0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Kasy rejestrujące

Zwrot towaru bez paragonu - czy sprzedawca może przyjąć?

Klienci mają prawo do reklamacji jaki również do zwrotu towaru. Czy możliwy jest zwrot towaru bez paragonu? Czy sprzedawca w takim wypadku może dokonać korekty sprzedaży? Co powinien zawierać protokół zwrotu towarów? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

5 czerwca 2023

Samochód w firmie

Prywatny samochód w działalności gospodarczej - rozliczenie

Prywatny samochód w działalności gospodarczej z jednej strony to duża wygoda, z drugiej natomiast – wiele dodatkowych obowiązków. Sprawdź, czym jest ewidencja przebiegu pojazdu i w jaki sposób należy dokonać jego rozliczenia? O tym artykuł! Przeczytaj!

5 czerwca 2023

Podatek VAT

Faktura do paragonu w JPK - co trzeba wiedzieć?

Faktury do paragonu - ich prawidłowe zaksięgowanie zależy od tego, czy wystawiono je dla firmy, czy osoby prywatnej. Czy wiesz, jak prawidłowo powinna być zaksięgowana faktura do paragonu w JPK i jaki powinna mieć nadany kod w części ewidencyjnej pliku?

24 maja 2023

Dokumenty

Faktura bez VAT - wzór z omówieniem

Podatnicy, których nowelizacja ustawy o VAT zwolniła z obowiązku płacenia tego podatku, również mają możliwość wystawiania faktur. Dowiedz się, jak powinna zostać wystawiona faktura bez VAT i pobierz jej darmowy wzór w dwóch formatach PDF lub DOCX!

12 maja 2023

Prawo pracy

Świadectwo pracy - Prostowanie i wydawanie odpisu świadectwa pracy (cz. 3)

Żadnego pracodawcy nie ominie obowiązek wydawania świadectwa pracy. Jeżeli pracownik nie zgadza się z danymi zawartymi w tym dokumencie może wystąpić z prośbą o jego sprostowanie. Jak postępować kiedy świadectwo pracy zawiera błędy? Przeczytaj artykuł!

9 maja 2023

Prawo pracy

Jakie informacje powinno zawierać świadectwo pracy? (cz. 2)

Świadectwo pracy to dokument, w którym podaje się okresy zatrudnienia i informacje, które są potrzebne kolejnym pracodawcom. To jakie dane powinny być w nim zawarte reguluje rozporządzenie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

8 maja 2023

Prawo pracy

Do kiedy wydać świadectwo pracy? (cz. 1)

Powszechne jest przekonanie, że pracodawca ma 7 dni od ustania zatrudnienia, aby wydać pracownikowi świadectwo pracy. Co mówią obecnie obowiązujące przepisy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, do kiedy należy wydać świadectwo pracy!

5 maja 2023

Podatki dochodowe

Ryczałt ewidencjonowany - kompendium wiedzy

Ryczałt ewidencjonowany to niezwykle korzystna forma opodatkowania z uwagi na niskie stawki podatku. Jednak nie wszyscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z tej metody. Dowiedz się, kto nie może skorzystać z ryczałtu i ile wynosi kwota limitu!

5 maja 2023

Prawo gospodarcze

Jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka z o.o. czy prosta spółka akcyjna – czyli jaka forma działalności gospodarczej jest najlepsza - Polski Ład

Wielu podatników zmiany jakie wprowadził Polski Ład analizuje - jaka forma działalności gospodarczej jest najlepsza. Na co zatem zwrócić uwagę i jak wybrać tą najoptymalniejszą? Zestawiamy wraz z wyliczeniami dostępne formy prowadzenia biznesu!

5 maja 2023

Podatek VAT

Faktura dla osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej

Sprzedaż dokonywana na rzecz osób fizycznych w niektórych sytuacjach dokumentowana jest fakturą. Jakie dane powinna zawierać faktura dla osoby fizycznej? Kiedy należy dokonać jej wystawienia? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

4 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów