Artykuły z dnia: 2022-05-19

Artykuły:

Płatności B2B w e-commerce. Sprawdź, w jaki sposób dopasować rozwiązania płatnicze do swojego biznesu

Dynamiczny rozwój e-commerce sprawia, że płatności online coraz częściej wykorzystywane są również w relacjach rozliczeniowych B2B. Przeczytaj artykuł i sprawdź, w jaki sposób dopasować rozwiązania płatnicze do swojego biznesu

19 maja 2022

Przydatne oprogramowanie dla szkół

Szkoły kształtują młodych ludzi, pozwalając im zdobywać wiedzę i przygotowując do dorosłego życia. Efektywne nauczanie wymaga jednak odpowiednich narzędzi, które usprawnią i przyśpieszą proces uczenia się. Poznaj przydatne oprogramowanie dla szkół!

19 maja 2022

Rozliczenie delegacji - nowe stawki za podróże służbowe?

Opublikowano projekt rozporządzenia mającego podwyższyć stawki delegacji za podróże służbowe. Zmianom ulegną stawki diet, ryczałtów za dojazdy i ryczałtów za nocleg. Ile będą wynosić? Sprawdź, w jakiej wysokości nastąpi rozliczenie delegacji!

19 maja 2022

Wypadek przy pracy – co robić gdy się wydarzy?

Gdy w zakładzie zdarzy się wypadek przy pracy, wówczas prawodawca ma obowiązki z tym związane. Co należ w tej sytuacji zrobić? Czy należy powołać zespół powypadkowy? Jak ustala się jego przyczyny? Przeczytaj i dowiedz się w postępowaniu w razie wypadku!

19 maja 2022

Obowiązek zapłaty zaliczki na podatek od pensji pracownika

Niezależnie od tego, na podstawie jakiej umowy zatrudniony jest pracownik, pracodawca jest zobowiązany do naliczania oraz odprowadzania zaliczki na podatek od pensji pracownika. Co czeka pracodawcę, który nie płaci PITu za pracownika? Sprawdź!

19 maja 2022

Limit pracy tymczasowej

Praca tymczasowa to wykonywanie na rzecz danego pracodawcy użytkownika – przez okres nie dłuższy niż wskazany w ustawie. Jaki jest limit pracy tymczasowej? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat tego czym jest praca tymczasowa!

19 maja 2022

Wydatki na rzecz członków zarządu a koszty podatkowe spółki

Spółka może ponosić różnego rodzaju wydatki na rzecz członków zarządu. Co decyduje o tym, czy dany wydatek może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów w spółce? Przeczytaj artykuł wraz z interpretacją indywidualną w tym zakresie. Sprawdź!

19 maja 2022

Odpowiedzialność za długi spadkowe po stronie zapisobiercy

W przypadku dziedziczenia spadku może okazać się, że długi stanowią jego znaczoną część. Pojawia się zatem wątpliwość jaka zatem występuje odpowiedzialność za długi spadkowe po stronie zapisobiercy windykacyjnego oraz spadkobiercy? Odpowiadamy w artykule!

19 maja 2022

Błędnie wskazany przychód a limit ryczałtu

Choć ryczałt coraz chętniej wybierany jest przez przedsiębiorców, należy mieć na uwadze, że niesie on pewne ograniczenia, w tym limit przychodów. Błędnie wskazany przychód a limit ryczałtu - czy anulowana faktura może oznaczać utratę prawa do ryczałtu?

19 maja 2022

Faktury ustrukturyzowane wystawiane w KSeF - przykłady

Już teraz podatnicy mają możliwość dobrowolnego korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Dzięki temu faktury ustrukturyzowane będą w łatwy i szybki sposób wystawiane oraz udostępniane. Sprawdź, od kiedy będzie to obowiązek oraz jakie są korzyści.

19 maja 2022

Składka zdrowotna pracodawcy, składka zdrowotna pracownika

Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w jakiej wysokości składka zdrowotna pracodawcy i pracownika może zostać odliczona od podatku oraz jak należy postąpić w sytuacji, gdy składka zdrowotna pracownika jest większa niż zaliczka na podatek dochodowy. Sprawdź!

19 maja 2022

Wniosek o urlop wypoczynkowy - wzór z omówieniem

Wniosek o urlop wypoczynkowy to jeden z najczęściej używanych dokumentów. Jego wypełnienie nie powinno sprawić większych trudności, gdyż w swej konstrukcji jest bardzo prosty. Pobierz za darmo wzór z omówieniem w dwóch formatach PDF i DOCX!

19 maja 2022

Okres wypowiedzenia umowy na czas określony

Ile wynosi okres wypowiedzenia umowy na czas określony u danego pracodawcy po zmianach przepisów? Jak prawidłowo wyliczyć okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na określony czas? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

19 maja 2022

Jak rozlicza się wypadek przy pracy zleceniobiorcy?

Do jakich ubezpieczeń należy obowiązkowo zgłosić zleceniobiorcę? Czy wypadek przy pracy zleceniobiorcy w pierwszym dniu pracy jest podstawą do przyznania poszkodowanemu prawa zasiłku z ZUS-u? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule!

19 maja 2022

Remont a modernizacja środka trwałego - czym się różnią?

Remont a modernizacja środka trwałego są to dwa różne pojęcia, których nie można mylić. Właściwa klasyfikacja wpływa bowiem na rozliczenie podatkowe, ponieważ sposób ujęcia kosztów ulepszenia czy remontu w KPiR różni się. Sprawdź, co znaczą oba pojęcia!

19 maja 2022

Brak potwierdzenia wywozu towaru w ramach WDT w świetle ustawy o VAT

Brak potwierdzenia wywozu towaru przy WDT nie jest jednoznaczny z obowiązkiem opodatkowania transakcji krajową stawką VAT w momencie wystawienia faktury. Dowiedz się, w jakim terminie trzeba skompletować dokumenty aby zastosować preferencyjną stawkę 0%!

19 maja 2022

Rejestracja samochodu a wpis pojazdu do ewidencji środków trwałych?

W przypadku zakupu używanego samochodu na użytek firmy, przedsiębiorca ma prawo pozostawić dotychczasowe tablice rejestracyjne. Czy rejestracja samochodu ma wpływ na wpis pojazdu do ewidencji środków trwałych? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

19 maja 2022

Zapłata za faktury z rachunku małżonka – czy można ująć w kosztach?

Czy zapłata za faktury z rachunku małżonka wpływa na ujęcie wydatku w kosztach podatkowych w działalności gospodarczej?

19 maja 2022

Podatek od pożyczki - kiedy nie zapłacisz PCC?

Zawarcie umowy pożyczki między podmiotami nieprowadzącymi działalności gospodarczej wiąże się z zapłatą podatku od czynności cywilnoprawnych. Jednak czy podatek od pożyczki podlega zapłacie w każdym przypadku? Sprawdź, kiedy pożyczka jest zwolniona z PCC!

19 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów