Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Faktura dla osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej

Sprzedaż dokonywana na rzecz osób fizycznych w niektórych sytuacjach dokumentowana jest fakturą. Jakie dane powinna zawierać faktura dla osoby fizycznej? Kiedy należy dokonać jej wystawienia? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

10 sierpnia 2022

Prawo pracy

Urlop na żądanie - wszystko co warto wiedzieć

Urlop na żądanie jest szczególnym rodzajem urlopu, który można wykorzystać w wymiarze 4 dni. Jakie są zasady jego udzielania? Kiedy można z niego skorzystać? Czy pracodawca może odmówić urlopu na żądanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule!

4 sierpnia 2022

Księgowość firm

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług - definicja i przykłady

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług ma miejsce wtedy, gdy polski przedsiębiorca dokonuje sprzedaży usług na rzecz kontrahenta z kraju UE (innego niż Polska). Sprawdź, czytając nasz artykuł, jak prawidłowo opodatkować sprzedaż na rzecz kontrahenta z UE!

4 sierpnia 2022

Podatki dochodowe

Ryczałt ewidencjonowany - kompendium wiedzy

Ryczałt ewidencjonowany to niezwykle korzystna forma opodatkowania z uwagi na niskie stawki podatku. Jednak nie wszyscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z tej metody. Dowiedz się, kto nie może skorzystać z ryczałtu i ile wynosi kwota limitu!

25 lipca 2022

Zdaniem eksperta

Zapłata za fakturę z prywatnego konta - czy to błąd?

Czy możliwa jest zapłata za fakturę z prywatnego konta, gdy posiadam rachunek firmowy z którego dokonuje płatności?

22 lipca 2022

Prawo pracy

Jak prawidłowo złożyć wypowiedzenie umowy o pracę?

Wypowiedzenie umowy o pracę powoduje rozwiązanie stosunku pracy. Jaki może mieć charakter, jakie są jego rodzaje i od czego zależy długość okresu wypowiedzenia? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak prawidłowo złożyć wypowiedzenie umowy o pracę!

21 lipca 2022

Zdaniem eksperta

System e-TOLL - księgowanie noty obciążeniowej

Czy księgowanie noty obciążeniowej z systemu e-TOLL uniemożliwia mi skorzystanie z ulgi e-TOLL w zeznaniu rocznym?

20 lipca 2022

Podatek VAT

KSeF, czyli Krajowy System e-Faktur - co musisz wiedzieć?

Ministerstwo Finansów wdrożyło Krajowy System e-Faktur! Dokumentowanie obrotu między firmami będzie odbywało się dzięki ogólnopolskiej platformie do przesyłania e-faktur. Zobacz, na co się przygotować i jakie korzyści można osiągnąć!

20 lipca 2022

Podatek VAT

Przemieszczenie towarów na Amazonie – jak rozliczyć VAT?

Sprzedaż na Amazonie często wiąże się z koniecznością korzystania z magazynów położonych w różnych krajach UE, co może powodować kłopotliwe rozliczenie zakupu. jak opodatkować przemieszczenie towarów na Amazonie i poprawnie rozliczyć się z podatków!

18 lipca 2022

Prawo pracy

Zakaz zastępowania umowy o pracę umową cywilnoprawną - podstawowe informacje

Czy prawnie istnieje zakaz zastępowania umowy o pracę umową cywilnoprawną? Jakie cechy posiada umowa o pracę a jakie umowy zlecenie i o dzieło? Która z umów jest bardziej korzystna? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi an powyższe pytania!

14 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów