0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Księgowość firm

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług - definicja i przykłady

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług ma miejsce wtedy, gdy polski przedsiębiorca dokonuje sprzedaży usług na rzecz kontrahenta z kraju UE (innego niż Polska). Sprawdź, czytając nasz artykuł, jak prawidłowo opodatkować sprzedaż na rzecz kontrahenta z UE!

28 marca 2023

Środki trwałe

Ewidencja środków trwałych - kiedy należy ją prowadzić?

Ewidencja środków trwałych obejmuje rzeczowe składniki majątku związane z wykonywaną działalnością. Czym jest środek trwały? Jak ustalić jego wartość początkową oraz jak należy prowadzić ewidencję środków trwałych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

21 marca 2023

Podatek VAT

Przemieszczenie towarów na Amazonie – jak rozliczyć VAT?

Sprzedaż na Amazonie często wiąże się z koniecznością korzystania z magazynów położonych w różnych krajach UE, co może powodować kłopotliwe rozliczenie zakupu. jak opodatkować przemieszczenie towarów na Amazonie i poprawnie rozliczyć się z podatków!

13 marca 2023

Podatek VAT

Termin wystawienia faktury a obowiązek podatkowy VAT

Zgodnie z przepisami obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania sprzedaży. Bezpośrednio wiąże się z nim termin wystawienia faktury. Kiedy powinna zostać wystawiona faktura? Czy można ją wystawić jeszcze przed transakcją? Dowiedz się więcej!

10 marca 2023

Księgowość firm

Faktura i jej elementy - wzór z omówieniem

Faktura VAT jest jednym z podstawowych dokumentów księgowych dokumentujących dokonane transakcje. Dowiedz się , jak prawidłowo powinna zostać sporządzona faktura VAT i jak właściwie ją przechowywać! Pobierz darmowy wzór faktury w formacie PDF oraz DOC.

8 marca 2023

Prawo pracy

Urlop na żądanie - wszystko co warto wiedzieć

Urlop na żądanie jest szczególnym rodzajem urlopu, który można wykorzystać w wymiarze 4 dni. Jakie są zasady jego udzielania? Kiedy można z niego skorzystać? Czy pracodawca może odmówić urlopu na żądanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

7 marca 2023

Dokumenty

Rozliczenie podróży służbowej - wzór z omówieniem

Prawidłowe rozliczenie podróży służbowej powinno zawierać określone elementy. Przeczytaj wyczerpujące omówienie zagadnień oraz sposobów rozliczania związanych z podróżą służbową oraz pobierz za darmo wzór dokumentu rozliczenia w formacie PDF lub DOC.

7 marca 2023

Podatek VAT

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur - co musisz wiedzieć?

Ministerstwo Finansów wdrożyło Krajowy System e-Faktur! Dokumentowanie obrotu między firmami będzie odbywało się dzięki ogólnopolskiej platformie do przesyłania e-faktur. Zobacz, na co się przygotować i jakie korzyści można osiągnąć!

2 marca 2023

Samochód w firmie

Zakup samochodu za granicą przez czynnego podatnika VAT

Szukając oszczędności, przedsiębiorcy często decydują się na zakup samochodu za granicą który będą wykorzystywać w prowadzonej działalności gospodarczej. Sprawdź, jakie formalności są z tym związane i jak wygląda rozliczenie zakupu sprowadzonego pojazdu!

17 lutego 2023

Księgowość firm

Opłaty skarbowe w kosztach - wszystko co warto wiedzieć

Opłaty skarbowe to koszty, jakie ponosi każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą. Przeczytaj, jak ująć wydatki związane z opłatami skarbowymi w kosztach. Dowiedz się, na podstawie jakiego dokumentu można zaksięgować poniesienie tego kosztu!

17 lutego 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów