0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

5 wyników dla tematu: odpowiedzialnosc-wspolnikow-spolki-cywilnej

Artykuły:

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej po likwidacji

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za zobowiązania spółki wspólnicy odpowiadają solidarnie. Odpowiedzialność wspólników trwa także po likwidacji spółki, dlatego nawet po jej rozwiązaniu istnieje możliwość dochodzenia wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

27 kwietnia 2023

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej – czy da się ją ograniczyć?

Spółka cywilna jest formą prowadzenia działalności gospodarczej określoną w Kodeksie cywilnym w przepisach art. 860 i nast. Watpliwości budzi jednak odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej? W jakim stopniu ponoszą ją wspólnicy? Odpowiadamy w artykule!

24 stycznia 2023

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej za długi podatkowe

Jak wygląda odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej na gruncie podatku VAT? Czy wspólnicy odpowiadają za długi podatkowe spółki? Na czym polega solidarna odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej? Na zadane pytania odpowiadamy w artykule!

29 września 2022

Spółka cywilna - odpowiedzialność wspólników

Spółka cywilna jest spółką nieposiadającą osobowości prawnej. Ta forma prowadzenia działalności regulowana jest przez kodeks cywilny. Kto ponosi odpowiedzialność za zobowiązania w spółce cywilnej? Czy odpowiedzialność jest jednostkowa, czy solidarna?

20 grudnia 2017

Spółka cywilna - wszystko, co warto o niej wiedzieć

Spółka cywilna to jedna z najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej. Czy wiesz, jak ją zarejestrować i jak wygląda zarządzanie jej majątkiem? Na te i inne pytania, dotyczące spółki cywilnej odpowiadamy w naszym artykule.

26 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów