0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

ZUS i KAS odpowiadają na pytania dotyczące Polskiego Ładu!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Od 1 stycznia 2022 roku nastąpiła reforma przepisów i wielu przedsiębiorców czuje się przez to zagubionych. Dlatego ZUS i KAS wychodzą naprzeciw ich potrzebom i odpowiadają na pytania dotyczące Polskiego Ładu.

Czemu ZUS odpowiada na pytania dotyczące Polskiego Ładu?

Polski Ład to plan, który ma za zadanie zmniejszyć nierówności społeczne i stworzyć lepsze warunki do życia dla wszystkich obywateli. Jego przepisy zmieniły zasady wyliczenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Od teraz sposób wyliczenia składki zdrowotnej będzie zależał od formy opodatkowania, co zrodziło wiele pytań. Więcej na temat wyliczenia składki zdrowotnej: Polski Ład – składka zdrowotna osób prowadzących działalność od 2022 roku.

Gdzie zadawać pytania dotyczące Polskiego Ładu?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Krajową Administracją Skarbową przygotował pakiet wsparcia dla przedsiębiorców.

„Opublikowaliśmy na stronie internetowej ZUS specjalny poradnik i przeprowadzamy szkolenia” – powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Pakiet wsparcia obejmuje m.in.: 

  • szkolenia przez internet (webinaria); 
  • indywidualną pomoc w placówkach ZUS i KAS; 
  • dyżury ekspertów w mediach.

Jeśli przedsiębiorca chce skorzystać z pomocy, wówczas ZUS prosi o kontakt z koordynatorami ds. komunikacji i edukacji.

Przygotowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Krajową Administracją Skarbową plan wsparcia dla przedsiębiorców i tłumaczenia przepisów jest zdecydowanie pomocny. Dzięki niemu zostaną wyjaśnione najbardziej nurtujące środowisko biznesu pytania.

 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów