0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kantory internetowe – czy taka wymiana walut się opłaca?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Obecnie coraz więcej osób korzysta z możliwości, jakie daje nam internet. Jeżeli wyjeżdżamy za granicę na wakacje lub w podróż służbową i chcemy wymienić szybko pieniądze na obcą walutę, warto zainteresować się kantorami online. Sprawdź, czy kantory internetowe są bezpiecznym sposobem na wymianę waluty oraz czy korzystanie z nich się opłaca.

Kantory internetowe – na czym to polega?

Kantory internetowe wymagają od swoich użytkowników przede wszystkim posiadania rachunku bankowego z bankowością internetową i kontem walutowym. Usługa wymiany walut online działa na podobnych zasadach jak kantor stacjonarny. Jednakże ogromną zaletą jest możliwość załatwienia sprawy bez wychodzenia z domu. Prowadzenie kantoru walutowego wiąże się z obowiązkiem przestrzegania rygorystycznych przepisów prawa np. przepisów o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000), kodeksu cywilnego (Dz. U. 1964 Nr 16 poz. 93) i ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz.U. 2018 poz. 723). Kantory internetowe nie tylko zajmują się wymianą walut, ale również umożliwiają zwiększenie naszych oszczędności. Proces wymiany walut jest bardzo prosty. Pierwszy krok to znalezienie odpowiedniego serwisu, na którym wykonamy transakcję wymiany waluty. Na stronie internetowej możemy zazwyczaj zweryfikować aktualne ceny walut w danym miejscu. Po wybraniu kantoru online składamy zamówienie. W tym momencie zostaniemy poproszeni o podanie podstawowych danych osobowych i numeru konta bankowego, na które zostaną przelane zakupione środki pieniężne.

Czy wymiana walut w kantorze online jest opłacalna?

Wymiana walut online jest bez wątpienia korzystniejszą opcją niż ta oferowana w kantorze stacjonarnym czy innych podobnych punktach. Jak wspomnieliśmy wcześniej, internetowy kantor walutowy pozwala nam na zaoszczędzenie dodatkowych środków pieniężnych. Bez wątpienia, jeżeli zdecydujemy się na wymianę walut online, otrzymamy zdecydowanie niższe ceny kursów oraz korzystniejsze spready. Nawet kilkunastu groszowa różnica w przypadku wysokiej kwoty pozwala na zachowaniu pokaźnej sumy na przestrzeni roku. Co ciekawe, nieliczne kantory walutowe umożliwiają negocjację ceny. Każdy klient może dopasować ofertę do swoich preferencji. Oczywiście negocjacje cenowe będą obowiązywały jedynie w przypadku wymiany wysokiej kwoty. Oprócz tego możemy zaoszczędzić swój cenny czas, wymieniając walutę bez wychodzenia z domu.

Zachowaj bezpieczeństwo podczas wymiany waluty przez internet

Obecnie coraz więcej osób korzysta z internetowych kantorów walutowych. Takie platformy są zobowiązane do stosowania szeregu elektronicznych zabezpieczeń systemu. Korzystając ze sprawdzonych kantorów walutowych, klienci nie muszą obawiać się wycieku danych osobowych czy kradzieży środków finansowych. Każdy serwis, który zajmuje się wymianą pieniędzy online, powinien wdrożyć specjalny protokół SSL zapewniający szyfrowanie połączenia. Dzięki temu jako klienci zyskujemy ochronę podczas przesyłania poufnych informacji. Każda firma posiadająca protokół SSL stosuje go głównie w celu ochrony danych osobowych klienta. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru kantoru walutowego online warto sprawdzić najważniejsze informacje i opinie na temat firm. W tym celu warto skorzystać z możliwości, jakie daje nam internet. Po wpisaniu odpowiedniego hasła w wyszukiwarce znajdziemy szereg serwisów np. tematycznych forów internetowych, na których byli klienci dzielą się swoimi doświadczeniami z różnymi usługodawcami. Pamiętajmy przy tym o korzystaniu ze sprawdzonych i bezpiecznych stron internetowych. 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów