Artykuły z dnia: 2022-01-20

Artykuły:

Audyt wynagrodzeń – jakie przynosi korzyści?

Audyt wynagrodzeń nie jest obowiązkiem w zakładzie pracy. Jest jednak dobrą praktyką, którą warto stosować. W ten sposób można znaleźć błędy lub pomysły na usprawnienia funkcjonowania firmy. Jak przeprowadzić audyt wynagrodzeń? Sprawdź!

20 stycznia 2022

ZUS i KAS odpowiadają na pytania dotyczące Polskiego Ładu!

W związku z dużą reformą, jaką jest Polski Ład, ZUS wraz z KAS przygotowały sposoby wsparcia przedsiębiorców w tym trudnym okresie. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, gdzie na pytania dotyczące Polskiego Ładu odpowiadają ZUS i KAS!

20 stycznia 2022

Mafia nadgodzinowa - na czym polega to zjawisko?

Dla niektórych osób praca w nadgodzinach to najgorszy koszmar. Są też jednak i tacy pracownicy, którzy upatrują w tym szansę na dodatkowy zarobek. Jak funkcjonuje mafia nadgodzinowa i jaki jest schemat jej powstawania? Przeczytaj i sprawdź!

20 stycznia 2022

Błędne zaprogramowanie kasy fiskalnej - skutki w VAT

Przedsiębiorcy w Polsce posiadają obowiązek w zakresie prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kas fiskalnych. Jednak zdążają się błędy podczas ich zaprogramowania. Sprawdź, jakie skutki niesie błędne zaprogramowanie kasy fiskalnej na gruncie VAT!

20 stycznia 2022

Ulga dla klasy średniej dla przedsiębiorców - czy wszyscy skorzystają?

Nowy Ład to wiele istotnych zmian zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla osób nie prowadzących działalności. Dużo wątpliwości rodzi zwłaszcza stosowanie ulgi dla klasy średniej. Ulga dla klasy średniej dla przedsiębiorców - czy z niej skorzystają?

20 stycznia 2022

Bilans zamknięcia jako jeden z elementów sprawozdania finansowego

Bilans zamknięcia jest jedną z ważniejszych części sprawozdania finansowego, które składają podmioty prowadzące pełne księgi. Jak należy definiować bilans, jaką powinien mieć formę i co się na niego składa? Przeczytaj artykuł i sprawdź.

20 stycznia 2022

Podatek liniowy dla lekarzy - jednoczesna praca na etacie i działalność

Wielu lekarzy zatrudnionych na etacie prowadzi własną działalność. Warto jednak pamiętać o ograniczeniach w wyborze formy opodatkowania, które mogą mieć miejsce w takiej sytuacji. Podatek liniowy dla lekarzy zatrudnionych na etacie - kiedy to możliwe?

20 stycznia 2022

Współwłasność a podatek od nieruchomości

Dokonując zakupu nieruchomości należy liczyć się z koniecznością odprowadzenia podatku od jej kupna. Często zdarza się, że nieruchomość posiada więcej niż jednego właściciela. Jak w tym przypadku wygląda współwłasność a podatek od nieruchomości?

20 stycznia 2022

Towary zajęte przez komornika w remanencie likwidacyjnym VAT

W przypadku postępowania komorniczego przedsiębiorca powinien być przygotowany, iż komornik może dokonać zajęcia towarów. Warto zastanowić się, czy towary zajęte przez komornika podlegają opodatkowaniu poprzez wykazanie ich w remanencie likwidacyjnym.

20 stycznia 2022

Wspólne rozliczenie z małżonkiem i ulga dla rodzin 4+ a Polski Ład

Polski Ład stał się faktem dla podatników, a jego założenia wprowadzają zmiany - jak się okazuje, również korzystne dla pewnych grup. Przeczytaj i sprawdź, jak będzie wyglądać wspólne rozliczenie z małżonkiem i ulga na rodzin 4+ w ramach Polskiego Ładu!

20 stycznia 2022

Kasa fiskalna - kto ma obowiązek jej posiadania?

Zmieniające się przepisy zawężają działy, w których możliwe jest stosowanie zwolnienia z kasy fiskalnej. Kto jest zobowiązany do zamontowania kasy fiskalnej w działalność? Przeczytaj artykuł i sprawdź, kiedy w działalności wymagana jest kasa fiskalna!

20 stycznia 2022

Urlop na żądanie - wszystko co warto wiedzieć

Urlop na żądanie jest szczególnym rodzajem urlopu, który można wykorzystać w wymiarze 4 dni. Jakie są zasady jego udzielania? Kiedy można z niego skorzystać? Czy pracodawca może odmówić urlopu na żądanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

20 stycznia 2022

Kwota wolna od podatku pracownika - jak wpływa na wynagrodzenie?

Przy wyliczaniu wynagrodzenia dla pracownika należy uwzględnić wiele różnych składników. Jednym z nich jest kwota wolna od podatku pracownika. Czy należy składać oświadczenie o jej niestosowaniu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

20 stycznia 2022

Zryczałtowany podatek - kto może wybrać taką formę opodatkowania?

Zryczałtowany podatek dochodowy to optymalna forma opodatkowania ale nie dla każdego i nie w każdym przypadku. Wybór zależy od charakteru prowadzonych w ramach działalności czynności. Zobacz, kto może rozliczać się zryczałtowanym podatkiem dochodowym!

20 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów