0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: pracownicze-plany-kapitalowe

Artykuły:

Rezygnacja z PPK – jak wypełnić oświadczenie?

Pracownicze Plany Kapitałowe obejmują już wszystkich pracodawców. Czy każdy pracownik musi obowiązkowo uczestniczyć w PPK? Czym jest autozapis? Czy rezygnacja z PPK jest możliwa? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

17 maja 2023

Zgłoszenie pracownika do PPK

Obowiązek wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie ma praktycznie każdy pracodawca. Warto wiedzieć, którzy z pracowników mogą zostać uczestnikami programu. Jak wygląda zgłoszenie pracownika do PPK? Przeczytaj nasz artykuł!

14 marca 2023

PPK, czyli dodatkowy system oszczędzania dla pracowników

Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe? Czy są one obowiązkowe i czy każdy pracodawca musi je wdrożyć w swojej firmie? Czym jest autozapis PPK? Ko może zrezygnować z oszczędzania? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej o PPK oraz o sposobie rezygnacji!

14 lutego 2023

Informacja o wpłatach do PPK na druku ZUS RCA

Pracownicze plany kapitałowe to instrument, którego założeniem jest zwiększenie oszczędności Polaków poprzez systematyczne wpłaty pracownika, pracodawcy i państwa. Sprawdź, na jakich dokumentach ZUS powinna zostać umieszona informacja o wpłatach do PPK!

20 kwietnia 2021

Pracownicze Plany Kapitałowe - jak wygląda w praktyce realizacja założonego planu?

Pracownicze Plany Kapitałowe powstały, aby umożliwić uczestnikowi PPK systematyczne oszczędzanie. Jak wygląda w praktyce realizacja założonego planu? Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie są korzyści z PPK dla pracowników, pracodawców i państwa.

29 grudnia 2020

Dodatkowe wpłaty na PPK od państwa

Pracownicze Plany Kapitałowe, czyli program oszczędzania na emeryturę, obejmują coraz większą grupę firm. Kto finansuje składki na PPK? Czy środki na koncie pochodzą wyłącznie od pracownika? Kiedy można liczyć na wpłaty na PPK od państwa? Przeczytaj!

9 listopada 2020

Czy prowadzenie PPE zwalnia z PPK?

Co to jest PPE i PPK? Jakie firmy zobowiązane są do wprowadzenia PPK? Czy prowadzenie PPE zwalnia z PPK? Jakie są zasady korzystania ze środków zgromadzonych w ramach PPE i PPK? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w artykule!

15 czerwca 2020

Pracownicze plany kapitałowe na gruncie podatkowym

Pracownicze plany kapitałowe to system oszczędzania, w który zaangażowane jest państwo, pracodawca oraz pracownik. Został utworzony w celu systematycznego gromadzenia oszczędności. Pracownicze plany kapitałowe na gruncie podatkowym - dowiedz się więcej!

5 lutego 2020

PPK, czyli pracownicze plany kapitałowe

PPK – pracownicze plany kapitałowe – to system oszczędzania przeznaczony dla pracowników, który tworzą nie tylko oni sami, lecz także ich pracodawcy oraz państwo. Jakie koszty są związane z korzystaniem z PPK? Szczegóły w artykule.

4 lutego 2020

Pracownicze plany kapitałowe – w jaki sposób państwo próbuje oszczędzać

Pracownicze plany kapitałowe, czyli system oszczędzania, w który zaangażowany jest pracownik, pracodawca oraz państwo. Kogo dotyczy PPK? Czy ustawa o pracowniczych planach kapitałowych obejmuje już wszystkie przedsiębiorstwa? Dowiedz się więcej!

7 stycznia 2020

Pracownicze Plany Kapitałowe - czym są i kto może z nich skorzystać?

Wraz z 2019 rokiem weszła w życie ustawa dotycząca dobrowolnego gromadzenia oszczędności emerytalnych na PPK. Jakie obowiązki ma pracodawca wobec nowej ustawy? Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

5 lutego 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów