym efekcie dadzą niższy kurs średni. Osoby spłacające kredyt w złotówkach muszą liczyć się z ryzykiem niekorzystnego kursu w dniu zapłaty raty.

Nie ulega wątpliwości, że często kursy walutowe w kantorach internetowych są niższe od tych w bankach czy kantorach stacjonarnych. Jednak istotne jest, aby przed skorzystaniem z usług internetowego kantoru sprawdzić jakie posiada opinie wśród klientów. W tym celu można posłużyć się forami internetowymi lub rankingami kantorów internetowych. Obecnie powstaje ich bardzo wiele, lecz nigdy nie wiadomo czy wszystkie odniosą sukces, a także pod które z nich poszywają się nieuczciwe serwisy.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów