0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Jakie koszty rodzi umowa zlecenie z uczniem lub studentem?

Umowa cywilnoprawna z uczniem lub studentem jest zwolniona z opłacania składek ZUS. Z czym wiąże się umowa zlecenie z uczniem lub studentem? Czy zatrudnienie ucznia lub studenta jest opłacalne? Poznaj odpowiedź na te pytania w naszym artykule!

19 kwietnia 2024

Podatek VAT

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur

Ministerstwo Finansów wdrożyło Krajowy System e-Faktur! Dokumentowanie obrotu między firmami będzie odbywało się dzięki ogólnopolskiej platformie do przesyłania e-faktur. Zobacz, na co się przygotować i jakie korzyści można osiągnąć!

16 kwietnia 2024

Podatki dochodowe

PIT-11 - coroczny obowiązek pracodawcy względem US

Co do zasady każdy pracodawca zatrudniający w roku poprzednim pracownika do końca lutego musi doręczyć mu PIT-11. Czy są sytuacje w których nie sporządza się tej deklaracji? Kto nie musi złożyć tego druku? Dowiedz się więcej na ten temat!

4 kwietnia 2024

Podatki dochodowe

Ryczałt ewidencjonowany w 2024 roku - kto skorzysta?

Ryczałt ewidencjonowany to niezwykle korzystna forma opodatkowania z uwagi na niskie stawki podatku. Jednak nie wszyscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z tej metody. Dowiedz się, kto nie może skorzystać z ryczałtu i ile wynosi kwota limitu w 2024 roku!

28 marca 2024

Podatek VAT

Faktura dla osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej

Sprzedaż dokonywana na rzecz osób fizycznych w niektórych sytuacjach dokumentowana jest fakturą. Jakie dane powinna zawierać faktura dla osoby fizycznej? Kiedy należy dokonać jej wystawienia? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

20 marca 2024

Podatki dochodowe

Towary otrzymane przed fakturą w KPiR

W przypadku towarów zgodnie z rozporządzeniem w sprawie prowadzenia KPiR, towary powinny zostać ujęte w KPiR niezwłocznie po ich otrzymaniu (najpóźniej przed przekazaniem do magazynu, przerobu lub sprzedaży). Co jeśli towar otrzymano przed fakturą?

19 marca 2024

Środki trwałe

Jednorazowa amortyzacja samochodu ciężarowego w świetle ustawy o PIT

Znacznym ułatwieniem jakie ustawodawca przewidział dla przedsiębiorców rozpoczynających prowadzenie działalności oraz małych podatników jest jednorazowa amortyzacja samochodu ciężarowego w ramach pomocy de minimis. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

13 marca 2024

BHP w firmie

Badania kontrolne po zwolnieniu lekarskim

Pracodawca ma obowiązek skierowania pracownika na badania kontrolne, jeżeli pracownik chorował przez okres dłuższy niż 30 dni. Zatrudniony, który nie podda się badaniom kontrolnym nie może rozpocząć pracy. Przeczytaj o tym i dowiedz się więcej!

7 marca 2024

Podatek VAT

Kiedy warto być podatnikiem VAT - podstawowe informacje

Zakładanie działalności gospodarczej wywołuje w przyszłych przedsiębiorcach wiele wątpliwości. Jednym z nich jest kwestia opodatkowania VAT. Kiedy warto być podatnikiem VAT, a kiedy korzystniej jest skorzystać ze zwolnienia? Sprawdź czytając artykuł!

27 lutego 2024

Podatek VAT

Rejestracja i składanie informacji VAT UE

Przedsiębiorcy dokonujący transakcji, w których uczestniczą podmioty zagraniczne z krajów należących do Unii Europejskiej powinni szczególną uwagę zwrócić na charakter rozliczeń. Dowiedz się, kto ma obowiązek składania deklaracji VAT UE!

13 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów