0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Urlop na żądanie - wszystko co warto wiedzieć

Urlop na żądanie jest szczególnym rodzajem urlopu, który można wykorzystać w wymiarze 4 dni. Jakie są zasady jego udzielania? Kiedy można z niego skorzystać? Czy pracodawca może odmówić urlopu na żądanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

24 listopada 2022

Podatki dochodowe

Dlaczego CIT estoński jest atrakcyjną formą opodatkowania?

CIT estoński polega na tym, że dopóki przedsiębiorca nie zdecyduje się na wypłatę zysków ze spółki, nie musi płacić podatków. W związku z tym stanowi atrakcyjną formę opodatkowania dla spółek. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z estońskiego CIT!

15 listopada 2022

Ubezpieczenie ZUS

Przystąpienie zleceniobiorcy do dobrowolnego ubezpieczenia emerytalnego i rentowego

Przystąpienie zleceniobiorcy do dobrowolnego ubezpieczenia emerytalnego i rentowego nie zawsze jest możliwe. Przy łączeniu różnych form zatrudnienia podleganie ubezpieczeniom społecznym obowiązkowe jest przeważnie tylko z jednej umowy. Dowiedz się więcej!

15 listopada 2022

Podatki dochodowe

CIT estoński a inne przepisy podatkowe

Czy wiesz, jak podatek ryczałtowy od dochodów spółek wpływa na inne przepisy podatkowe? Sprawdź, jakie związek ma CIT estoński z ulgą na złe długi, ulgą B+R oraz IP BOX. Czy stosowanie estońskiego CIT wyklucza inne preferencje podatkowe?

10 listopada 2022

Podatki dochodowe

Dochody do opodatkowania w CIT estońskim – jak je ustalić i kiedy zapłacić podatek?

Czy wiesz, jakie wyróżnia się dochody do opodatkowania w CIT estońskim? Poznaj terminy i zasady stosowania stawek ryczałtu od dochodów spółek w przypadku wystąpienia ukrytych zysków, wydatków niezwiązanych z działalnością lub podziału zysku i dywidendy!

9 listopada 2022

Środki trwałe

Kto nie ma prawa do korzystania z jednorazowej amortyzacji - pomocy de minimis?

Jednorazowa amortyzacja środków trwałych w ramach pomocy de minimis przysługuje początkującym przedsiębiorcom oraz małym podatnikom. Podatnik sam decyduje o jej zastosowaniu, bez konieczności oczekiwania na zgodę organu skarbowego. Dowiedz się więcej!

19 października 2022

Środki trwałe

Jednorazowa amortyzacja samochodu ciężarowego w świetle ustawy o PIT

Znacznym ułatwieniem jakie ustawodawca przewidział dla przedsiębiorców rozpoczynających prowadzenie działalności oraz małych podatników jest jednorazowa amortyzacja samochodu ciężarowego w ramach pomocy de minimis. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

14 października 2022

Ubezpieczenie ZUS

Preferencyjne stawki ZUS - kto nie może z nich skorzystać?

Osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej mogą opłacać składki ZUS w preferencyjnej wysokości przez okres 24 pełnych miesięcy. Jednak ten przywilej nie dotyczy wszystkich. Dowiedz się, kiedy możesz opłacać preferencyjne stawki ZUS!

26 września 2022

Ubezpieczenie ZUS

Jakie koszty rodzi umowa zlecenie z uczniem lub studentem?

Umowa cywilnoprawna z uczniem lub studentem jest zwolniona z opłacania składek ZUS. Z czym wiąże się umowa zlecenie z uczniem lub studentem? Czy zatrudnienie ucznia lub studenta jest opłacalne? Poznaj odpowiedź na ten temat w naszym artykule!

19 września 2022

Prawo pracy

Podróż służbowa zleceniobiorcy – czy jest możliwa?

Podróż służbowa jest powszechnie stosowana, zazwyczaj jednak w stosunku do pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Czy zatem podróż służbowa zleceniobiorcy jest zgodna z przepisami? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 września 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów