0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: podwyzszenie-kapitalu-zakladowego

Artykuły:

Umowne potrącenie wierzytelności udziałowca oraz spółki a podatek dochodowy

Omawiamy jak wzajemne i umowne potrącenie wierzytelności udziałowca oraz spółki wygląda na gruncie podatku dochodowego. Jakie zobowiązania mogą powstać u udziałowca i z jakimi ewentualnymi konsekwencjami podatkowymi powinien się liczyć podatnik?

19 stycznia 2024

Kapitał zakładowy spółki z o.o. i wpłaty przez internet

Kapitał zakładowy spółki jest niezbędny do jej założenia, a jego minimalną wysokość określa Kodeks spółek handlowych. Przepisy umożliwiają również podwyższenia kapitału zakładowego poprzez podwyższenie wartości nominalnej udziałów lub utworzenie nowych.

18 maja 2023

Podwyższenie kapitału zakładowego spółki a podatki

Czy wiesz, że każda spółka kapitałowa może ingerować w wartość kapitału zakładowego? Dowiedz się, kiedy niesie to za sobą zmiany umów oraz czy podwyższenie kapitału zakładowego zawsze wiąże się z dodatkowymi formalnościami i podatkiem PCC?

12 sierpnia 2022

Jak przebiega podwyższenie kapitału zakładowego a rozporządzanie udziałami?

Podwyższenie kapitału zakładowego wiąże się z inwestycjami danej spółki oraz jej ogólnie rozumianym rozwojem i wiąże się z utworzeniem nowych udziałów. Rozporządzanie udziałami może być ograniczone prawem pierwszeństwa nabycia nowych udziałów. Sprawdź!

14 grudnia 2021

Wpis do KRS konstytutywny a deklaratoryjny na przykładach

Założenie spółki handlowej możliwe jest, jeśli zrobimy wpis do KRS. W trakcie trwania działalności, niektóre czynności wymagają ponownego złożenia wniosku. Przedstawiamy na przykładach, kiedy należy złożyć wpis deklaratoryjny a kiedy konstytutywny!

9 lipca 2021

Podwyższenie kapitału zakładowego jako forma dofinansowania spółki!

Niekiedy spółka handlowa wpada w problemy finansowe i konieczne jest jej dokapitalizowanie. Czy wydatki związane z podwyższeniem kapitału zakładowego stanowią koszt podatkowy? Dowiedz się, jak uratować spółkę poprzez podwyższenie kapitału zakładowego!

19 sierpnia 2020

Kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

W jaki sposób prawidłowo i sprawnie podwyższyć lub obniżyć kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy zmiana wartości nominalnej kapitału zakładowego wymaga zmiany umowy spółki!

10 lipca 2020

W jaki sposób przeprowadzić podwyższenie kapitału zakładowego firmy?

Kapitał zakładowy jest fundamentem i niezbędnym elementem każdej spółki z o.o., akcyjnej oraz komandytowo-akcyjnej. Przepisy KSH regulują minimalną wysokość oraz sposób na podwyższenie kapitału zakładowego. Przeczytaj i sprawdź, jak można tego dokonać!

25 maja 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów