0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: odpowiedzialnosc-czlonkow-zarzadu

Artykuły:

W jaki sposób ograniczyć odpowiedzialność członków zarządu?

Prowadząc spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiedzialność spoczywa na członkach powołanego zarządu. Czy można ograniczyć odpowiedzialność członków zarządu? Jakie warunki należy spełnić aby było to możliwe? Odpowiadamy w artykule!

14 lipca 2022

Odpowiedzialność prezesa za przedawnione zobowiązanie podatkowe spółki

W przypadku spółek prawa handlowego występuje ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania spółki. W niektórych jednak przypadkach ograniczenie to nie ma zastosowania. Kiedy prezes jest odpowiedzialny za przedawnione zobowiązanie podatkowe spółki?

6 czerwca 2022

Odpowiedzialność cywilnoprawna członków zarządu spółki kapitałowej

Członkowie zarządu odpowiedzialni są za sprawy związane z prowadzoną spółką, dla których zastosowanie mają przepisy Kodeksu spółek handlowych. W artykule przedstawiamy, czym jest odpowiedzialność cywilnoprawna członków zarządu w spółce kapitałowej!

13 grudnia 2021

Dochodzenie roszczeń od członków zarządu spółki z o.o. – kiedy możliwe i co trzeba udowodnić?

Z zasady członek zarządu spółki z.o.o. nie odpowiada za nieuregulowane zobowiązania i długi spółki. Czy rzeczywiście jest on bezkarny? Przeczytaj artykuł i sprawdź kiedy prawo pozwala na dochodzenie roszczeń od członków zarządu spółki z.o.o.!

2 lipca 2021

Jak powinno wyglądać dochodzenie roszczeń przeciwko członkom zarządu?

Dochodzenie roszczeń przeciwko członkom zarządu spółki nie jest prostym zadaniem. Żaden z wierzycieli nie może domagać się spłaty długu od osób sprawujących funkcję członka zarządu. Jak zatem wygląda dochodzenie roszczeń przeciwko zarządowi w spółce?

23 kwietnia 2019

Odpowiedzialność członków zarządu za zaległości podatkowe spółki

Odpowiedzialność członków zarządu - czy w sytuacji zaległości spółki, urząd skarbowy może siegnąć po prywatny majątek członków zarządu? Czy członkowie wszystkich typów spółek odpowiadają prywatnym majątkiem za zaległości podatkowe firmy? Przeczytaj!

22 kwietnia 2019

Odpowiedzialność zarządu za podatki spółki - kiedy się przedawnia?

Członkowie zarządu spółki z o.o. i akcyjnej odpowiadają swoimi prywatnymi majątkami za zaległości podatkowe spółek. Jak długo trwa odpowiedzialność zarządu za podatki? Ile lat musi minąć, żeby urząd skarbowy nie mógł się domagać zapłaty?

7 listopada 2018

Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki z o.o.

Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może być solidarna. Jest jednak możliwość uchylenia się od odpowiedzialności za długi spółki. Jakie są przesłanki wyłączające odpowiedzialność członków zarządu?

6 września 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów