0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: inwestycja-w-obcym-srodku-trwalym

Artykuły:

Inwestycje w obcym środku trwałym

Poniosłeś nakłady na obce środki trwałe? Sprawdź, czym są inwestycje w obcym środku trwałym oraz dowiedz się jak ustalić jej wartość początkową i jaką metodę amortyzacji zastosować. Przeczytaj, jak należy dokonać jej sprzedaży i likwidacji.

24 marca 2023

Amortyzacja inwestycji w obcym budynku mieszkalnym a Nowy Ład

Czy po zmianach w ramach Nowego Ładu dotyczących zakazu amortyzacji własnych nieruchomości mieszkalnych możliwa jest amortyzacja inwestycji w obcym budynku mieszkalnym? Czy wprowadzone zmiany wpłynęły na możliwość amortyzacji obcego lokalu mieszkalnego?

3 października 2022

Wykup inwestycji w obcym środku trwałym a amortyzacja

Prowadząc działalność można wykorzystywać własne środki trwałe, wpisane do ewidencji, bądź te należące do kogoś. Ponadto przedsiębiorcy często inwestują w obce środki trwałe. Jak rozliczyć wykup inwestycji w obcym środku trwałym? Czy można go amortyzować?

29 marca 2022

Budowa budynku na wydzierżawionym gruncie – podatek VAT i PIT

Przedsiębiorcy często dokonują inwestycji w ramach działalności. Zdarza się, że inwestycje mogą być dokonywane w obcym środku trwałym, czyli na wydzierżawionym gruncie. Sprawdź, jak powinna zostać rozliczona budowa budynku na wydzierżawionym gruncie!

4 marca 2022

Remont obcego środka trwałego - podatkowe rozliczenie

Środki trwałe są powszechnie wykorzystywane w przedsiębiorstwie. Czy jest możliwa inwestycja w obcy środek trwały? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak rozliczyć remont obcego środka trwałego! Czy remont różni się od ulepszenia środka trwałego?

1 kwietnia 2021

Inwestycja w obcym środku trwałym - rozliczenie nakładów

W trakcie prowadzenia działalności przedsiębiorcy często nabywają środki trwałe, jak również inwestują w obce środki trwałe. Czy wiesz, jak powinna zostać rozliczona inwestycja w obcym środku trwałym? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

11 września 2018

Niezamortyzowana wartość inwestycji jako koszt

Wynajem lokalu często wiąże się z podjęciem prac adaptacyjnych do własnych potrzeb. Koszty z tym związane traktowane są jako inwestycja w obcy środek trwały podlegające amortyzacji. Czy niezamortyzowana wartość inwestycji również jest kosztem? Sprawdź!

28 lutego 2018

Likwidacja inwestycji w obcym środku trwałym a rozliczenie podatkowe

Przedsiębiorcy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonują zakupu różnych środków trwałych. Likwidacja inwestycji w obcym środku trwałym stanowi często problem z rozliczeniem na gruncie podatkowym. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

21 grudnia 2017

Jak rozliczyć nakłady poniesione na obcy środek trwały?

Wielu przedsiębiorców z różnych względów preferuje wykorzystywanie w firmie obcych środków trwałych. Czy wiesz, w jaki sposób należy rozliczyć nakłady poniesione na obcy środek trwały? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

21 lipca 2017

Amortyzacja - najważniejsze zasady rozliczania

Przedsiębiorca, który w działalności gospodarczej posiada firmowe środki trwałe może dokonywać od nich odpisów amortyzacyjnych, które zaliczane są do kosztów uzyskania przychodów. Sprawdź, jak zgodnie z przepisami powinna być dokonywana amortyzacja.

14 lipca 2017

Inwestycja w obcym środku trwałym - rozliczenie w kosztach

Inwestujesz w obcy środek trwały? Sprawdź, jak poprawnie rozliczyć poniesione wydatki w kosztach uzyskania przychodu!

18 października 2016

Systemy oraz instalacje w budynku jako odrębne środki trwałe

Czy systemy oraz instalacje w budynku kwalifikuje się jako odrębne środki trwałe, czy może powodują one ulepszenie środka trwałego, w obrębie którego zostały zamontowane? Od czego to zależy? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

18 lutego 2016

Jak zaksięgować wydatek na system do monitoringu w KPiR?

Jak zaksięgować wydatek na system do monitoringu w KPiR gdy cena zestawu przekracza 3500 zł?

21 grudnia 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów